Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másokat is mélyen zavar a...

Másokat is mélyen zavar a káromkodás? Mit lehet tenni ellene hogy ne zavarjon? Nem alternatíva hogy elkezdjek káromkodni de annyira sértő ahogy a kollégák káromkodnak és sajnos heti 2x be kell járnom hallgatni. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

jan. 22. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Engem nem csak karomkodas zavar, hanem szexualis temat is.
jan. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Mondd meg neki, hogy neked zavar, hatha visszavesznek a stilusbol. Mas megoldas nincs
jan. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Zavar, de tudomásul veszem. Egyébként, ha én nem használok csúnya szavakat, azt a legtöbben észreveszik, és ha velem beszélnek, próbálják kicsit visszafogni magukat.
jan. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es próbáltam de annyian vannak hogy lehetetlen. Nem gyárban vagyunk hanem munkaügy/bérszámfejtés de mégis hihetetlen hogy mennyire durván tudnak a nők beszélni.

Igazából valahol sajnálatraméltó is, aki így beszél mások előtt arra nincs mentség. Egy-egy káromkodás ha olyan stressz helyzet van az más, de alapból egy borzalmasan zavaró jelenség. Sajnos a médiából is ez folyik, valószínűleg ez sem segít.

jan. 22. 08:33
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Zavar, de nem vagyok olyan közegben, ahol rendszeresen káromkodnak, így csak az utcán hallom általában idegenektől. Az meg nem érdekel.

Szerintem heti 2x simán ki lehet bírni, azért az nem olyan sok idő.

jan. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Zenét hallagtok, ha elkezdenek pofázni.
jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is tud zavarni, főleg, ha valakinek egy-egy szitokszó már szinte kötőszóként funkcionál. Az a szerencsém, hogy én sem mozgok olyan helyeken, tömegközlekedést nem ide számítva, ahol gyakori lenne az ilyen.
jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Kérd meg az illetőt, hogy pl.: fütyüljön egyet helyette.
jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Mit értesz káromkodás alatt? Én még úgy tanultam, hogy isten tiszteletlen emlegetése. Erre gondoltál?
jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. Én se vagyok mocskosszájú, de másokat nem lehet megváltoztatni. Munkahelyen én is tapasztaltam ilyet (szintén iroda), de jobb úgy tenni, mintha meg se hallaná az ember. Aki így beszél, azon nem lehet kollégaként változtatni. Ma ez sajnos divat, hiába mennél más helyre, ott is nagy eséllyel ebbe botlanál. Ha szólsz nekik, úgy fogják majd fel, hogy sokra tartod magad és kioktató, gőgös vagy. Szinte garantált, hogy ki is fognak emiatt közösíteni. Sőt, sokszor már az utóbbihoz az is elég, ha észreveszik, hogy te nem vagy mocskos beszédű. De nem érdemes a konfliktust növelni azzal, hogy szóvá teszed.
febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!