Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a BA pszichológiai képzésre...

Ha a BA pszichológiai képzésre jelentkezek, ugyanúgy lehetek pszichiáter szakember?

Figyelt kérdés
Még középiskolás vagyok, és kissé zavaros nekem ez a két szakirány. Ha például én az ELTE PPK - ra jelentkezem a pszichológiai tanszékére, akkor én például majd lehetek ugyanúgy pszichiáter ha tovább megyek MScre, vagy ahhoz külön egyetemre kell járnom, és külön karra? Akinek van tapasztalata, vagy tudja, hogy miújság, az segíthetne! 🙏🏻🙏🏻

dec. 10. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz. A pszichiáter orvos, tehát orvosi egyetem kell hozzá, + szakosodás a pszichiátriára.
dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha például egy pszichológus szeretne újra szakosodni, az lehetséges lenne? egyetem után menne egy orvosi egyetemre.
dec. 10. 21:21
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%

A pszichiáter orvos, el kell végezni az általános orvosit és utána szakosodni pszichiátriára, ami emlékeim szerint +5 év.

A pszichológus bölcsész, 3 év alapképzés és 2 év mester.

dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
2. Lehetséges de akkor a pszichológiára elköltött állami félévei elfogynak, az orvosi pedig nem kis pénz önköltségesen.
dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 semmi sem tiltja, csak nincs értelme.

Egy félév orvosin 1,3 millió körül van most, mivel a pszichológiára elhasználod a féléveid, így azokat fizetned kéne majd. Pluszban nem ad hozzá semmit. Ráadásul egy pszichológia BSc után te még nem leszel pszichológus, aki embereket kezel, mesterképzés után is rengeteg továbbképzés szükséges hozzá ha tényleg nagyon jó akarsz lenni.

Tudod, hogy mi a különbség a pszichiáter és a pszichológus között?

dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
A pszichológus és a pszichiáter két külön szakma, ahogy többen is leírták. Nem egymásra épül a kettő, hanem egyszerűen más dolgok. A pszichológus bölcsész, a pszichiáter pedig orvos. Más szakmákról van szó.
dec. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Ha pszichológiára mész, akkor klinikai szakpszichológusként dolgozhatsz később klinikumban. Először el kell végezni az alap- és mesterképzést, majd azután jön még a 4 éves klinikai szakképzés.
dec. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnél pszichiáter lenni? Mi érdekel téged igazán? Mi vonz benne? Orvos szeretnél lenni, gyógyszerelni is szeretnél vagy tényleg “csak” a lélek érdekel?

Pszichiáter 6+5 év tanulást jelent. Elsőként általános orvosként kell végezned, majd 5 év a szakvizsgáig. Ha utána pszichoterapeuta szeretnél lenni, akkor az még megint 2 év tanulás.

Klinikai szakpszichológusként is lehetsz pszichoterapeuta.

dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!