Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet ebből az állapotból...

Hogy lehet ebből az állapotból kikerülni?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mi ez, kiégés, vagy életközepi válság, vagy depresszió. 46 éves nő vagyok. És pár éve azt érzem, hogy teljesen üres az életem. Munkám van. 20 éve vagyok könyvelő, adótanácsadó. Azt is unom már. Egy ideje figyelem, milyen foglalkozások vannak, de eddig semmiről sem tudom elképzelni, hogy érdemes lenne kitanulni, mert egyik sem érdekel annyira, hogy évtizedekig azzal foglalkozzak. Hobbim sincs már, régen volt. Szerettem a virágokat, tele volt velük a lakásom. Már nincs, és amit kaptam nőnapra, az is kiszáradt, mert elfelejtettem meglocsolni. Szerettem csinositgatni a lakásomat, ma már az is nehezemre esik, hogy egyszer egy héten kitakaritsam. Évekig játszottam a neten ilyen farmos, épitgetős játékokkal. Beléptem újra az egyikbe, de fél napig tudott csak lekötni. Rengeteget olvastam, volt kedvenc iróm. Alig vártam, hogy új könyve jelenjen meg. Az utolsó két könyve érintetlenül áll a polcon. Nem tudom, elolvasom e valaha.

Egészségügyi probléma nem hiszem, hogy van a háttérben. Évente járok laborba, meg a szűrővizsgálatokra, semmi eltérés nem volt.

Baráti társaságom úgy igazán sosem volt és párkapcsolatom sincs most. Gyerekem nincs. Szüleim már nem élnek, a családom pár távoli unokatestvérből áll. Elkezdtem ismerkedni, de néhány találkozó után azt vettem észre, hogy mint ember nem érdekel az, aki velem szemben ül, nemtől függetlenül. Ami szerintem segitene, az egy új cél, amiért lehetne dolgozni. De fogalmam sincs, hogy milyen célt tudnék találni. Aki ki tudott ebből kerülni, hogyan csinálta?



máj. 11. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Terapiaval.
máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Hipnotizald magad, az valaszt ad minden kerdesedre
máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez depressziónak tūnik.



Én is így érzek, vagy legalábbis néha.

Még félek is számomra kedves dolgokkal foglalkozni ilyen lelkiállapotban, mert mi lesz, ha ez rányomja a bélyegét és késõbb már nem okoz örömet?


De a megoldás az, hogy új dolgokat kell kipróbálni.


Mint a remeterák, néha kinövi meg megunja az ember a csigaházát, és aztán addig próbálgat újakat, amíg talál egy jót.



Keress új kihívásokat, sikereket. Próbálj ki valami olyat, amit még eddig nem csináltál.


Menj el mittudomén kezdõ felnõtt csoportba balettozni. Fogadj örökbe egy olyan macskát, ami senki másnak nem kell. Írj egy könyvet.

máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
En 40 evesen erzem azt mintha mar semmi dolgom nem lenne a vilagban, unalmas minden
máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmiféle rejtély. Magányos vagy. Nincs aki értelmet adjon az életednek. Se társ, se legalább egy barát. Az ember társas lény - hiába próbálják meg mostanság elhitetni a szakértők meg a a média az emberekkel (főleg a nőkkel) ennek az ellenkezőjét.
máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kezdj el futni. Komolyan mondom. Mentálisan jót fog tenni. Ne riasszon el, hogy elsőre nem megy. Még másodára sem fog. De hamar hozzá lehet edződni és jönnek a sikerélmények. Kezd azzal, hogy elfutsz az első lámpaoszlopig. A következőig sétálsz. Egy párat csinálj meg. De ne fuss teljes erőből, mert az kedved fogja szegni, hogy nagyon kifulladsz. Ezt csináld egy darabig. Ha megy, fuss két lámpaoszlopot, egyet sétálj. Fokozatosan emeld, és egyszer csak észreveszed, hogy tudsz futni.

Vannak futós csoportok a neten, keresgélj, lépj be. Társaságra, barátokra lelhetsz. Sok sikert.

máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6, Amennyiben közel lakik egy gumi futópályához, mint pl ami a Marfit szigeten van.


Az ember térde könnyen tönkre megy, pláne idősebb korban.


Nekem pl rontott az egészségemen a futás.


Én biciklizést meg úszást ajánlanám, azzal nehezebb tönkre vágni az izületeket.

máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A biciklizés tényleg nagyon jó, tapasztalatból írom, de csak tüneti kezelés. Annyit ér, hogy azért ne akarjam kinyírni magam minden nap, de a magányosságom okozta sebeket em gyógyítja be.
máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7-es én is nóval 40 felett kezdtem futni. Nem futópályán. Ma már olyan távokat futok, amit elképzelni sem tudsz.
máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9, te dolgod, tőlem aztán futhatsz tornacipőben betonon, 25 évesen én is futottam. Majd ha szétmegy az izületed, rájössz, hogy ebből életenként csak egy van. Aztán döntsd el megérte-e.
máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!