Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagy nagy vétek ilyet füllente...

Nagy nagy vétek ilyet füllenteni felületes ismerősöknek?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve diplomáztam. Azóta nincs munkán. Kisvárosban élek, mindenki is túl kíváncsi. Ha ilyen felületes ismerősök kérdezgetik, mert már agyamra megy, mindig azt mondom, hogy behívtak állásinterjúra, meg hogy xy nap múlva lesz interjúm, közben meg nem is. Sehova sem hívnak be. Direkt olyat mondok, hogy online interjúztatnak, nem helyi cégek, hogy ne tudjanak rájönni. Nevet sem mondok stb.

Nagyon ciki nekem, hogy még be sem hívnak, ezért füllentem ezt. Utálatos dolog? Utálok hazudozni, de már nagyon bánt, nem szeretem ha lenéznek, vagy az öregebb generáció ilyenkor elkezdi osztani az észt.

A szüleimnek elmondtam, hogy ilyet füllentek, azt mondják nem baj, majd ha őket kérdezik, elmondják, hogy az én dolgom, engem kérdezzenek.

Azt nyilván sosem mondom senkinek, hogy felvettek, ha még nem, mert akkorát sosem hazudnék.


ápr. 2. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ezt én is rühellem, és legtöbbször hajszál híja hogy nem küldöm el az anyjába azt aki kérdezi. Rohadtul senkinek semmi köze hozzá + nem fogok magyarázkodni a pánikbetegségemről, arról hogy manapság 6 diplomával se lehet munkát találni stb.

Valakinek nem tetszik hogy nincs meló, és anyámékkal lakok 27 évesen? Bekaphatja.

ápr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, nem kell magyarázkodnod. Addig is felhasználhatod ezt az időszakot más képzésekre, ráterelheted a szót arra, ha kérdeznek. Amúgy is az ilyesmit csak felületesen kérdezik.
ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem magyarázkodom (nekik), csak ezzel gyorsan elintézem a túl kíváncsi kérdéseket.

Én nem vagyok beteg (tudtommal), csak derogál a rossz munka (pl sormunka, konyhai kisegítő) a közelben meg csak az van. Mellesleg nem azért tanultam 5 évet:(

Egyébként én is rühellem a kérdéseket.

ápr. 2. 14:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, megértem, én is így voltam. Aztán később inkább bevállaltam a prosztó melót, minthogy semmit ne csináljak, mert már megzakkantam az unalomtól.
ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazad van #2, nézegetem is a szakmákat. Ha humán területen végeztél mint én, mert semmi affinitásod a műszaki, infos dolgokhoz, akkor nagyon nehéz. (Magyar szakon diplomáztam) A másik nagy hátrányom, hogy bárhogy tanulom azt a rohadt angol nyelvet 7 éves korom óta, nem tudok beszélni csak makogni. Azt meg mindenhová elvárják lassan. Érteni értem, folyékonyan.
ápr. 2. 14:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Olyat mondanak nekem, hogy menjek ki Ausztriába szezonozni, takarítani. Azon csak a pénz miatt agyalok. Szívesebben végez az ember alja munkát, ha van is belőle haszna.
ápr. 2. 14:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha akarod, privátban szívesen leírom, nekem hogy volt.
ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén magyar szakos diplomával, hasonló nyelvtudással átérzem a helyzeted.

Én mondjuk megtaláltam a helyem, ahol jól érzem magam, de nagyon nem diplomás munkakör. :)

ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem húztok határt a kíváncsiskodókkal szemben? Konkrét mondatok vannak rá. Igaz, kell hozzá önbizalom.
ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Milyen területen? :)
ápr. 2. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!