Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Irigyseg lenne ez?

Irigyseg lenne ez?

Figyelt kérdés

Alapvetoen nem vagyok egy irigy ember, mert “egesz jo” dolgokat kaptam az elettol es szerintem ilyenkor ugye kevesbe irigy az ember.


Viszont most lattam egy volt egyetemi tarsam akivel amugy jartam is egy fel evig..ezert tudom, hogy vallalkozo csaladbol jon es a baratai is mind ilyen családból jonnek. Akkoriban meg nem volt kirivo az, hogy anyagilag hogyan allnak a szulok, bar vettek neki 5-6 millás autot, meg folyton kapott draga kutyuket vagy koltopenzt, de az semmi ahhoz amit mostanság latok.

Azt latom o is ugye 29 eves, de o be se fejezte sulit, elment szülőknek segiteni vallakozasban, de ez nem olyan kotott munka, eleg laza, sokat jarnak a barátokkal kulfoldre, szinte hetente ilyen par napokra, ott kulonleges eteleket esznek, egyiknek volt eskuvoje nem regen es olyan luxust se lattam meg életemben. Folyton eljarnak bulizni, éttermezni, utazni es azt is láttam mindegyiknek teslaja vagy G merci van, az osszes 24-30 eves.


Arra gondoltam basszus igen, ezaz elet es ilyennek kellene lennie, osszetarto kozossegek, gyerekeink tamogatasa, szabadon utazni, szorakozni, luxusban elni. Nekem ez csak alom marad es tudom masnak ennel is rosszabb a helyzete mint nekem.

Csak le akartam irni, hogy vannak emberek akiknek ilyen csodalatos az elete es milyen szuper nekik, szerintem minden ember ilyen eletet érdemelne.


Szerintetek milyen lehet igy elni? Ismertek ti is ilyen szerencses fiatalokat?


ápr. 2. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
k.
ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az a szerencse ahogy en elek. G merci es hetenkenti utazas nelkul.
ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, mondhatod irigységnek. De kicsit olvass utána a mai magyar gazdasági helyzetnek és rájössz gyorsan, hogy valójában nincs benne sok irigylésre méltó dolog. Max a felszín persze.
ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3, hogy erted, hogy rajovok nincs benne irigysegre melto dolog? Amiket leirtam szerintem elegge az.

A mai magyar gazdasagi helyzet viszont siralmas tudtommal.


2,az jo, ha te a legalapvetobb dolgoknak is tudsz orulni.

ápr. 2. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Úgy értem, hogy aki ilyen szinten el van eresztve, az szinte biztosan erősen NER kötődésű. Az ilyen aranyifjak kb. semmihez sem értenek, és pont mire bedől a NER addigra tapsolják majd el az örökségüket teljesen és ott állnak majd középkorúan vagyon nélkül életképtelenül. Vagyis remélhetőleg nem fog örökké fennmaradni a status quo. Ezért mondom, hogy persze, a fiatalok rongyrázása irigylésre méltó, de a háttérhatalmi játszmák miatt nem életbiztosítás. Elég egy rossz szó, rossz üzleti lépés, amiben valamelyik nálad nagyobb csókos tyúkszemére lépsz és máris a vádlottak padján vagy, mint jó pár ilyen vállalkozó. Ha így megy tovább, lassan átvesszük az orosz mintát is, aztán kipotyognak a nem kívánatos elemek mindenfelé ablakokon.


#3

ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Te miért nem tudsz örülni annak, ami van. Az anyagi jólét nem minden. Szerintem sokkal fontosabb az a folyamat, ahogy a jólétet magadnak megteremted.
ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6, szerintem, ha varazsutesre kaphatnal Teslát es milliokat utazni a szerelmeddel, elmenyeketgyujteni a hasonlo helyzetben levo barataiddal ráadásul mindezt fiatalon amikor meg birod, amikor meg szep vagy es fitt, nincsenek kotelezettsegeid azaz gyerek akkor elfogadnad. es nem azt mondanad nekem ne adjatok, majd en megtermtem magamnak talan eletem végere, ugy 65-80 eves koromra es majd akkor elvezem (ha sikerul egyáltalán megtermteni, a legtobb ember el sem jut meg egy sajat ingatlanig sem).


En azt mondom az eletnek ilyennek kellene lennie mindenki szamara, talan akkor kevesebb depressziós lenne, sokkal boldogabbak lennenek az emberek.

ápr. 3. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!