Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi baj azzal a kijelentésemmel...

Mi baj azzal a kijelentésemmel ha úgy alakulna lebetegednék és ápolni kellene akkor nem kell ápolni mert megoldom hogy ne kelljen ápolni? 30/f Ha olyan beteg lennék tuti megoldanám

Figyelt kérdés
ápr. 9. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos vagy nem sajnos, de én is ezt szoktam mondani.

Szeretek élni és remélem fogok is még sokáig, de ha valami olyan baleset érne vagy olyan betegségem lenne, hogy ápolni kéne, akkor nem szeretnék tovább élni, mert szerintem az nem élet. Se nekem, se a családtagjaimnak.

De sose kerüljünk ilyen helyzetbe!

29N

ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy totál ellent mondasz saját magadnak. Aki ápolásra szorul, az SEMMIT SEM tud egyedül megoldani, ezért szorul ápolásra. Ha te felvágsz azzal, hogy majd te akkoris megoldod, akkor nyilván nem szorulsz ápolásra. Amúgy büszkén kijelenteni mindent ki lehet, csak tudod, ha nyaktól lefele lebénulsz, akkor már nehezen oldanál meg bármit is magadtól.
ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

#2 A megoldás szerintem nem arról szólna, hogy majd ellátja magát, hanem inkább, ha kiderül, hogy súlyos beteg, és kilátástalan a helyzet, végez magával mielőtt még annyira kiszolgáltatott lenne.


Oké, nem mindent lehet előre kiszámolni, mert egy baleset bármikor járhat ilyen következményekkel.


Mondjon a vallás amit akar, de egyébként nem butaság az eutanázia.

ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-3 igen igen.

3-as úgy gondoltam én is. Ha tudom azt hogy ilyen betegségem van utolsó X időben tuti kibírhatatlan szenvedés és nem tudok kimenni még wc-re sem akkor előre még normális tudat állapotban legyen ennyi

ápr. 9. 16:29
 5/6 Seila ***** válasza:
100%

Csak az ilyen leépülés fokozatosan alakul ki, nem egyből és még olyankor nem tudni hogy felépülsz-e vagy sem. Ez csak később derül ki amikor az ember már minden orvost végigjár hónapokig, évekig, aztán mire észbe kapsz, hogy na ebből elég, irány a másvilág, addigra már annyira hatalmába kerít a betegséged a leépülés, hogy az egész állapotot megszokod és az életed része lesz.

Egészségesen lehet tervezni, hogy te majd tuti hogy megoldod, de ez nem így működik. Ez csak egy elméleti B opció.


Ismerek egy pasit és 7 éve szklerózis multiplexe van és fekvő beteg, pelenkázzák, etetik, gondozzák.

Ő is mondta annak idején egészségesen, ha fekvő beteg lenne, kinyírja magát.

Nem tette mert még bizakodik, de neki már nincs remény a gyógyulásra. Két évet mondtak neki. Környező országok kórházait végigjárta, nem tudnak rajta segíteni.

37 éves

ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolj bele Karsai helyzetébe. Tehát ezt így egyöntetűen nem lehet kimondani csak úgy.
ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!