Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hiteles egy olyan ember, aki...

Hiteles egy olyan ember, aki minden témában "szakért", de a gyakorlatban nem igazán emelkedik ki semmiben?

Figyelt kérdés

Ez valami magyar sajátosság lehet, legalábbis úgy vettem észre, hogy mintha magyaroknál sokkal jellemzőbb lenne, hogy szövegelnek, okoskodnak, azt hiszik, mindenhez értenek, viszont láthatóan nem tudják a "tudásukat" átültetni a gyakorlatba...már ha van egyáltalán igazi tudásuk.

Nem tudom, mi ez, tényleg túlbecsülik-e a képességeiket, vagy csak kompenzálnak.

30-as vagyok, és főleg ilyen (általában )idősebb emberektől kapok tanácsot:


Pl. 50 éves ismerősöm nem buta, de kb. 30 kg súlyfelesleg van rajta. Amióta ismerem, 12 órában dolgozik, nem beszél nyelvet.

Mégis kijelentette régebben, hogy ha meg akarok tanulni angolul jobban (már felsőfokon beszélek azóta), akkor menjek ki Angliába. Előadást tartott arról, hogy hogyan kell megtanulni, azt mondta, hogy rossz módszerrel tanulok.

Edzésről táplálkozásról is folyamatosan okoskodik (vékony szálkásan izmos vagyok), meg olyanokat mond, hogy ne legyek izmosabb, mert az már nem természetes.

Életvezetési tanácsokat ad, közben meg 1-2 évente munkahelyet kell váltani, mert vagy nem fizetik ki, vagy megszűnik a cég, most helyezték az ország másik végébe.


Rengeteg hasonló példát tudnék mondani, ahol lepukkant, 10-12 órában lepra munkát végző emberek hatalmas szakértőnek állították be magukat. Azt gondolnám, aki tényleg ennyire okos, profi, annak vmiben ki kéne emelkedni a gyakorlatban is, de mintha sok magyar addig lenne profi, míg szövegelni és nagyképűsködni kell.



jan. 31. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

"Dehogy ááá!!"

"Ááá dehogy!"


Ilyen a magyar.

jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Röhejes vagy ezzel a kérdéssel éppen a GYK-n!:-), ahol minden témában IS rengeteg a szakértö!!!!
jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiteles, de attól még lehet igaza bizonyos dolgokban.
jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ez valami magyar sajátosság lehet"

. Idáig olvastam.


Te ugye elismert kultúrantropológus vagy?

jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Dunning-Kruger effekt, nem magyar sajátosság.
jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elveszett bennük a coach szerencsére nem ebből élnek, most gondolj bele akkor mi lenne.
jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaj hagyjuk a kócsokat, most már mindenki kócs!
jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk két idősebb kollégáról terjedt, hogy "X mindent tud, de Y meg mindent jobban tud!"


Az első tényleg tájékozott volt, a másiknak meg mindig volt egy sztorija, hogy '67-ben a Nyina Vasziljevna TSZ-ben hogy oldották ezt meg sokkal jobban.

jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fél Magyarország ilyen, itt mindenki ért mindenhez, legalábbis azt hiszik. 🤣Itt Gyakorin is rengeteg polihisztor van. 😄
febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az csak jó, ha ennyi "szakértő" van kis hazánkban! 🙂

Aki tud, abban kevesebb a félelem!

febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!