Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fahéj, mint keresztnév?

Fahéj, mint keresztnév?

Figyelt kérdés

Nincs semmi közöm hozzá, nem hívnak így engem sem, és semmilyen ismerősömet sem, nem állunk névválasztás előtt, csak tudom róla, hogy anyakönyvezhető keresztnév itthon. Mit gondoltok róla?


Én alapvetően nem tartanám szörnyűnek, nyílván nem segít rajta, hogy nem túl gyakori, mint név, de a fűszer eléggé benne van a köztudatban. Nekem a Hajnalka, Zselyke, Napsugár, Virág nevekkel van egy kategóriában, ezek mégsem örvendenek közutálatnak, talán mert a Fahéjnál azért gyakoribbak, mint név, meg régebbiek is. De valóban csak ez a helyzet? Ha 20-30 év múlva gyakoribb név lenne a Fahéj, vajon akoor is ugyanennyien felhúznák rajta a szemöldöküket, mint most?



febr. 5. 12:02
A kérdező szavazást indított:
Tetszik
Semleges
Nem tetszik
62 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Inkább kutyanév, mint emberé. Bár van aki a kutyáját is elnevezi Brúnónak (hát még a gyerekét).
febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Metionin ***** válasza:
71%
Nekem nem tetszik, ha teljesen elvonatkoztatunk a divattól meg a jelentésétől, akkor sem. Maga a hangsor szerintem nem lenne szép névnek, ahogy pl. a Zselyke is ugyanezért nem tetszik, az a zs meg az ly egyszerre túl sok, egy Z(s)elke viszont sokkal elfogadhatóbb lenne számomra, mint név. De az általad írt Napsugár vagy Virág is olyan, hogy leginkább a végződésük miatt egyszerűen nem hallom szépnek. De ismerek embereket Szellő és Száva nevekkel, ezek tök okésak, mert maga a hangsor "névszerűbb", mint a fent említettek (talán a mgh vég miatt, nem tudom).
febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Fain , de jobb ha valakit Szabó Nettó Bruttó vagy Pataki Applikáció Errornak hívnak .
febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem rossz név. Az emberek minden új néven szörnyülködnek, aztán lesz pár gyerek körülöttük ezzel a névvel és egyből természetes lesz.


Nekem az segít az elvonatkoztatásban, hogy elképzelem, hogy hogyan reagálnék, ha egy külföldi ember neve lenne. Egyszer dolgoztam együtt egy csajjal, akinek Iqra volt a neve, kiejtve "ikra". Szerintem egy kimondottan gyönyörű név és egyszer se jutott a magyar szó eszembe róla.

febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Nekem tetszene a hangzása. Adni nem adnám, de én nem adnék egy Virágot se (Napsugárt meg aztán pláne nem), de általánosságban pont fordítva vagyok, mint a második válaszoló, nekem tetszik a hanglejtése, a lágy vége a J miatt, simán el tudnám képzelni a Hajnalkákkal egy ligában. :)
febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Akkor már a citromfű vagy a koriander jobb...

Viccet félretéve, ilyenkor mindig elszörnyülködök, hogy mennyi normálatlan ember van a világban. Ezerszámra rendelkezésre állnak normális nevek, számomra érthetetlen hogy miért kell ilyen baromságokat kitalálni.

febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Kajáról nem nevezném el a gyerekemet, mert az étel. Nekem a fahéjról elnevezni különösen morbid lenne. Durvább, mint a Zselyke, pedig a fahéj szónak jobb a hangzása. Emellett zavarnak azok a keresztnevek, amik uniszex-ek/ uniszex-hatásúak; amikről nem_lehet egyértelműen eldönteni, hogy fiú, vagy lány.
febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek.
febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Állatnak tudnám elképzelni.
febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a gyermekbántalmazás kategória. Azok is jó nagy hülyék voltak, akik engedélyezték.
febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!