Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eszter vagy Anna név szebb...

Eszter vagy Anna név szebb szerintetek?

Figyelt kérdés

jan. 6. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Anna Hála éneke, mert gyermeke fogant Isten segítségével, és nem győzte hálában köszönni.

Eszter királynő aki a népéért a Király elé vonult, és hiába akarta az egész népet Hámán legyilkolni, Eszternek sikerült megmentenie a népét.


Akkor melyik a szebb? Választ egyáltalán valaki "szépség" miatt nevet, vagy kapja odafentről a nevet? és átadja a nevet annak akinek szánva lett.

jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

*Eszternek sikerült megmentenie a népét. Márdokeush segítségével.


Ki volt Márdokeush? Kit jelképez Márdokeush?:D

jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépek ezek a bibliai magyarázatok is. Hálás vagyok értük. De nem hinném ez lesz a döntő szempontunk. Ettől eltekintve nagyon köszönöm a válaszokat!:))
jan. 6. 21:49
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

Ha mindezekhez még azt is hozzáteszed, hogy már fogantatása előtt fel lett ajánlva a gyermek Isten kegyelmébe, és egy orvosok által igazol már meddő (volt már más gyermekei a nőnek, de orvosilag már olyan helyzetben volt a nőnek a méhe, hogy több gyermek kihordására alkalmatlan volt-orvosilag igazolt) nőben fogant gyermekről van szó, arra mit lépsz?:D


Javaslom minden meddő embernek:


Természetfölötti születés c. könyvet.:)

jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Hangzásában Anna jobban tetszik.


Jelentésében Anna kecses, bájos, míg Eszter a csillag. - Egyik sem rosszabb a másiknál.


Összességében inkább Anna.

jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%

Itt a könyv:


[link]



Sosem divat alapján választottam egyetlen gyermekemnek sem a nevét, mindig van mögöttes kijelentés, úgy hogy születés után lett elemezve. Addig nem.

jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Áldott, jó babavárást minden kisbabát várónak:)
jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
Márdokeush=Krisztus
jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Rendben, rendben. Tényleg nagyon szuper, hogy a Márkhodeush jelentése Krisztus. Azonban engem az Eszter és Anna név közötti egyéni tetszés érdekel.
jan. 6. 22:01
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az Eszter jobban tetszik, mert aranyosabban cseng.

Meg az Eszti becézve is nagyon jól cseng.

De amúgy az Anna sem rossz.

jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!