Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttek, akik már nem...

Felnőttek, akik már nem jártok suliba hosszú évek óta, szoktatok még álmodni a régi iskolátokkal, tanáraitokkal és hogy vizsgázni kell és nem tudtok semmit?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok és elég gyakran előjönnek ilyen régi gimis szorongásos álmok.

jan. 8. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen voltak tanárok akik eleve szerették megalázni a diákokat. Egyikkel álmodtam, hogy nála vizsgázok és annyira megalázó volt, hogy dühből ráborítottam az asztalt. Majd szinte azonnal szembesültem a tettemmel és végig futott az agyamon, hogy cseszhetem a diplomát.


Abban a pillanatban elkezdtem felébredni és tudatosult még az álom utolsó pillanataiban, hogy "hú de jó, ez szerencsére csak álom volt" :D

jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon ritkán, örülök hogy nincs már az a sz-r. Emlékek random előjönnek, de álmok nem.
jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Psycho ***** válasza:
100%

Elég ritkán, de előfordul. Általában valamilyen számonkérési helyzetről álmodom ilyenkor, amivel kapcsolatban nem vagyok felkészült / nem tanultam. Ez persze hozza a klasszikus, jól ismert szorongást, szégyenérzetet, stb.


Nyilván elég könnyen párhuzamba lehetne ezt állítani az (időben) álom környékén aktuális élethelyzeti történésekkel. Pl. olyasmi, amikor is elvárások vannak, és nem érzem úgy, hogy meg tudnék felelni, vagy hasonló. Az agyam erre a sémára húzza rá az ügyet.


Szóval ja, megesik.

jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen vizsgázósat szerencsére nagyon ritkán, de azért előfordul. Olyan viszont egész sokszor előfordult, hogy régi osztálytásak megjelentek az álmomba. Akár fontos szereplőként, akár csak a háttérben.
jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Én ilyet sosem álmodtam, mert rendesek voltak a tanáraim, DE nekem az a visszatérő rémálmom, hogy valamiért újra az első munkahelyemen vagyok és be kell álljak dolgozni és megint ugyanott vagyok, de minden sokkal ijesztőbb meg nyomasztóbb.
jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyatosan ritkán
jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok: csak azért írtam le, mert nekem ugyanolyan szorongást és nyomasztást okoz az az álom, hiába a volt munkahely van benne és nem a suli. Kinek mi okozott traumatikus élményt.
jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagyok, még pár éve is álmodtam a sulival, azaz főleg a gimivel.

Leggyakrabban olyat, hogy elfeledkeztem egy témazáróról, és vagy aznap reggel a suliban, vagy csak az adott óra előtt esett le, hogy tanulni kellett volna.

Legtöbbször a gimis töritanár szerepelt az ilyen álmokban, őt csíptem a legkevésbé (valószínű azért, mert ő sem kedvelt engem valamiért, pedig mindig jó tanuló voltam, bár nem az a stréber fajta, nem 100% volt a tudásom, hanem inkább olyan 90% körül, és ő különös örömmel lovagolta meg azt a maradék 10%-ot).

Az utóbbi 1-2 évben viszont elmaradoztak ezek az álmok, nem hinném, hogy azért, mert feldolgoztam mostanra ezeket a traumákat, hanem mert megszületett a kisfiam, változtak az alvási szokásaim, így álmodni sincs annyi lehetőségem 😀

Egyébként híresen nagy "álmodó" voltam, nagyon fura, hosszú, és általában képtelen álmaim szoktak lenni, amikre gyakran emlékeztem is, sokszor szórakoztattam a társaságot azzal, hogy elmeséltem őket.

jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
47 éves vagyok, álmodtam már többször arról, hogy vizsgán vagyok és mindig az a vêge, hogy rájövök álmomban, hogy nekem ez már nem kell. Ilyenkor nagy megkönnyebbülést érzek és felébredek. :) Egy évben egyszer álmodok a gimnáziumi évekről, általános iskolai osztálytàrsaimról.
jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én ezt rühellem. Nem elég, hogy a napjaim stresszesek, még álmomban is folyamatosan megalázó és kínos helyzetekbe kerülök :D
jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!