Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szól egyeseknek minden...

Miért szól egyeseknek minden esemény az evésről?

Figyelt kérdés

Mármint tisztelet a kivételnek.. nyilván, nem mindenkinél, de azért jó párat ismerek.. pl. a párom családja is ilyen.


Náluk sosem az számít, hogy együtt van a család, hogy örül a gyerek, beszélgetünk... nem.. Hanem, hogy mi lesz a kaja? Honnan lesz a torta? Milyen leves lesz? Legyen ám 5 felé sütemény.. Anyósom megszakad, szakadjon meg a sógornőm is, én is.. hiába a gyerek, család, lenne jobb dolgom, nekem amúgy sem olyan fontos, szerintük, de.. döntős, FŐZNI KELL. Hát hova jutna a világ ha nem ennénk. Akkor mit csinalnánk..? De ha véletlenül rendelünk már kapjuk is az osztást, hogy az "nem olyan".

Nyáron kimegyünk após hétvégi házába, akkor kötelező grillezni. Nincs ám döglés, napozás, medence.. 50 fokban is nyomjuk neki a sütést, hiába tele mindenkinek vele a f.sza. Óriási sértődés lenne ha nemet mondanánk. (Persze szoktunk.. van is belőle minden évben pár perpatvar)


Egyszer szóvá tettem, mert nálunk azért ennyire nem volt ez túltolva, max a "nagy" ünnepek alkalmával (karácsony, húsvét) volt nagy lakoma.. hát kaptam is utána vagy egy évig.



dec. 31. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ez a korosztály ilyen. Generációs trauma volt, hogy voltak akiknek nem volt mit enni, ezért úgy gondolják akkor élnek minőségi életet ha van miből válogatniuk és telezabálhatják magukat.
dec. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hmm lehet igazad van. De azért lehetne már erről kattanni..
dec. 31. 22:55
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezzel valamit pótolnak.
dec. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes, nálunk inkább az ivásról...
dec. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
A legősibb, minden létező múltbeli és jelenbeli kulturában jelenlevő szokásról kérdezel. Ez annyira benne van mindenkiben hogy gyakorlatilag az emberi alaptermészet része. Ezért.
dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugye?! Nálunk is még ez van, hogy hat féle kaját kell főzni 2 személyre, plusz egy valag sütit, azt is négy félét, mert Karácsony van. Az meg kit érdekel, hogy a 3/4-ét a tyúkok eszik meg?
dec. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
#6 A kérdezőnek szerintem a túltolt zabálással van baja (nekem is). Nem az a gond, hogy ünnepekkor együtt esznek az emberek, hanem másról sem szól az ünnep, mint a rengeteg ételről.
dec. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem tetszik azt nem csinálom. Szakadjon meg az anyós.Én nem főzőcskéznék más kedvéért.
dec. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

#8 A "lakoma" szónak nézz utána, pont az a lényege hogy a neves alkalmakkor többet eszel-iszol, mint amit a mindennapok során szoktál.


De amúgy felteszem felnőttek vagyunk, mindenki el tudja dönteni hogy mit akar csinálni. Sőt, szerintem arra is képesek vagyunk hogy másokat hagyjunk azt csinálni amit akarnak, kritizálás nélkül.

jan. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

De mi nem csak neves alkalmakkor, hanem egy szimpla szombaton is csak azért találkoznánk ha rajtuk múlna, hogy együnk.

Miért nem lehet pl elmenni túrázni, csodálni a természetet, vagy sétálni a városban, beszélgetni.. ha megéhezik valaki akkor eszik valamit és nem kell ehhez 2 napig főzni meg előtte egy hétig vitatkozni mit főzzünk, stb.. ki nem szarja ezeket le..?


Amúgy, néha lehet jobb lenne ha az ivásról szólna, de nyilván ha mindig az gáz lenne.

jan. 1. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!