Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Havi mennyi pénz kéne ahhoz...

Havi mennyi pénz kéne ahhoz szerinted, hogy egy normális életet tudj élni (A realitások talaján maradva) és ehhez képest mennyit keresel?

Figyelt kérdés

Nálam a normális élet azt jelenti, hogy tudok bérelni legalább 1/1,5 szobás albérletet, rezsik befizetése, sportolás, normális ételek vásárlása a boltban, 2 hetente egy kaja rendelés, 2 előfizetés (mondjuk Youtube és Netflix), 20 ezer egyéb költség (pl tisztálkodó és tisztítószerek, vagy ruha vásárlás ha valami tönkremegy) és havi szinten legalább egy 70-80 ezer forintot stabilan félretudnék rakni. Kocsi az opcionális, vidéken szerintem szükséges, Budapesten nem feltétlen, a kocsi fent tartása mondjuk 20 ezer / hó + tankolás.


Szerintem ezek megvalósításához havi 500-550 ezer forint nettó kell körülbelül, én havi 390 ezer forintot keresek, hónap végére pár 10 ezer forint híján elszoktam fogyni.


ápr. 25. 20:07
1 2
 11/19 Lazy Lover ***** válasza:
80%
500 600 ezer forint kb
ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit keresek, az elég egy embernek.
ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt tegyük hozzá az sem mindegy, hogy párban él az ember, vagy egyedül.


Például panelban nézve nekem szinte minden fix: gáz, közös költség + díj, fűtés, internet. Ami változó az a víz + csatorna és a villany. Ez a kettő havi szinten 5-6 ezer az átlag 40 ezerből.


Tehát ha valakik ketten laknak, akkor is ha dupláját is használják, akkor is 40 ezer helyett lesz mondjuk 45-50 ezres rezsijük. Ami fejenként 25 ezer.


Vagy albérletben sem mindegy, hogy 160 ezret egyedül, vagy ketten kell kifizetni. Hitelnél ugyanez. Nyilván a kettejük összesített kiadása még így is magasabb lesz, de fejenként alacsonyabb fizetéssel is ugyanazt a színvonalat tudják hozni.

ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az egyszeri 20 ezrekről ne is beszéljünk. Egy sima Fagyit veszek, 3 gombóc és közel 2 ezret otthagyok. Családdal beülünk McDonald-sba és simán otthagyunk 10-15 ezret, ha nem 20-at.


Hobbi "ingyenessége" is érdekes téma. Olcsó túracipők amiket pár éve 10-15 ezerért láttam most 25-30-ért vettem meg. És akkor ez még mindig a legalja kategória, csak ennyire felment az ára.


Vettem terepfutó cipőt 45 ezer, zokni 8 ezer / pár és duplát szoktam venni hosszú távú túrákra. Egy idő után jönnek itt is a dolgok, túrabot 10 ezer/ darab, túrapóló, aláöltöző, ráöltöző, túranadrág, egy normális hátizsák. Aztán jön a téli ruházat, nyári kiegészítők, bakancs, kamásli. És már ki is ment csomó pénz.


Persze ezek többsége örök élet + egy nap, de például a cipőből simán elfogyasztok évente 1-2 párat. Egyszerűen ennyi van bennük, 800-1500 km. Cserébe 50+ kilométereket lehet menni benne minden következmény nélkül.

ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen a 20/k költőpénzzel elszámoltam magam, illetve most alapvetően egy egyedülálló költségeit próbáltam felvezetni :)
ápr. 25. 22:23
 16/19 anonim ***** válasza:
Van amin sporolni lehet,van amin nem. Mindig kevesebbet koltok,mint amennyit megengedhetek. Gondolkodtam mar regota egy szemelyi asszisztensen ,minden almom lenne, hogy csak a munkaval tudjak foglalkozni,ahol megtobbszorozhetnem a jovedelmem. De az nagyon bizalmi pozicio,akarki nem lenne alkalmas a posztra.
ápr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%
Pont tegnapra számoltam, hogy mostanában k.b. 35-E körül tudtam spórolni. Jó lenne ennél többet spórolni és ehhez még hozzá kéne tenni albérlet árát vagy hitelt. Viszont itt nem mindegy, hogy kinek milyen igényei vannak lélektani határvonallal és méregdrága lehúzó albérletet is elfogad-e. Ez teljesen egyéni. Én hozzátennék 75-ezret a fizetésemhez. Az nekem 340-E, érdekes módon a jelenlegi fizetésedet sem éri el.
ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%
Helyesbítek: 85-ezret tettem hozzá. De így is túlszámoltam a saját lélektani határvonalamat és magasabb rezsit gondoltam hozzá. 20-E feletti rezsivel és családi lakással nekünk nagy mákunk van.
ápr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja: túrázok rendszeresen, egészségtudatos étrendem van 60.000-70.000 költéssel, évente többször üdülök, üdülésnél mindig megyek étterembe, egyéb extra program csak esetenként. Több éteremre és több ételrendelésre nem igazán van igényem. Úgyhogy teljesen jó életünk van. Bár 2 évvel ezelőtt még többször rendeltem kaját és nyilván az árak miatt is visszaszoktam róla, de helyette a megbízható saját kajámat eszem. Gyorskaját alapból sem szeretek. Tehát semmit nem vonok meg, ami kéne és ne lenne.
ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!