Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha valaki szülőkén...

Elítélendő, ha valaki szülőként néha elszív egy füvescigit? Este, miután a gyerek (11 éves) már lefeküdt

Figyelt kérdés
dec. 8. 05:55
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
60%
Nálam az.
dec. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
42%
Igen az. Remélem nem fogsz majd azon meglepődni, ha a gyereked is majd azt fog szívni egy idő után. A gyerekek nagyon okosak. Utánzással tanulnak.
dec. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
82%

"A gyerekek nagyon okosak. Utánzással tanulnak."


Vagy nem. Alkesz szülőnek sokszor antialkoholista a gyereke, dohányosnak meg nem dohányzó és ugyanígy fordítva.

dec. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
36%

#3

Nem én találtam ki. Tessék:


[link]


"Alkesz szülőnek"

Mivel nem többes számot használtál, ezért ott van még a másik szülő is, aki mondjuk nem alkoholista. A példát ő mutatta a gyereknek, hogy lehet így is élni.

dec. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
30%

Mindentől függetlenül nem jó: az emberen nem segít, ha elveszíti a valóság érzetét egy pillanatra is. Pont az emberségünkről mondunk le ezzel.


Szülőként meg még rosszabb, hogy egyrészt negatív példa, másrészt bármikor jöhet olyan alkalom, hogy segíteni kell neki. Ilyen állapotban meg nem lehet.

dec. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

4!


Aha, tehát ha anyu alkesz, apu nem, akkor apu példája miatt nem lesz alkesz a gyerek, anyu példája miatt meg alkesz lesz.

Nem, a gyerek nem csak utánzással tanul. Van saját érdeklődési köre, akarata, személyisége. Az én gyerekem 16 éves kora óta dohányzik. Sem én, sem az apja, sem a közeli vagy távoli családban és ismerettsegi körben SENKI nem dohányzik és nem is dohányzott soha. Ha utanzassal tanulnak csak, ő se bagozna.

dec. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
78%

4


Ha mindkét szülő mondjuk alkoholista, akkor 75% az esély, hogy a gyerek is az lesz, ha csak az egyik szülő akkor 50%.


Viszont gyakori jelenség az is amit a 3-as válaszoló írt, hiszen nagyon sokan pont azért nem nyúlnak alkoholhoz jelen esetben, mert nem akarnak olyanokká válni mint amilyen apa vagy anya vagy esetleg mindkettő lett.


De azért mindenki ismer olyan embert is, aki rendezett körülmények között nevelkedett fel, nem alkoholista szülők által, de a gyerek mégis iszik, drogozik, problémás stb., és mindenki hüledezik, hogy hát mégis miért és hogyan.


Nem ennyire fekete-fehér minden és ez a pszichológia dolog kicsit túltolt. Egészében nézve és általánosítva lehet igaznak nevezni, de mint írtam, nem fekete-fehér és számtalan kivétel/ellentét is van.

dec. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csak pont annyira elitelendő mintha alkoholt iszik valaki. Ha keveset akkor nem, ha sokat hogy beálljon akkor igen. Cigit azert nem sorolom ide mert az nem tudatmodosító. A kérdésben nem volt szó drogfuggosegről, tehát az alkoholizmusrol sem érdemes beszélni. Ha ez lenne akkor mindkettőt elitelnem.
dec. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
45%
Számomra elítélendő a füvezés. Viszont másnak meg ez belefér az értékrendjébe és én ezt el tudom fogadni.
dec. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
12%
Csak akkor nem ha tekersz egyet a gyereknek is
dec. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!