Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Puszta gondolkodással megoldha...

Puszta gondolkodással megoldhatatlanná tettem egy egyszerű döntést?!

Figyelt kérdés
Nagyon egyszerű a helyzet. Olyan élethelyzetbe kerültem, hogy választanom kell két lehetőség közül. Úgy igazán egyik opció sem a szívem csücske, de választani kell. Azt azért hozzáteszem, hogy nem visszafordíthatatlan döntést kell meghoznom, ha utólag rájönnék, hogy a másik lehetőség jobb lett volna, akkor tudnék változtatni. Nagyon sok gondolkodás, de lehet inkább a túlgondolás kifejezőbb oda vezetett, hogy döntésképtelenné váltam. Hogy álljak le az agyalással?

febr. 6. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem edzés közben jönnek a legtisztább gondolataim. Agyalok valamin, aztán elmegyek futni egy hosszabbat egyedül és mire hazaérek, világos minden.

A mozgás levisz alapállapotba; "éhes vagyok, fáradt vagyok, szeretem Lacit."😀

febr. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam amit az 1-es ír. Amikor kifáradva, már csak a légzésre van erőm koncentrálni, akkor szoktak jönni a legjobb , legbiztosabb ötleteim.
febr. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor feldobok egy érmét. Na nem úgy, ahogy gondolnátok, ugye megvan hogy ha fej akkor A, ha írás akklr B lehetőség, de általában mielőtt leesik, már tudom melyik lehetőségnek szurkolok. Na azt választom függetlenül attól, hogy melyik az eredmény, mert tudat alatt azt akartam jobban.
febr. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

:) Tetszik ez 3-as és teljesen igazad van. Ehhez viszont kell egy bizonyos józansági szint. Ahhoz pedig szükség van mozgásra, hogy az agy tudjon / jobban tudjon teljesítsen (mint már 1-es és 2-es is írta, csak az okát nem írták).


Egy olyan helyzetben, aminek a döntése nagy fajsúlyú és sok kellemetlenséggel járna, teljesen természetes, hogy az ember sokat gondolkozik, hiszen így tudja megóvni magát a minél nagyobb veszteségektől. Rendesen fel kell mérni, hogy melyik lenne a kevésbé rossz és lehetőleg egy azoknál kevésbé rossz lehetőséget találni. Régebben volt egy ezzel kapcsolatos kérdés, amiben levezettem, hogy mit jekent az "átgondolás" és mit a "túlgondolás". Az értékelésekből és egy válaszból jól látszik, hogy nem mindenki szeret gondolkozni. https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese.. Mégis mit lehet mondani arra, aki a tudományt meghazudtolja?

febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azta, a sport meg sem fordult a fejemben. De jó, le fogom fárasztani magam. Köszönöm!!
febr. 6. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!