Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok a szakmunkások akik...

Azok a szakmunkások akik például a MÁV-nál vagy vízműveknél dolgoznak hogy élnek meg olyan kevés bérből?

Figyelt kérdés

Tudom most lehet jönni a tanárokkal és egyéb más dolgozókkal, de talán ők könnyebben tudnak például korrepetálásból mellékest csinálni és a kérdés nem is rájuk szegeződik.

230 nettó nagyon max túlórákkal 280 amit keresnek ilyen helyeken. És felénk annak ellenére hogy Pest megye egymást rugdossák hogy bekerüljenek ilyen helyekre ahol a megalázó fizetési mellette sokszor megalázó bánásmód is jár...



jan. 7. 15:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

Apam a vizmuveknel dolgozott es ott is sokan csinalnak valami mellekest. O pl munka utan ment maszekolni mert tudtak az emberek hogy a vizmuveknek dolgozik es neki szoltak hogy bent a hazban csinaljon meg olyan dolgokat hogy csaptelep csere, wc tartaly javitas es egyeb aprobb vizes munkak.

A kollegai is mind csinaltak mast is munka mellett. Volt aki meheszkedett, egy masiknak volt egy kis boltja de volt koztuk autoszerelo, ezermester, stb. A lenyeg hogy nem kizarolag a vizmuves fizetesbol eltek meg.


Amugy nem elhetetlen fizetes az a 230-280, ha az embernek van egy tehermentes haza es igy nem kell alberletet fizetni.

Ha ketten vagytok es fejenkent 250-et megkerestek akkor a fel millios fizetesbol meg lehet elni, ha csak szinte a szamlakat kell kifizetni es kajat venni. Akkor mar nehezebb ha van lakashitel, autohitel, napi 1-1 doboz cigi, sörözes a haverokkal munka utan, tippmix es ez mellett meg olyan igenyek is vannak hogy kulfoldi nyaralas, markas ruhak.

jan. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy MAV dolgozót. Nincs autoja, sem saját lakása, a barátnőjénél lakik, aki szintén dolgozik. Borsod megye.
jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
itt is csinál mellékes maszek szereléseket a vízműves. én alig múltam 30, és kétkezi fizikai munkáim voltak több gyárban, de úgy voltam vele hogy csinálna ezek mellett a franc mást, hát hulla vagyok mire végzek vele, örülök ha hazamegyek dögleni. ennek ellenlére hallottam pl. ugyanezen területen a húsiparban valaki elvégezte a robotmunkáját, és még utána ment gyúrni. ki milyen adottságokkal, elszántsággal van ellátva
jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Szomorú hogy a megélhetésért kell plusz munkát vállalniuk és nem a még jobb életért, itt Ausztriában általában azok vállalnak csak pluszt.
jan. 11. 20:53
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
Én vízműnél dolgozok, abban egyetértek veled hogy kevés a fizetés, mondjuk az alapbér inkább nettó 300 + cafeteria, meg a fizikai dolgozók többségének havonta 1 hét készenlétet vállalni kell amire pótlékot kapnak és úgy már 350-400 közötti a fizetésük. aki nem készenlétes beosztásban van neki nincs pótlék, viszont sok a szabadideje, 2 nap munka 12 órában 2 nap pihenő beosztásban járnak, dolgoznak 16 napot egy hónapban amit szabadsággal még kevesebbre le tudnak szorítani. sokaknak ez csak egy fix hely ami fizeti utánuk a járulékokat, mellette maszekolnak valamit amit komolyabban is vesznek, egyébként a többség hiányszakmákban komoly tudással rendelkezik, de mondjuk gyerek miatt nem akarnak multihoz menni, hanem eltötyögnek állami cégnél, munkaidőben ügyeket intéznek, tengnek lengnek, fedezik egymást, van aki maszekolni is kijár, szóval ez is egy sajátos életforma...
jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 NTBS ***** válasza:
69%
Beosztják.
jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%

Megalázó fizetés? Én diplomás közalkalmazottként (nem tanár) kevesebbet keresek.

Egyébként ha nem egyedül kell fenntartani a háztartást, egyáltalán nem lehetetlen megélni ennyiből.

Amúgy meg nagyon sokan élnek ennek a töredékéből. Nem véletlenül van túljelentkezés. Lehet, hogy neked nincs rálátásod erre, de nagyon sokan ennél jóval kevesebbet keresnek.

jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Jó barátom Máv-Vagonnál van mint lakatos a forgóváz osztályon Szolnokon. Év elején nettó 216e Ft ét keresett. Mivel nincs sok munka így ezt kell elvállania, aki lent vidéken él, nincs csúcsszuper diplomája idegennyelv tudása annak nincs nagy lehetőségei. Értem hogy Pesten jó diplomával nettó 5-600e Ft, de még ilyen nettó 7-800e Ft fizukkal dobálóznak. De vidéken aki nem mérnök, orvos annak éhbér jár. Sokan ennek is örülnek, mert máshol még ennyit se fizetnek, meg be se jelentenek.
ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Tudom most lehet jönni a tanárokkal és egyéb más dolgozókkal, de talán ők könnyebben tudnak például korrepetálásból mellékest csinálni és a kérdés nem is rájuk szegeződik."


És szerinted egy vízműveknél dolgozó szakmunkás: villanyszerelő, műszerész, lakatos, vízvezetékszerelő, gépszerelő, kútfúró, stb nem tud havonta százezreket összeszedni maszekolással? Sokan azért dolgoznak ilyen helyen, mert laza, rugalmas, nincs nagy hajtás, van idejük mellette maszekolni és többet megkeresnek így, mintha egy multinál a gyárban 100-200 ezer forinttal többért robotolnának és nem lenne energiájuk semmire munka után. Sőt tudok olyat is, amikor a cég megpályáztat egy projektet (pl. hálózat bővítés, rekonstrukció), az ott dolgozó szakember megnyeri, és mint alvállalkozó elvégzi munkaidőben, céges szerszámokkal, eszközökkel, céges anyagokkal...

ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Irodai dolgozó vagyok, kevesebbet keresek. Albérletben lakom.

Nem veszek gyakorlatilag semmit, csak kaját, abból se jó minőségűt. Nem járok semmi olyan helyre, ami pénzbe kerül.

máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!