Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik egyszerre voltatok...

Akik egyszerre voltatok szeretettel és gyűlöletettel az egyik (vagy mindkettő) szülőjük felé. Amikor meghalt(ak), mit éreztetek?

Figyelt kérdés

A gyűlölet kialakulásának oka van, tehát aki prédikálni szeretne, hogy addig becsüld, amíg van, bárcsak ott lenne cseszegetni és hasonlók, ők kíméljenek a válaszadástól. A kérdést érintő személyek tudják, miről beszélek és már múlt időben van, mert már elhunyt(ak) az érintett szülő(k).


Régen istenítettem és mérhetetlenül tiszteltem és szerettem apámat, aztán menthetetlenül elásta magát (nem káros élvezetek miatt), fokozatosan, napról napra, évről évre, míg az egykori határtalannak tűnő szeretetem finoman szólva tele lett utálattal és némi félelemmel. Utálom, hogy ezt érzem, de ezt érte el a viselkedésével. Még él, és ellentmondásosan vagyok, hogy egyszerre szeretném az életét és a halálát. Ő tett értem a legtöbbet ezen a világon, sok mindent áldozott fel, de ezzel együtt miatta lettem lelki nyomorék.


A ti helyzetetekben hogyan éltétek meg a sajátotokat Mit éreztetek, miután egyszer már tényleg nem volt az élők sorában?


márc. 16. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Nálam apám egész életemben értem kb semmit nem tett, borzalmas gyerekkorom volt miatta, mégis amikor idős lett, sokban segítettem.

És amikor idős lett, akkor lett teljesen normális, szerethető ember.

Mivel akkor megkapta már az összes orvosi kezelést, amit világ életében soha.

Egész életét kb úgy élte le, hogy kezelésre szorult volna.

Dühkitörések, idegbeteg személyiség, mindenkit folyamatosan bántalmazott.

Egy épeszű ember nem volt a környezetében, aki mondta volna neki: hahó, bajod van, menj dokihoz.

Aztán lehet, nem is merték.

Amikor meghalt, sajnáltam nagyon, mert az idős éveire emlékeztem, amikor már jó ember volt.

Most meg, kb csak a negatívumokra emlékszem vele kapcsolatban, amilyen volt élete nagy részében.

márc. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Boldogan nézem a hamvait. Örülök neki. Sokat köszönhetek neki anyagilag,de akkoriban lelki roncs voltam miatta. Már felépítettem magam azóta.
márc. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdést tettél fel. Azt tanítja a "nagy könyv", hogy a szülőt minden tekintetben, minden élet helyzetben tisztelni, szeretni kell. De a szülő sem tehet meg mindent a gyerekével szemben. Amikor édesanyám elkezdett rohamosan öregedni, szembe kellett néznem azzal, hogy nemsokára elveszíthetem. Nem tudtam a gondolattal megbarátkozni, nem tudtam, hogy ez hogyan fog történni. Aztán az élet megoldotta. Akkoriban nem éltünk túl jól a családommal, anyagi problémáink voltak. Nem akartam pénzt, csak egy kis megértést, hogy valaki megértsen minket. Aztán anyukám elkezdett propaganda frázisokkal oktatni minket, és akkor úgy döntöttem, hogy a mi életünk azért csak fontosabb, mint az ő igazság érzete. Szépen kezdtem elengedni a minden áron való vele törődést. Elment, amit lehetett megtettem, nincs lelkiismeret furdalásom.
márc. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%

Én most kerülök majd ilyen helyzetbe.


Az apámról van szó, és a helyzetem kísértetiesen hasonló az 1-es válaszadóéhoz.

Agresszív apa, bántalmazás és traumás gyerekkor az enyém. Most haldoklik. A betegsége már évek óta kínozza. Egyszerűen nincs kezelés, ami segítene rajta. Mióta ez az állapot tart, nagyon megváltozott. Jobb ember lett, éppen ezért gyakorlatilag örlődöm, hogy mikor mit érezzek iránta.


A temetését valószínüleg én fogom rendezni, ahogy minden mást is. Előre sejtem, egy elhúzódó pszichológiai kezelés fog csak helyrehozni, ha ennek vége.

márc. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Annyira megbonyolítjátok ezt. De szinte mindenki és minden kérdésnél.

Az ember vagy jó, vagy rossz.

És te mindig tűpontosan érzed, hogy az-e, csak a fejedben lévő hitrendszer gátolja az érzések kimutatását, és meggyőzöd magad, hogy biztos nem úgy gondolta. Pl. "dehát mégiscsak az apád"

Ahol te érzel, lelkiismeretfurdalást, szégyenérzet, bizonytalanságot magadban, ott mindig a másik a rossz ember.

Csak önbizalomhiány, belső izomzat hiánya miatt nem tudsz határokat felállítani, függetleníteni magadat.

Tehát nincs ilyen, hogy valakit szeretünk és gyűlölünk is.

Valójában ilyenkor magunkkal nem vagyunk rendben, csalódunk, hogy az lett volna a szülő feladata, hogy tükrözze minden érzésünket, tanítson. De nem tette, ezért mi magunk sem tudjuk, mit érzünk.

Az emberek 90%-a nem tudja az érzéseit és szükségleteit.

márc. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%

Nekem az anyám ilyen. Még él. Egyszerre tud kedves lenni és undorítóan visszataszító idegbeteg agresszív is. Nagyon megalázott gyermekkoromban, végigüvöltötte velem az egészet, apámat nem is ismerem.

Egyfajta távolságtartás és gyűlölet van feléje. Sokat megtett értem, de nagyon megalázott, és megaláz a mai napig ha olyanja van. Ha meghal azt fogom érezni, hogy remélem olyan helyre került ahol végre lenyugszik és minden rendben van. Sajnálni is fogom, de egy megnyugvás is lesz bennem.

márc. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!