Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz vagyok emiatt?

Gáz vagyok emiatt?

Figyelt kérdés
Német történelem szakos tanárnak tanulok az egyetemen. Hamarosan végzek (2 év múlva) és a napokban mondták nekem a tanáraim hogy fejleszteni kellene még a nyelvtudásomon németből. Sajnos sulin kívül nem tudtam a némettel foglalkozni eddig mert dolgoznom kell egyetem mellett, hogy finanszírozni tudjam a megélhetésem.

márc. 1. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ha a vizsgákon átmész, akkor eleget tudsz, de persze elgondolkodtató miért javasolta az oktató, hogy fejleszd a tudásod. Emellett akiket tanítani fogsz valószínűleg a nulláról indulnak, vagy kezdő szintről, náluk elég ha többet tudsz és majd később fejleszted magad, amikor lesz rá időd szépen fokozatosan :), hajrá!
márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod mit és hogyan csinálsz, vannak olyanok akik meló mellett is tudnak külön órán németül tanulni.
márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor X évig tanulsz egy nyelvet egyetemen, de még mindig nem megy, ott érdemes átgondolni merre tovább, és esetleg kimenni németbe.


Mondjuk a párom 16 eves kora óta magántanít németet, úgy hogy sosem volt kinn.

márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

#2 Csakhogy a külön óra nem ingyen van.

Kérdező, emiatt hogy lennél gáz? Még ilyen hülyeséget! Az is nagy fejlődés lehet, ha németül nézel filmeket felirattal és szótárazod az új szavakat! :)

márc. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gáz. Szerintem munka közben vagy éjszakánként ezzel hangos könyveket hallgatni németül. Az biztos sokat segít. De valahogy tényleg időt kéne szakítanod arra hogy fejleszd a tudásodat, hisz ha majd tanítani fogsz, és nincs meg a kellő tudásod akkor elég nagy szívás lesz.
márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz, nyugi. Esetleg csoporttársakkal vagy németet ismerő baráttal-ismerőssel beszélgess, így gyakorolva a nyelvet.
márc. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csinálod az egyetemet és közben dolgozol, hogy legyen rá pénzed. Szerintem ez egyáltalán nem gáz.

Sokan úgy sem tudják megcsinálni az egyetemet, hogy mellette nem dolgoznak.

márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 valaki : ***** válasza:

Szia

Én nemrég végeztem, magyar-német szakon

Kikerültem, akkor jöttem rá, hogy magyarból semmit nem tanultam az egyetemen, ami kell az oktatáshoz. Töriből igen, de ott meg zavaró, hogy annyi infó kavarog, aminek a 95%-a nem is kell.

Minden órára előre készültem

Volt olyan, hogy nem tudtam valamire választ adni, olyan is volt, hogy tkp. rossz információt diktáltam a gyerekeknek. Simán elmondtam, hogy összekevertem. De 30 éve tanító kolléga is volt, hogy rossz nevet mondott valamire, simán elnézést kért és javította.

Én is dolgoztam egyébként, én jó eredményekkel mentem át. Mégis ez volt, nagyon rosszul éreztem magam, hogy hiányosságaim vannak.

Arról nem is beszélve, hogy a sulis dokumentumokról, ilyesmiről SEMMIT nem tudtam. Ott mondják, hogy írjam a 26/32-t. Mondom a mit is???? Soha nem volt ilyenről szó az egyetemen, csak filozofálgatások voltak hogy miért szar az oktatási rendszer meg a gyerekeknek csak énekelni és játszani kéne órákon, aztán meg 100%-ra leérettségizni.

Szóval hidd el, egyáltalán nem ciki, hogy fejleszteni kell a tudásodat, ha tanítasz, úgyis ki kell képezned magadat.

Sok sikert!

márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 valaki : ***** válasza:
töri, elírtam :D az a másik szakom
márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!