Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha egy hozzád...

Mit tennél, ha egy hozzád közeli személyről kiderülne, hogy egy gyilkos?

Figyelt kérdés

Az illető a rokonod, vagy hozzád nagyon közel álló jóbarát, tehát olyan valaki, aki számodra fontos személy, akit régóta és nagyon jól ismersz, szeretsz és alapvetően jó embernek tartod. A viszonyotok kifejezetten jónak mondható.


Az illetőről viszont kiderül, hogy megcáfolhatatlan bizonyítékok vannak arra, hogy kegyetlenül és különösebb ok nélkül meggyilkolt egy másik embert (pl. videófelvétel, tanúk, DNS teszt, stb. rendelkezésre áll)

A kedves ismerősöd/rokonod viszont mindent tagad, előtted is az ártatlanságát hangsúlyozza.


Mit tennél, ha az illető:

a) egy kollégád

b) közeli barátod

c) vérszerinti rokonod (szülő, testvér)

d) a párod

e) a gyereked


Hinnétek a fenti illetők ártatlanságában? Támogatnátok inkább, vagy megszakítanátok vele a kapcsolatot? Mit tennétek, mit gondolnátok?


Kérlek minden felsorolt esetre (a-tól e-ig) próbáljatok meg választ adni!



márc. 22. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

a) és c)/rokon de nem vagyunk annyira közel/ esetekben nem nagyon érdekelne. Valószínű, hogy megrázna, de kb ennyi.


Ha valaki olyanról van szó, aki hozzám nagyon közel áll, lenne vele egy komoly négyszemközti beszélgetésem. Szeretném azt hinni, hogy olyan emberekkel veszem körül magam, akik nem hazudnának a szemembe ilyen komoly dolgokkla kapcsolatban.


Az, hogy most megszakítanám-e az illetővel a kapcsolatot, nagyon helyzetfüggő. El tudom képzelni pl, hogy akérmilyen szörnyű lenne, egy "átlagos" hirtelen felindulásból elkövetett emberölésért nem tagadnám ki a gyerekem, de valami különösen kegyetlen helyzetben (ahol a mentális betegségekre sem lehet mutogatni) nem érdekelne a "vér" vagy bármi hasonló.

márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a, kicsit meglepődnék negatív értelemben, de könnyen elfelejteném, hisz egy családfában nagy az esély hogy legalább egy gyilkos van

b, csalódott lennék, és megrázna hogy az az ember akiben bíztam és gyakran beszélgettem kiderülne róla hogy egy gyilkos

c, Itt is azt tudnám elmondani csak erősebben rázna meg és elfelejtetthetlen lenne számomra hogy az az ember akivel napjaimat éltem éveken át egy gyilkos. Nem tudnám olyan könnyen elfelejteni.

d, Ugyanaz mint a b, de ez sok mindentől függ szerintem pl: mióta vagyok vele együtt stb.

e, Hasonló mint a c, csak ez számomra még sokkolóbb lenne, és sohasem tudnám kiverni a fejemből.

márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem valtozna tole a parkapcsolatom.
márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik esetben feljelenteném. És megijednék, menekülnék. Ha az tudnám, hogy gyilkos. Ha csak gyanusított, akkor más lehetne a helyzet, de te is mondtad, hogy van egyértelmű bizonyíték. A hasóság majd döntést hoz.
márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Fontos lenne tudnom, hogy kit ölt meg


Ha jelentéktelen számomra akkor vél maradnék.


Ha nem akkor megszakítanám vele a kapcsolatot, de nem nyomnám fel

márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

A, B, D és E opciók kizárhatóak, mert egyik sincs, D és E biztosan soha nem is lesz.

C, szüleimről meg nem tudom elképzelni, ismerem őket annyira hogy tudom hogy soha nem tennének semmi rosszat önszántukból, szóval...

márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából a hangsúly azon volna, hogy van egy általad szeretett ember, aki ok nélkül csinált valami borzalmas szörnyűséget (nem írtam, de nem önvédelemre, meg hasonlóra gondoltam, hanem kb. darabolós gyilkos szintű dologra), majd erről még neked is a szemedbe hazudik.

Ezt hogy kezelnéd?

márc. 23. 08:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Meglepődnék, hogy milyen sok a közös bennünk.
márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!