Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kényszerítik az embert...

Miért kényszerítik az embert hajolgatásra?

Figyelt kérdés

Kezdem a bolti bevásárlókocsikkal: hogy az árut belerakjam, meg kell dönteni a derekamat. Kasszánál szintén. Miért nem alakítják magasabbra?? Ha nem törékeny amit veszek, inkább belehajigálom, én ugyan nem tördelem a hátamat. Egyedül az Aldinál van normális bevásárlókocsi.


A másik: miért az a megszokott, hogy a háztartási gépek lenn a földön vannak? Mosogatógép majd’ a föld alatt van, én meg kettéhajlok, hogy be és kipakoljam a tányérokat. Olyat is láttam már, hogy még a sütő is talpmagasságban van, volt is benne részem pár hónapig mikor máshol laktunk. Még azért is hajolnom kellett, hogy meglessem kész van-e a kaja. Olyan derékfájásom lett egy idő után, hogy inkább a tűzhelyen tevékenykedtem. Persze az edények is lent voltak a pokolban, plusz épp hogy nem kellett bemászni a szekrénybe, hogy előhalásszam őket. Mosógépről ne is beszéljünk. Gödör.


A fagyasztó is általában alul szokott lenni, mire előhalászom a húst, vehetem ki a borsót a hátamra.


Fiókok is lentig vannak, én betiltanám az olyanok gyártását, amik egy méternél lentebb tartanak, vagy tegyék egy állványra vagy bármi, de ez így nem jó!


Visszatérve a boltokra az olcsóbb árut is lerakják majdnem a padlóra, szerintem ki akarnak nyírni a derékfájással. Azt érik el, hogy a gyógyszeripar jól járjon, hogy fájdalomcsillapítókon éljek, mert nem képesek derék vagy szemmagasságba tenni a fontos dolgokat.

Direkt ezért lett nagyobb kutyám, hogy még ahhoz se kelljen akkorát hajolni. Macska is hamar megtanulta, ha simit akar, másszon fel valahova.


Az emberek miért nem szeretik a praktikumot?


máj. 8. 14:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Mert az emberek túlnyomó többsége nem hátproblémákkal él.

Aki igen, annak ott vannak pl a beépített háztartási gépek, azokat rakhatod magasra. A polcos megjegyzésed nem is értem, miért tiltanál be valamit azért mert te nem szereted…

máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
70%

LOL Kerdezo, ez oriasi! :-D Hatalmas a stilusod, nem gondoltal meg arra, hogy irnod kene? :-)

Hogy ne legyek off topic: teljesen igazad van.

Az uzletek azert taroljak lent a cuccot a feneben, mert marketing! Szemmagassagba teszik azt, ami uj azt remelve, hogy igy jobban el tudjak sozni. A tobbirol lovesem sincs, majd jon valaki talan es megmagyarazza, addig pedig elmerengunk a koltoi kerdesen. ;-)

máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
24%
Ásd el magad, ha ilyen piszok lusta vagy...
máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
78%

Nem kényszerít senki.

Másrészt nem vagyunk egyformák. Egy magasabb bevásárlókocsival az alacsonyabb embereknek elég komoly gondjai akadnának, míg a jelenlegi a magasabbaknak csak minimális kellemetlenséget jelent, így még mindig ez a jobb, kompromisszumos megoldás.

A derékfájdalom persze nyilván lehet probléma, de az emberiség nagy része nem küzd ilyen gondokkal, így nem is lehet elvárás, hogy a teljes emberiség lemondjon a praktikumról és logikáról a fájós derekúak miatt. Ellenben saját háztartási gépet, polcot, szekrényt úgy szereltetsz be a mesteremberrel, ahogy csak akarsz. Amíg kifizeted, neki édesmindegy, mit milyen magasságba tesz.

máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
78%

Mert a padlora földre pakolnak az emberek első soronként. Nem a levegőbe.


Hogy nézne ki a mediában is /otthon is, mennyezetről lógó mosógépek meg stb.?

máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
5# Állvány. De ha nem, inkább lógjak én a levegőben, legalább nem kell ezt elviselnem.
máj. 8. 14:32
 7/36 anonim ***** válasza:
Hm...
máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Egyenes háttal kell leguggolni. Ha derékfájós vagy, tudnod kéne mi a helyes testtartás meg mi nem az
máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Ja meg vannak derékvédők azok kimondottan tartjákna gerincet. Hatalmas terhet vesznek le! Eü gyogyászati boltokban vannak.


Mindenkinek alap lenne a saját testét ellátni..

máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%
Fogadj egy cselédet magad mellé aki majd a kezedbe ad mindent ne kelljen hajólgatnod 😉
máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!