Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről...

Mi a véleményetek erről (elpusztult a cica a gyerek miatt)?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, hogy én nagy macskaimádó vagyok, a gyerekektől viszont irtózom.

Legjobb barátommal már közel húsz éve tart a barátságunk. Ő egy másik településen él nem túl közel hozzám, bizonyos időközönként meg szoktam őt látogatni. Két éve, januárban született egy fia, aki... hát szerintem nem teljesen "okés". Nem képes másra, csak artikulálatlan hangon üvöltözik egész nap, össze-vissza dobál mindent, mindent lever, kiborít, felborít. Nem is értem, ilyet ép ésszel hogy lehet bírni (az anyja sokszor ki is akad miatta, fülem hallatára üvölt a gyerekkel meg a férjével is).

Tavaly októberben egy munkatárs révén lett egy kis cicájuk. Nemcsak ők, de én is nagyon örültem ennek, hiszen imádom a macskákat, de én albérletben élek, és nem tarthatok semmilyen állatot. Akárhányszor elmentem barátomékhoz, sokat foglalkoztam a cicával, megszerettem. Ha ott töltöttem az éjszakát, a cica éjjel mindig velem aludt, amikor megébredtem hajnalban, ott dorombolt mellettem. Örültem, hogy végre "macskázhattam". (Hozzáteszem, szegénynek kivoltak az idegei, mert a drága kisfiú a szemem láttára dobálta őt meg tépte a bundáját vagy a farkát, persze amikor kapott egy jól irányzott karmolást, akkor fél óráig bömbölt.)

Legutóbb két hete voltam náluk, persze akkor is nagyrészt a cica miatt mentem. Miután hazajöttem, rá egy napra írja barátom, hogy elpusztult a cica, mert "a kutya kijött és megfojtotta". Döbbenten kérdeztem, hogy történhetett ez, hiszen a cica benti volt, soha nem engedték ki. Erre kiderült, hogy ebédeltek a gyerekkel együtt, a macska közben nyávogott, a gyerek meg kajadarabokat dobált neki. Erre barátomék kitették a cicát a tornácra, ezt a kertben lévő tacskójuk meglátta/megérezte, kirágta a kerítést, kijött a kertből és megölte a cicát.

Amikor ezt megtudtam, annyira ideges lettem, hogy azt hittem, ott rögtön hazavágom a barátságunkat. Ezért kellett kínhalált halnia annak a szerencsétlen macskának, mert a khm... nem "okés" gyerek nem bír magával evés közben? Hogy lehetnek ilyen felelőtlenek, hogy egy ilyen dolog miatt kirakják a fél éves cicát?

Ezt megírtam barátomnak is, meg hogy ha legközelebb üvölt a gyerek evés közben, őt is rakják ki az udvarra, persze nem tetszett neki... vállvonogatva írta, hogy hát ő honnan tudta volna, hogy a kutya kirágja a kerítést. Pff...

Annyira felb***tam magam ezen, gondoltam, kiírom ide, hátha jobb lesz.

Ti mit gondoltok erről? Túlreagálom? Hagytam volna inkább szó nélkül? Az biztos, hogy egy darabig nem nézek feléjük...


febr. 13. 11:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem a gyerek miatt halt meg, hanem a szülők miatt, akik kitették az udvarra. Ha a gyereknek van is valamilyen mentális problémája (amiről nem tehet, bár a kérdés alapján egyáltalán nem biztos, hogy van), akkor is a szülőket nyomja minden felelősség, így a macska halála is. Ők tették ki, nem a gyerek. Simán becsukhatták volna egy másik szobába, de nem, ők az udvarra tették ki, holott ismerik a kutyájukat és ismerik a macskájukat is.

A kérdés alapján egyszerűen felelőtlen szülőkről van szó, akik a saját gyereküket se tudják megnevelni, míg részedről felesleges és ostoba dolog egy csecsemőt utálni. Nem vele van a baj, hanem a szüleivel.

febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
96%

Itt nem a gyerekkel van baj, hanem a szüleivel. A leírtak alapján sem az állatokkal, sem a kisbabával nem foglalkoznak megfelelően.

Egy 1 éves gyerek még nem tudja magától, hogy kell bánni az állatokkal, el kellene neki magyrázni...

febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Én azt sem értem, egy tacskó miért pusztítja el a macskát.

Egyrészt a macska jó esetben el tud szaladni, fölszalad olyan helyre, ahová a kutya nem tudja követni. Másrészt miért ilyen agresszív a kutyájuk? Rengeteg háznál van együtt kutya és macska békességben. Vagy annyit számít, hogy eddig sosem találkoztak és nem voltak összeszokva?

