Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tartjátok rendszeresen a...

Tartjátok rendszeresen a kapcsolatot a középiskolai barátaitokkal?

Figyelt kérdés

Az általános iskolait nem kérdezem, mert ott elég ritka, ha megmarad a barátság akár középiskola végéig is..


Az utóbbi időben feltűnt, hogy akiket "anno" (2 éve ballagtam el, itt az osztály kb. 30%-a fejezte be a tanulmányait középiskolában és 1 éve szereztem meg a technikusi végzettségem a maradék 70%-kal) a legjobb barátaimnak tekintettem, mára már sehol sincsenek..

Régebben is feltűnt, hogy kb. amint elérkezett a nyári szünet, mintha nem is lennénk barátok, sokszor csak én kerestem őket és most is ugyanez van. Ha én nem írnék valakire, akkor nem is jönne üzenet. Ez tényleg így van, mert kb. fél éve nem írtam senkinek, és lám, szó szerint senkivel sem beszélgetek az osztálytársaim közül. Én senki után nem fogok szaladni, meguntam, hogy 10ből 8 alkalommal én kezdeményezek beszélgetést.


1 személy van, akivel tartom szinte napi rendszerességgel a kapcsolatot, de Ő nem az osztálytársam, sőt, 1 osztállyal lejjebb volt, mint Én, csak közösen edzettünk és kialakult egy félig-meddig baráti viszony emiatt.


Ezt nem negatívumként élem meg, csak kicsit érdekesnek tartom ezt. Mi erről a véleményetek?



jan. 26. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én két osztálytárssal barátkoztam össze középiskolában, idén 18 éve ballagtunk, ők azóta is a legközelebbi barátaim. Viszont ha körbenézek az ismerőseim között, nem ez a jellenző.
jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én már igen régen elballagtam. Egyetlen volt osztálytársammal vagyok kapcsolatban, de az is kimerül évente 1-2 levélben.
jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem tartom a kapcsolatot a régi középiskolás osztálytársaimmal. Egy általános iskolás osztálytársammal olyan havonta 1x beszélek.

Egyetemen lett igazi barátom 1 fő személyében.

jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem, senkivel.
jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Altalanosbol 1 maradt meg. Kozepiskolabol is 1. A tobbiek eltuntek,lemorzsolodtak,felszivodtak. Nem keresnek,en sem oket. Mondjuk nem is hianyoznak.
jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Kitana. ***** válasza:
Nem, kb ez volt nálam is, hogy suli után 1-2 évig még beszélgettünk, aztán kölcsönösen ritkult a dolog. Nekem munkahelyeken lett pár olyan barátom, akikkel régóta tart a kapcsolat.
jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem.

Csak 1 általános iskolaival és egy olyannal, akivel születésünk óta ismerjük egymást

jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szolovjov ***** válasza:
Csak eggyel, vele is azért mert munkatársam.
jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem. A legtöbb barátság már az érettségi utáni nyáron megkopott, max messengeren beszéltünk néha, de a legtöbb már nem is ismerősöm Facebookon se.

Van olyan volt gimis osztálytársam, akivel 5 éve ugyanott dolgozunk, de a köszönésen kívül csak akkor váltottunk két szót, mikor megtudtuk, hogy a volt földrajz tanáruk öngyilkos lett.

jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem. Minek?
jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!