Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kegyes hazugsá...

Mit gondoltok a kegyes hazugságról? Több lent.

Figyelt kérdés

Szerintetek jó, elfogadható, ha valaki kegyes hazugságokat mond? Nincsen konkrét példám, gondolok általánosságban arra, hogy valamilyen kisebb hazugságra, ami a másiknak nem árt, esetleg még segít is neki.

És hogyha annak származik belőle előny, aki hazudik? Például társkeresés, ismerkedés során apró hazugság, amivel jobb fényben tünteti fel magát? És ha később kiderül?


Az alkérdések csak ilyen gondolatébresztők, kíváncsi vagyok a véleményetekre az egész témában.



ápr. 2. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
A hazugság mindig hazugság, olyan, hogy "kegyes hazugság" nem létezik - ezekkel csak magukat mentegetik akik hazudoznak
ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen kegyes hazugságoknál ami mérlegelendő, az a hazugság mértéke, és a következmények komolysága. Ha láthatóan nagyon súlyos dologról van szó, átsző majd minden későbbi dolgot, akkor nagyon rossz. De ha később könnyen kijavítható, vagy esetleg sose fog kiderülni, akkor nem baj.
ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Akinek erre van szüksége, annak nincs önbizalma. Ezért lenne jó példát írni.
ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a saját előnyére hazudik, az nem elfogadható.


De pl ha apuka látja először járni a gyereket és nem szól róla, hagyja hogy anyuka lássa először, azzal nem árt senkinek.

ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Számomra minden hazugság azonnali szakítóok.


Nem, köszönöm, aki nem őszinte, azzal nem ismerkedek, mert szr ember.

ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
#5 A legtöbb ember hazudik, kisebb dolgokban legalábbis... Mikor valaki azt mondja, hogy jól áll neked valami, miközben nem. Az is hazugság. Nyilván aki szeret az nem fog megbántani.És ez csak egy példa.
ápr. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
A hazugság az hazugság, akár kicsi, akár nagy.
ápr. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
77%
Szükséges rossz. Én utálom de ha nem hazudnék ilyen dolgokban, akkor sokkal nehezebb lenne az életem. Annyi, hogy csak kényszerhelyzetben mondok kegyes hazugságot, amikor nagyon elvárják, hogy véleményt nyilvánítsak de tudom, hogy a valóság nem tetszene vagy balhé lenne belőle, így ilyenkor diplomatikusan fogalmazok. De ha tehetem, inkább a hallgatást választom.
ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!