A gyereknek valószínűleg van valami problémája, ezen nem tudunk segíteni. Persze normális szülő elvinné kivizsgálásra, kezelésre. Nem tudom, itt ilyen történt-e.

Ilyen gyerek mellett alaposan át kellett volna gondolnia a barátnődnek, hogy állatot tartson-e. Az biztos, hogy ha tart, akkor az ő (vagyis a szülők) felelőssége, hogy a gyerek ne bántsa az állatot. Mert akármilyen baja van a gyereknek, az abnormális, hogy hagyják, hogy bántsa az állatot.


Szegény cicának nem volt ott jó sora, a gyerek sokat kínozta. Gondolj arra, hogy ő már nem szenved tovább.

febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem közvetlenül a kölyök hibája volt, hanem a barátodéké. Egyszerűen bezárhatták volna a cicát az egyik szobába amíg tart az étkezés. A kölyöknek speciális intézmény kell, de te meg túlreagálod. Nem a te dolgod vigyázni a cicára, biztosan jobb dolga lenne nálad, de ők fogadták örökbe a gyerek mellé is, az ő felelősségük. Egyébként elhiszem, hogy zavar a kölyök, de sokszor szerintem nem tudja hogy rosszat csinál vagy nem akar tudomást venni róla. A lényeg, hogy nem tudod a kölyöknek világosan elmagyarázni, az a szülők feladata hogy tanítsák és neveljék. Sajnos egy cica árán (én is macskabarát vagyok), de megtanulták, hogy oda állat nem való amíg a gyerek nem fejlődik.
febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne játszd a mártírt utólag, mert baromi álszent, hogy amíg "csak" állatkínzás volt a napi program, addig jó volt, hogy van macska a háznál és hobbizhattál amikor arra jártál, de amint elpusztult már vért követelsz. Mit tettél azért, hogy ne megváltás legyen nyomorult macskának, ha egy kutya elroppantja a nyakát egy pillanat alatt?
febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, de hogy lehet egy 2 évest hibáztatni? Kérdem ezt úgy egyébként, hogy a hideg futkos a hátamon az 5 év alatti gyerekektől és agyérgörcsöt kapok már a folyamatos vinnyogásuktól.


De ezek a kölykök azért ilyenek, mert a szüleik nem hajlandóak a társadalom tagjaként tekinteni rájuk. Minden szülő valami elképesztően különleges kis csodaként tekint a saját gyerekére, és kevesen vannak, akik hajlandóak belátni, hogy a többi 8 milliárd embert pont nem nyűgözi le az artikulálatlan ordítás.


De a gyereket hibáztatni akkor is ostobaság. Én a szülőkre vagyok dühös, amikor a 4 éves gyerek monoton üvöltését kell hallgatnom az egész vonat úton vagy amikor egy hangversenyen a hegedűk mellett a kisautó zörgése hallatszik vagy amikor a 25 méteres sorral a hátuk mögött a 3 éves gyerek csipogtatja le a termékeket az önkiszolgáló kasszánál.


Igen, a szülőknek a gyerekek elnyomásától sikerült eljutniuk oda, hogy önző kis szociopatákat nevelnek. De ez akkor sem a gyerekek hibája.

febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A tacskó nagyon családbarát kutyus de ezzel ellentétben nagy vadász is. Így egyáltalán nem csodálom, hogy megfojtotta a macskát. Persze össze lehet őket szokatni, meg tacskó és tacskó között is van különbség. Gondolom az a tacskó el lehetett hanyagolva vagy legalábbis más állathoz nem lehetett egyáltalán szokatva.


A gyermek pedig még nagyon fiatal így nem lehet ilyen korban még erre rámondani, hogy beteg mentálisan. Fejlődésben van a szervezete, idegrendszere. Oda kell figyelni a megfelelő nevelésre. 5-6 éves kortól szoktak diagnosztálni gyermekeket általában mentális problémákkal, idegrendszeri elváltozásokkal.

febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem a gyerek miatt pusztult el, hanem a szülők miatt. A barátodék se a gyerekneveléshez, se az állattartáshoz nem értenek, miattuk halt meg a macska és miattuk neveletlen a gyerek (és az a kutya is túlságosan agresszívnek és elhanyagoltnak tűnik).
febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Lesznek ott még gondok.
febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Rohadtul gyűlölöm, amikor egy gyerek nem képes normálisan bánni az állatokkal, de itt nem emiatt halt meg a cica, hanem valóban a szülők miatt.


Egyébként nyilván az is a szülő sara, ha a kölyke nem tud normálisan viselkedik... Nem értem minek fialnak le, ha utána bsznak nevelni a fattyaikat.


Sajnálom a cicát, de talán jobb is így neki, nem kell többet elviselnie a hülyegyerek kínzását :(

febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!