Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pékek! Mennyire nehéz a munka?

Pékek! Mennyire nehéz a munka?

Figyelt kérdés
Vékony lány vagyok, de érdekel a szakma. Tönkreteszi a gerincet vagy ilyesmi?
márc. 15. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Gálya munka. Vagyis rabszolga meló proli emberekkel. Kőkemény fizikai munka, még női részről is. A fizetések szarok, állandó a folytonos hajnali kelés és a 12 óra. De a legnagyobb baj a munkahelyi stressz a sok buta ember miatt, akiknek zöme nem is pék hanem valamilyen betanított munkás. Emelett olyan szinten kifárasztja a tested mindenhol, hogy az hihetetlen. 50 éves korodra tele leszel különféle testfájdalmakkal. Én szívesen mondanám neked azt, hogy buli a szakma, de nem az.
márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Banyek.😟
márc. 15. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Biztos az is számít, hogy saját kis pékségről van-e szó vagy egy nagy pékség, ami sok helyre szállít is, esetleg egy nagyáruház péksége.
márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pék vagyok. Otthon lehet, hogy szar a fizetés, meg halálra dolgoztatnak, itt Ausztriában viszont nagyon is jól megfizetik, ahhoz képest, hogy csak normálisan dolgozol. A legnehezebb zsák/doboz, amit emelgetnem kell az 7 és fél kilós, a többit palettákon vagy kocsin visszük arrébb. A keverőpékek nálunk 2 fiatal csaj, akik a zsákok tartalmát félig kilapátolják, és a végén ketten öntik bele a maradékot a keverőbe. Itt egyik sem emelgeti a 20 kilós liszteszsákokat, csak a hülye szlovák kolléga, mert ő megmutatja hogy kell dolgozni, pedig senki se várja ezt el tőle. Adok neki még 2 évet, ígyis tönkre van.

Stressz mondjuk tényleg van, de nem a munka miatt, hanem az idióta kollégák miatt, akik zöme valóban betanított munkás, amivel nem lenne gond se, ha azt csinálnák és úgy, ahogyan azt megmondtuk nekik.

Nem tudom más pékségekben hogy működik, mi fix munkaidőben dolgozunk, nem összevissza, én pl éjjel 1-től reggel 8-ig és közben nem ugyanazt csináljuk, a gyártószalag mellett is kötelezően félóránként cserélkeznek az emberek. Nekem minden szempontból megfelel, mire hazaérek pont kezdődik a nap.

márc. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!