Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy szabad országban az ember nem adhat a gyerekének olyan nevet amilyet szeretne?

Figyelt kérdés

Természetesen normális keretek között gondolom, nyilván ne szabadjon Hitlernek meg Szobabiciklinek nevezni a gyereket, ez tiszta sor, de azt túlzásnak érzem, hogy ha pl. az ember egy külföldi nevet akar magyarosítani, akkor azt a hivatalba kell benyújtani, aztán lehet hogy nem is engedélyezik.

Ez pláne annak fényében érdekes, hogy egy csomó furcsa vagy egyenesen borzalmas nevet meg felvettek szabadon anyakönyvezhetőnek, mint Frodó, Dzsesszika, Frangipáni, Kevin és társai, hogy a Nintendóról már ne is beszéljek. De ha meg például Nebulának akarnám hívni a születendő lányom (ami személyes véleményem szerint jóval normálisabb név mint mondjuk a Dzsenifer), azt meg nem engednék jó eséllyel.

Úgy értem, amíg nem ütközik közerkölcsbe és nem durván megalázó a gyerek számára, addig miért ne nevezhetném úgy ahogy akarom? Persze erre gondolom az lesz a válasz, hogy szegény gyereket ne alázzam meg mert hülyén hangzik az a név. De akkor arra meg visszakérdezek, a Nintendó, a Gandalf vagy az Életke azok nem hangzanak gázul? Csak mert azok meg fel vannak véve az anyakönyvezhető nevek közé. Ezen logika mentén nem látom be miért ne nevezhetném a gyerekem teszem azt Gamorának vagy Daenerysnek (csak példák).



jan. 7. 01:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

1. Mi bajod a Kevinnel?

2. A Nintendó anyakönyvezhető név nálunk? Ne már!

jan. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A Kevin csak egy példa olyan nyelvre, ami külföldről jött be a magyarba, és nagyon idegen a magyar nyelvben. És igen, a Nintendó úgy tudom anyakönyvezhető, ne kérdezd miért és mióta.
jan. 7. 01:55
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Nebula szerintem jó név. Jobb mint a Nintendo vagy az Életke.


Amúgy nem biztos hogy nem engednék.

jan. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Én pedig kifejezetten undorítónak tartom, amikor egyesek azzal próbálnak felvágni, hogy a gyereküknek minél idiórább neveket adnak. Aztán két évtizeden át napi szinten fogják piszkálni szerencsétlen gyereket.
jan. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

"Úgy értem, amíg nem ütközik közerkölcsbe és nem durván megalázó a gyerek számára, addig miért ne nevezhetném úgy ahogy akarom?"


Csakhogy azt ne a névadó döntse már el amilyen sötét emberek vannak, hogy az-e vagy nem!

jan. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

#5

Az elmúlt évszázadokban is fogadtak el hülyébbnèl, hülyébb neveket.


Alpàr. (Lealacsinyìtò nèv.)

Juliánusz. (Tehát Juli segglyuka)


Ès mèg folytathatnàm

jan. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%
#6: Szerencsére az elmúlt évszázadok elmúltak.
jan. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Mert szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.
jan. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
#7. De amiket leírtam neveket, az a baj, hogy máig használják.
jan. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
A kevin tipikus c nèv
jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!