Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted ismeretlenül tisztel...

Szerinted ismeretlenül tisztelni kell valakit kizárólag azért, mert idősebb?

Figyelt kérdés

Idős alatt konkrétan a 65 felettieket értem.

Tegyük fel, hogy nem ismered az előéletét

Vannak olyan helyzetek, amikor az idősek kedvesen megszólítanak, el tudsz velük beszélgetni, de vannak ellenpéldák is, pl. amikor bunkón, lenézően szólítanak meg, így tesznek szóvá valamit.

A kérdés főleg a kommunikációra vonatkozik, az udvariasságra (pl. Átadod neki a helyet, vagy előreengeded az ajtónál) nem. Minden válaszlehetőséget úgy kell értelmezni, hogy az idős kezdeményez beszélgetést.



márc. 16. 09:54
A kérdező szavazást indított:
Szerintem minden esetben tisztelni kell az időseket
Szerintem ismeretlenül kizárólag a kora alapján nem jár tisztelet (függetlenül a megszólítás hangnemétől)
Ha ő is megadja a tiszteletet, (normális hangnemben szólít meg) akkor jár a tisztelet
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Alapesetben MINDENKINEK meg kell adni a tiszteletet ismeretlenül is, az illetö korától függetlenül.

Ha idöközben kiderül, hogy bunkó, akkor meg megszakítani vele a kapcsolatot, elkerülni az illetöt!

márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
A tisztelethez bizonyítani is kell, nem jár alanyi jogon. Amíg az illető megadja nekem, addig én is neki. Kortól független.
márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
A tisztelet nem korfüggő, nem rangfüggő, nem jár csak úgy senkinek. Sem az időseknek, se anyádnak, sem a főnöködnek, sem a tanárodnak. Tisztelet egy ember viselkedésének, személyiségének jár.
márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mulonben nekimész az utcán es nem engeded el?
márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

A tisztelet minden embernek jár!

De alapvetően nem a kor szabja meg a mások iránt való tiszteletünket. Ha valaki idősebb és mondjuk úgy áll oda hogy elküld a semmiért akkor én is mondhatom neki hogy mit képzel magáról vagy hasonlót

De igen ez igaz mindenkit meg kell tisztelni AMEDDIG MEGÉRDEMLI!

márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha normális. Én mindenkivel normális vagyok eleinte, de ha ő bunkó, felőlem 124 éves is lehet, akkor én is tapló leszek vele.
márc. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell, az igazi tisztelet akkor jár, ha valaki nem kétbites agyhalott droid.


De az nem mindegy, hogy milyen jellegű tiszteletről beszélünk.. mert nyilván nem ismerem, random ember az utcán akkor előre engedem, vagy ajtót nyitok, ha idős..(amit írtál is, de ez inkább ilyen alap udvariasság kategória) de ha tudom például, hogy egy ostoba ember aki politikailag és kulturálisan agyhalott akkor tőlem semmi egyéb tiszteletet nem fog kapni azon kívül, hogy előre engedem vagy előzékeny vagyok vele.

márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Az alapvető tisztelet járhat bárkinek...
márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!