Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Regisztralt munkalkeli vagyok...

Regisztralt munkalkeli vagyok ha elmegyek jelentkezni, fogom kapni a munkanelkuli segelyt? 25L

Figyelt kérdés

Megszunt a munkaviszonyom, elmentem regisztralni 60 nap hianyzott ahhoz, hogy kapjam a munkanelkuli segelyt.

Ugye jarni kell jelentkezni, majd most kellesz mennem par nap mulva pont annyi nap mulva amennyi hianyzott a segelyhez. Csak azzal nem vagyok tisztaban, ha elmegyek jelentkezni, mostmar fogom kapni a munkanelkuli segelyt?

Remelem erthetoen leirtam, nem ertek ezekehez most vagyok eloszor ilyen helyzetben.

Koszi a valaszokat


ápr. 14. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

"Csak azzal nem vagyok tisztaban, ha elmegyek jelentkezni, mostmar fogom kapni a munkanelkuli segelyt?"


Miért kapnál? Azzal hogy otthon ültél munkanélküliként, nem keletkezett 60 nap foglalkoztatott jogviszonyod ami a járadék megítéléséhez hiányzik.

ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy mit írsz szerintem.

De ha 60 nap hiányzott a segélyhez, azt hogy tudtad megszerezni, ha egyszer nincs munkád?

60 munkában töltött nap kellett volna még.

Vagy még érthetőbben: 12 hónapot kell dolgozni a segély igényleshez, te pedig csak 10-et dolgoztál.

ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. Dolgoztam csak nem voltam bejelentve.

De pont ez a kerdesem. Hogy a regisztracio utani napok, kitolthetik a hianyzo napokat a segelyhez?

ápr. 14. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem
ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem amit írsz, akkor az nem számít bele! Folyamatossan bejelentett munkaviszony által kell összejönnie a minimum időnek, hogy munkakereső játadékot kapjál, 3 hónapig!
ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Dehogy tölthetik.

Nem értetted mit mondott az ügyintéző?

Komolyan, ha ilyen munkaerők vannak, én meg is értem a cégeket, hogy inkább külföldieket foglalkoztatnak, vagy nem adnak egy normális inflaciókövető fizetést az embernek, ha egyszer sík hülye. Jól ki is használják.

Az józan paraszti ésszel megáldott emberek legalább már vállalkozók, vagy kimentek külföldre.

ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
6. Hát itt inkább a munkaadóval van probléma, hogy feketén foglalkoztatta a kérdezőt, meg is büntethetnék érte. Ne minősíts már egy olyan munkaerőt, akit annyira se méltatnak, hogy bejelentsék!
ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Dolgoztam csak nem voltam bejelentve."


Akkor jogi értelemben nem dolgoztàl.


"De pont ez a kerdesem. Hogy a regisztracio utani napok, kitolthetik a hianyzo napokat a segelyhez?"


Nem, nem töltik ki.

Az tölti ki ha legàlis bejelentett munkajogviszonyod van.

ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!