Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért költök másokra többet...

Miért költök másokra többet szívesebben, mint magamra?

Figyelt kérdés

Mármint, a mások alatt leginkább családtagokat értsetek.


Fiatal vagyok, 20 éves. Nincsenek nagy igényeim, nem járok bulizni és szinte sehová sem. Az egyedüli dolog, ami nélkül nem tudnék élni, az az edzőterem, tehát a havi költségem szórakozást tekintve a kondibérlet ára, ami kevesebb, mint 20 ezer forint.


Első munkahelyemen vagyok, habár a fizetés nem annyira jó, sőt, elég kevés (300 nettó), de mellette kényelmes és ami a legfontosabb, összeegyeztethető a hobbimmal, ami az edzés. Régebben is feltűnt már, hogy magamra alig, de pl a testvéreimnek/szüleimre többet költök.


Ösztöndíjas voltam általános iskola 7-8. osztályában, és szó nélkül odaadtam a "megkeresett" pénzt a szüleimnek (Nem voltunk soha sem gazdagok, sőt, egy időben elég nehézkesen éltünk, de sosem kérték el tőlem, sőt, voltak is veszekedések ebből, hogy költsem el én, mert én tanultam meg érte, ellenben én mindig odaadtam, mert tudtam, hogy nagy segítség ez), vagy vettem a húgomnak tabletet. Volt olyan is, hogy a nagyobbik testvéremmel összepótoltunk gáztűzhelyre és azzal leptük meg anyát, vagy vettem egy mikrót, ilyesmik (mindez még az általános iskolás korszak, 14-15 éves koromban). Nem tudom mihez tudnám hasonlítani, de olyan jó érzés fog el, ha másoknak tudok segíteni, vagy egy boldog pillanatot okozni.


Magamra az edzésen kívül semmit nem költök, 3 havonta kb. 20-25 ezer forint értékben táplálékkiegészítő + havi kondibérlet, ennyi.


Pl.: Most a húgom kinézett magának egy parfümöt, de sokallja érte a pénzt (20e forint, ez egyáltalán nem vészes szerintem egy parfümért) és megszeretném neki venni, de Ő erről nem tud.


Szóval olyasmire gondolok leginkább, hogyha a családban kell valakinek valami, akkor kb. szó nélkül megvenném neki, de magamnak már nem, kivéve a fentebb leírt 3 havonta 20-25 ezer + havi kondibérlet.


Van más is hasonló helyzetben? Ez inkább pozitívum, vagy negatívum?



márc. 3. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom de rám is költhetnél
márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Girlll3 ***** válasza:
88%
Hol keresel 300 ezer nettòt?
márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire vagy tudatos, de azért azt is átgondolnám, hogy BIZTOS sehogy nem gyakorolnak-e nyomást (akár egész finom módon) rád a családtagjaid. Ha ez gyerekkorodtól így volt, lehet észre sem veszed
márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát kondizol, azaz fitt vagy, és bírod a fizikai terhelést, de szinte minimálbérért gürcölsz valahol, ahelyett, hogy elmennél olyan helyre, ahol legalább ezt kihasználhatod... Anyagmozgatás, építőipar stb. mind sokkal jobban fizet, és meg se kottyanna neked.
márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2#

Északkelet-Magyarországon. Azt ne mondd, hogy ez jó pénz..


3#

Semmilyen nyomás nincs, soha nem kérnek semmit, ezek szimplán magamtól jönnek. Már gyerekkoromban is ilyen voltam. Emlékszem, hogy általános iskola alsó tagozatában, ha jól oldottál meg egy feladatot, kaptál piros pontot, 5db piros pont volt 1 matrica és mivel jól tanultam hetente többször is választhattam matricát, ez akkoriban nagyon "menő" dolog volt. :D Ott is inkább választottam a lányos matricákat fiúként és inkább hazavittem a húgomnak, mert mindig örült neki. Magamnak sosem választottam.

márc. 3. 18:59
 6/8 Girlll3 ***** válasza:
100%
Hát, 20 éves létedre jò pénz.... Sokan keresnek ennél jóval kevesebbet, sajnos.
márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Altruista gondoldkodású vagy.
márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Félretenni és gyümölcsöztetni jobban megérné.
márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!