Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igénytelen a lányom és teljese...

Igénytelen a lányom és teljesen levisz az életről, hogy végül saját magával szúr ki. De már felnőtt. Hogyan hathatnék rá, ha eddig soha nem sikerült?

Figyelt kérdés

Bármikor szó volt errő, oda érünk ki, hogy őt nem érdekli. Én olyan szívesen mennék bele a világba, megnézni mások országokat, és ha lenne pénzem, vinném magunkat. Különböző fesztiválokra is, ahol mondjuk ezerféle módon készítenek el ételeket, de nem feltétlen ételesre. Szereti a virágokat, növényeket, ezért mondtam anno, ha nyernénk a lottón és költözünk kertesbe, milyen jó üvegháza lehetne a kertben. Őneki meg áldása rá mindenre, érezzem jól magam, de ezekből nem kér, kertes házba meg végképp nem menne, jól érzi magát ebben a társas téglalakásban, eszébe nem jutna kertesbe költözni, ennyit nem érnek a növények. Ha nagyon érdekli valami, beírja a keresőbe. Kérdezem, hogy Kína vagy Japán sem érdekelné? Szívszerelme a kínai dolgok. Mondja, hogy de, és ezzel téma lezárva, és nem azt jelenti, hogy menne, csak azt, hogy érdekli. Egyszer elmentünk Olaszországba a karneválra, de már a második nap után látszott, hogy neki elég volt, menne haza. Nem értékelte nagyra, hogy mindazt a sok szépet személyesen láthatja. Egyszer körbenézett és már részéről végzett is. Pedig nem volt kislány, 17 volt akkoriban. De egyedül sincs igénye. Barátai már kamasz kora óta nincsenek, mindegyiküknek új baráti köre lett, a lányom meg mivel nem jár sehova, az összes hobbija itthonra köti, esélye sem volt újakat szerezni. Barátokkal sem járt el olyan sokszor, de gyakran beszéltek és ritkán elmentek meginni egy jeges kávét, vagy elkísérni egymást cipőt venni, írószerboltba, cukrászdába... Neki egyedül az az eljárós program, hogy a hónap során ezerszer összeírja, hogy miket szeretne megvenni, aztán úgy lesz vagy sem, amint megjön a fizetése, beszabadul a közeli kínai szuperdiszkontokba, a Dm-be, vesz magának néhány kész, fagyasztott ételt, néhány könyvet, írószereket a Pirexből, valamennyit elkölt lottóra, és ezzel részéről teljesen ki van elégülve. Ezek a helyek itthonról legfeljebb tizenöt perc sétára vannak.

Őszintén megmondtam neki, hogy nem értem az igénytelenségét, de szerinte ez nem az. Szerintem meg az. Az egy dolog, hogy ölünkbe pottyanva nincs rá lehetőségünk, de hogy ha lenne, és úgy sem menne, szerintem igénytelenség. Nincs rá igénye. De nem csak ez. Ahelyett, hogy ismerkedne, hogy élne, ő azzal elfoglalva minduntalan, hogy a saját világában jár, azzal foglalkozik. Történeteket talál ki, rengeteget jegyzetel, aztán éppen mit ír. Szép dolog az írás, érezze benne jól magát, de itt van huszonéves és nincsen, nem is volt soha párkapcsolata. Egyszer feldobom a talpam és egyedül fog maradni. Nem lőcsölök rá senkit, de ha most nem is, később nagyon megbánhatja, hogy sosem élt. Biztos vagyok benne, hogy egyszer eljön annak az ideje, hogy a szabadidejében több időt tölt valóságban a képzeleténél, de ha addigra elment mellette az élet, és a semmire, mert (legyünk reálisak) biztos nem lesznek jelen a történetei Rowling szinten mindhol, nem forgathatja vissza az időt.


márc. 13. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Minek kell ilyen hosszú kifejtés? Nem lehetne max 10 rövid mondatban összefoglalni?
márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem kötelező a kérdésre kattintanod. Nem kötelező rá válaszolnod. Nem kötelező elolvasnod. Ha neked hosszú, nem olvasod el.
márc. 13. 14:39
 3/17 anonim ***** válasza:
:(
márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Metionin ***** válasza:
98%
Ez nem igénytelenség, szimplán mások a prioritásai. Nem mindenki szeret utazni meg mászkálni. Vannak hobbijai, gondolom elvan. 20 évesen még sehol sincs, majd lesz párkapcsolata meg eljárkál, ha akar. Ami neked az, hogy "sosem él" neki az az élet. Fogadd el és menj mással utazgatni.
márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Huszonéves, nem kereken húsz, és aligha lesz kapcsolata és barátai, ha nem jár el sehova, mert hidegen hagyja. A kérdést nem azért tettem ki, hogy velem utazgasson.
márc. 13. 14:51
 6/17 Metionin ***** válasza:
76%
De ha egyszer neki így jó. Majd változtat, ha akar.
márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Nemrég olvastam Tim Burton rendező életrajzát,és pl ő a gyerekkora nagy részét sötét szobában rajzolgatva töltötte el,mégis kétség sem férhet a zsenialitásához.A lányod szerintem művészlélek,én is ilyen voltam,és az én értékeimet ugyanígy nem vették észre,mint most te anyaként a lányodét.Az én szüleim szerint is volt a normális emberre egy forgatókönyv,és szerintük az totál nem fért bele,hogy egész hétvégéket olvasással töltöttem el,és nem beszéltem senkivel.Nem egyformák az emberek,ez így van jól.Akik pedig művésznek születtek,érzékenyek,finoman kell velük beszélni,viselkedni.Próbáld meg így.
márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd már azt a lányt, Kérdező. Felnőtt ember, ő tudja, hogy mi a jó neki, nem te fogod megmondani ezt. Más az értékrendje, nyugodj bele. És utazgass a barátnőiddel te, ne a lányod vérét szívd, hogy mit kellene csinálnia.
márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha az írás és az olvasás érdekli akkor lehet inkább ilyen vonalon kéne elindulni, nem pedig az utazgatáson. Vannak könyvklubbok, író tanfolyamok, könyvtári programok, stb. Küldd el oda. Tényleg el fogja pazarolni így a fiataságát, ráadásul minél tovább él remete életet, annál nehezebb lesz kimásznia belőle akkor, amikor észbe kap.


De az is lehet, hogy van valami baja van, pl autista, vagy skizoid, ilyenkor pedig tisztában kell lenni a problémával, hogy változtatni tudjon rajta az ember.

márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem érdekli. Semmilyen program. Anno a barátnőivel szívesen ment el, még olyan helyekre is, ahova nélkülük akkor sem, ha mondjuk fegyvert szegeznének rá (többek között múzeumba). Az általad felsorolt dolgok őt szintén nem érdeklik. Javasoltam már neki ezeket, de akkor sem rángathattam volna el, amikor 18 alatti volt.
márc. 13. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!