Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért bántják sok helyen a...

Miért bántják sok helyen a romákat?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan storyt, hogy Madridban egy turista megütött egy roma gyereket pedig ő csak árult dolgokat. Kozepsuliban ének tanárom roma származású volt és mindig mesélte, hogy a romák emelték fel ezt az országot és előbb voltak itt mint a kunok meg a hunok. És ha ennyire agresszívek a romak akkor ő is az lenne pedig senkit sem bántott. Sok roma munkáltató is van és nem tömi a zsebét úgy mint a magyar munkáltató, hogy lehúzza a dolgozót. És azt is mondta, hogy sok roma azért nem dolgozik mert nem akarják elvenni a magyarok elől a munkát mert akkor ezért bantanak őket.

márc. 15. 17:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
igen jóravaló népség , a nagy becsapódás idején nem a saját életüket mentették hanem a dínókat
márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is laktak romák, jófejek voltak, a családjuk is akik tucatával jöttek.


De attól még sokkal jellemzőbb, hogy kellemetlenkednek és félelmet keltenek, és az önkormányzat segély osztályán otthon érzik magukat. Láttam őket ott, érdekes jelenség volt.

márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%
Undorító, hogy mennyire azt hiszik sokat, hogy mások felett álnak és, hogy többek csak, hogy a saját kis nyomorult életükön valamicskét tudjanak javítani max a felszínen. Szinte minden roma ősei között vannak magyarok akik ugyan úgy harcoltak a hazáért és a szabadságért. Én ismerek olyan romalányt aki önkénteskedni is szokott állatmenhelyeken. Ez aztán a félelemkeltő! Nem mondom, hogy mind jó vagy rossz, de könyörgöm adjuk már meg az esélyt annak, hogy mint ember bizonyíthassanak nem mint etnikum! Nagyon sok jó dolgozó, sikeres őszinte, jó emberek vannak köztük. Nekem a legjobb barátnőm igenis roma!
márc. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
"Nekem a legjobb barátnőm igenis roma!" ó milyen jóóóóóember vagy
márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

Nem semmi, hogy ennyit tudtál leszűrni a válaszomból!

Igazi ritkaság vaaaaaagy

márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nincs olyan magyar ember akiben ne lenne valamennyi roma a sok sok ezer év alatt, szerintem kizárt, hogy ne legyen.
márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Darius- ***** válasza:
83%
A négyes véleményét osztom.
márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
21%
Ne ítélj, hogy ne ítéltess! Inkább segítsük egymást, ott ahol tudjuk.
márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha valamit tapasztalsz és arról kialakul egy véleményed, az nem ítélkezés.
márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
8%

De az pont ítélkezés, hogy kivetíted több millió emberre akiket nem is ismersz. Ezzel bántasz olyan embereket, akik téged nem bántanak.

Azért mert valaki megbánt nem lehet egyből beskatulyázni, hogy akkor már mindenki olyan, aki hasonlóan néz ki. Ez milyen már?

Vagy igazából lehet mert sajnos sokan így gondolkoznak, de akkor te egy rossz ember vagy.

márc. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!