Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy gyerek neve nem számít?

Egy gyerek neve nem számít?

Figyelt kérdés

Olyan elit intézményben érettségiztem évtizedekkel ezelőtt, ahol a tanárok nem küzdöttek azon, hogy megjegyezzék a nevünket, hisz sokan voltunk.


Random elneveztek minket Katikának, Julikának, s ha szólni mertünk, hogy "de én Erika vagyok!", ránkförmedtek, hogy mi ez a visszabeszélés? Nem mindegy?? Így is érted, hogy rólad van szó! A gyerek neve amúgy sem számít, így is megérted, amit meg kell!


Viszont nekünk hamar meg kellett tanulnunk a felnőttek nevét: Judit néni, Gabi néni, nem volt elég csak a "tanárnő", ránk szóltak, hogy JUDIT tanárnő.


Az évek alatt pár tanár azért akarva-akaratlanul is megjegyezte a nevemet, mert nem tucat, már akkor is ritkának számított. Érdekes módon tudta a becenevemet is, mert nem hétköznapi névnek nem hétköznapi a becézése sem.


El is kezdte használni. Mondok egy példát, a nevek kitalált nevek:

Amikor épp szeretett, akkor Cili voltam neki, amikor meg rühellt, akkor Cecília.


És amikor az osztálytársaim is elkezdtek bántani, mert magamnakvaló, tanulós, szemüveges, ügyetlen, az a tipikus stréber idióta lány voltam, és már az osztálytársaim is csak Cecíliának hívtak, semmi becézés, a távolságtartás miatt, ekkor nála is maradt a Cecília. Meg is mondta nekem, hogy soha nem leszek többé Cili.

Utált, mint a férget, és irritálta, hogy a többiek is utálnak, vérszemet kapott.


És ez végigment az egész iskolán, mindenki átvette, hogy én vagyok a Cecília. Hiába mondtam, hogy én Cili vagyok, nem idegen, hanem Cili, miért érdemli meg a sok Zsóka, Kati, hogy becézzék, csak én nem? Se gyerek, se felnőtt nem foglalkozott ezzel.

A gyerek azért nem, mert ha mindenki így hív, akkor ők is, a felnőttek pedig azért nem, mert egy gyerek neve nem számít.


Eltelt pár évtized. Felnőttem. Nagyon is.

Az egész életem azzal telt, hogy azt figyeltem, hogy becéznek-e vagy sem, mert innen tudtam, hogy befogadtak-e vagy sem.


A mostani munkahelyemen nem érzem, hogy lenne bármilyen probléma, de már évek óta mondom, hogy a Zsókák és a Katik közt én is hadd legyek Cili. Ha valaki véletlenül így hív, rendesen hálás vagyok érte3

De nem, évek óta Cecília vagyok itt is.


Mert a felnőtt neve sem számít. Az én nevem nem számít.


ápr. 20. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Pszichológus.
ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Na, itt azért vannak komoly problémák. Értem teljesen mit szeretnél mondani, de ez már valóban egy jó pszichológus elő kapuja.
ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, és már megint én. Nem ők.


Egy pszichológus is csak beszélget. Ha úgy vesszük, én meg itt beszélgetek. Itt és most.

ápr. 20. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: igen, Te, mert Te vagy itt, nem ők, és ha ők is lennéek, nem lehetne a múltba visszamenni.


De ha haszontalannak érzed a válaszokat, olvasd vissza a kérdésed, és nagyjából vázold fel, milyen lenne szerinted a hasznos válasz.

ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ami a témáról beszél és nem a pszichológusról.
ápr. 20. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy érzem, hogy erre nem fogsz normális választ kapni. Nagyon úgy néz ki, hogy nincs is.
ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

#5: jó, akkor legyen.


Egy gyerek neve nem számít? De, számít, ezért gondolkodnak rajta ennyit a szülők.

Téma lezárva.

ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értelmi vagy érzelmi fogyatékosok járnak ide, azt érzem.


A 7-es meg nem is a kérdésre válaszolt, mert nem ilyen vonatkozásban írtam a gyerek nevéről.

ápr. 20. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Így kezded: "Olyan elit intézményben érettségiztem évtizedekkel ezelőtt, ahol a tanárok nem küzdöttek azon, hogy megjegyezzék a nevünket, hisz sokan voltunk."

Vagyis Te is tisztában van azzal, hogy nem ez az általános. Különben nem így fogalmaznál.

Ahogyan az sem általános, hogy egy gúnynevet mindenki átvegyen.


Mégis kiírtad a kérdésed, mintha nem lennél tisztában a valósággal.


De persze mi vagyunk a fogyatékosok...


Ja, és bármelyik munkahelyen jártam eddig, ha azt mondta valaki, "Józsi, kérlek, a József túl komoly", akkor onnantól Józsinak hívták. Kérdés, hogy Te megszólalsz-e. (azt persze előre látom, hogy ebből megint álfozathibáztatást olvasol ki)

ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!