Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző a társadalom...

Mennyire jellemző a társadalomra, hogy azt csinálja, amit szeret?

Figyelt kérdés
Élvezettel élje a mindennapjait, azt dolgozza amit szeret.
jan. 11. 10:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Mármint hogy álmai munkáját végezze? Az kb semennyire.
jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
Én majdnem azt végzem. Kicsit még odébb van a valódi cél, de már nem is vonz annyira mint régen, mert nagyon eltorzult az a része ahhoz képest, amikor gyerekkoromban ez lett az álmom. De hasonló a munkám. Tenni kell érte, nem ellustulni és elökörködni az iskolás és egyetemi éveket. Bár valakinek az alja munkákat is el kell végeznie, nem működne az ország nélkülük.
jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Lehet úgy élni. Szerintem sokan beleesnek abba a hibába, hogy sok pénzt akarnak keresni, amit amúgy el is lehet érni, de ne mteszi őket boldoggá. Aztán a sok pénzt elköltik drága cuccokra meg nyaralásokra. Nekem szent meggyőződésem, hogy általába véve az emberek sokkal boldogabbak lennének, ha nem költöznének el messze a szülővárosuktól, helyben maradnának, és nyugisabb munkát vállalnának, ami bár kevesebbet fizet, nem zsigerel ki. Az, hogy sokan kimennek akár külföldre is, csak azért mert kint jobban keresnek, sok esetben zsákutca. Persze van akinek tényleg nem jó ha ott marad a zsákfaluba ahol született, és el kell menjen a nyagyvilágba, csak szerintem sokan csak azt hiszik magukról, de mégsem. Mikor Budapeseten van dolgom szoktam figyelni az emberek arcát, kocsmákba is a viselkedésüket és nem látom őket annyira kisimultnak mint pl. Debrecenbe, vagy a faluba ahol élek.
jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%

#1

Én szeretem a munkámat.Attól hogy te nem ne általánosíts.

jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit se jellemző. (kivételek természetesen vannak)
jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
Melyik munka nem zsigerel ki? Hosszútávon kiéget mindegyik.
jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
100%-ban.
jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem sokakra jellemző. Van, aki a munkáját szereti. Van, aki a hobbiját. Van, aki a szabadidejében végez olyat, amit szeret. Van, akinek a család a boldogság. Stb.

Mindenki törekszik arra, hogy legyen valami boldogságforrás az életében. Olyan szerintem kevés van, akinek semmi sem jó, és nem is változtat, hogy jobb legyen.

jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
"Az Egyesült Államok és sok más ország társadalma is régóta abban a hitben él, hogy az "életminőség" annyit jelent: keményebben dolgozni, többet fogyasztani, és meggazdagodni. De ha valóban ez tesz boldoggá bennünket, akkor miért olyan magas a stressz, a depresszió, a kábítószer-használat szintje? Mi lenne, ha a gazdaság úgy lenne kialakítva, hogy az emberek kevesebbet dolgozzanak, így több idejük jutna a barátságra, a kikapcsolódásra, a természetre, a művészetek gyakorlására és élvezetére? A kutatások szerint ezek a dolgok teszik valóban boldogabbá az embereket – ráadásul sokkal kevesebb energiát és természeti kincset igényelnek, mint a fogyasztói árucikkek szakadatlan előállítása." Naomi Klein: Hogyan változtassunk meg mindent?
jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
„Ennek a könyvnek az a célja, hogy segítsen megtalálni az utat a boldog élethez, amely nem méregdrága, nem mérgezi meg vagy pusztítja el a Földet helyrehozhatatlanul. […] az olvasó vizsgálja meg a sikerrel és a jó élettel kapcsolatos meggyőződéseit, szokásait és viselkedését. A cél olyan életstratégia kialakítása, amelyben egyszerre kapcsolódunk vágyainkhoz, életélvező énünkhöz, illetve értékeinkhez, morális énünkhöz.” Dr. Lelkes Orsolya: Fenntartható hedonizmus
jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!