Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Irodai munkásként mennyivel...

Irodai munkásként mennyivel jobb dolgozni, mint fizikai munkásként?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom irodai munkásként jobb egy számítógép előtt pötyögni, és papírokat ide-oda vinni, mint mondjuk egy boltban pakolászni, vagy szociális gondozóként az öregek fenekét kitörölni. De mennyivel jobb lehet egy óvónőnek is a gyerekekkel, biztos nem öli meg őket a munka. Én úgy gondolom, hogy akinek van egy jól menő vállalkozása, vagy egy jó irodai munkája, ahol egész nap ülni kell, annál jobb munka nem is kell. De nekem csak az ilyen rossz munkakörök jutnak, mint a bolti eladó, vagy szoc. gondozói munka.
ápr. 2. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Fiatal korban jobb a többi fiatallal könnyű fizikai munkát végezni. 50 évesen jobb a lexussal begurulni a legkondis irodába.
ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Jobb?

Irodán nem csak teszed veszed a papírokat meg nevetgélsz. Persze ha asszisztens vagy max akkor.

Engem személy szerint egész nap szétb*sz az ideg. Milliméterre dolgozok, ha véletlen benézek valamit úgy megy ki a gyárba gyártásba akkor nem az ottani kétkezi munkást baccák le hanem engem. Én felelősségem nem az övé. Rajtuk sokkal kevesebb van mint rajtam.

Tudod te milyen egész nap 100%-on pörgetni az agyad, logikázni, matekozni?

A gyártósoron meg max testileg fáradsz le ami sokkal jobb mert alszol egyet aztán minden ok, a szellemi fáradságot 1000x nehezebb kipihenni.

Gyári munkásként amint letetted a lantot nem pörög az agyad tovább azon amivel nem végeztél vagy megakadtál benne, irodain fog… nem tudok olyanról aki otthon is ne agyalna a dolgokon, hogy azt a projektet mégis hogyan és mint kellene, hogy jó legyen..

Tény, hogy nyáron hideg télen meleg az iroda és ülsz egész nap. De itt inkább szellemileg vágod szét magad. Sokkal stresszesebb mint egy gyári meló ahol nyomkodsz 4-5 gombot egész nap.

De ha megvan az eszed hozzá diploma nélkül is kapsz ilyen munkát mint az enyém, szóval hajrá próbáld ki és utánna írj egy szép választ.

Mindig azok vágyakoznak az iroda után akik még sose ültek bent és csak kívülről látják a dolgot. Bent teljesen más mint külső szemlélőként.

ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Jól mondja kettes egyébként. Mivel az hogy irodai munka önmagában tág fogalom. Voltam már műszaki már műszaki előkészítő, ahol tényleg mindenre szó szerint figyelni és lerohad az agyad nap végére. Váltottam könnyű fizikai munkára, de ott meg az egész napos állás a sz@r. Most végre olyan cégnék vagyok, ahol étrend kiegészítőket értékesítünk telefonon, ráadásul előre felvett hang alapján. Bár a fizu nem a legjobb, de biztos hogy nem itt fogok kapni sztrókot :DDD
ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Irodaiban az a jó, hogy nem feltétlen van az ember kitéve a természet viszontagságainak, viszont kéznél van mindig. Fizikai előnye, hogy a természetben van, viszont nem feltétlen az értelmesebb réteggel kell együtt lennie.
ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a fizikai jobb amíg fiatal vagy, én most 30 felett már nem keresek fizikai melót, ha a négyesnél van esetleg felvétel, szóljon. :D
ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ne röhögtess már. Irodai munkásként biztos nem 200 ezrekért vagy irodában, egy fizikai munkás meg kevesebbet keres.
ápr. 2. 18:16
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Volt már ez a kérdés.
ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Tökmindegy, neked úgyse fog jutni irodai munka.
ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fizikai munka nem csak a természetben van. Mert a gyártósori meló is az.
ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem. Pedig mennyivel jobb lehet irodában ülni, pláne több fizetésért, mint a kevésért megszakadni.
ápr. 2. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!