Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jobb másoknak, mint nekem?

Miért jobb másoknak, mint nekem?

Figyelt kérdés

Szinte minden kortársamnak jobb élete van, mint nekem. 31 éves, de hiába van párom, még mindig a szüleimmel élek. 1-2 kivétellel mindenkinek gyerekei vannak, és házasságban élnek. Mindenki jutott valahova, csak én nem. Hiába van párom, mégse tudunk együtt élni, még mindig képtelen vagyok a szüleimmel élni. Okos sem vagyok, így nincs esélyem sem egy jó munkahelyemre.

Másoknak gyerekük van, és mégis olyan könnyen veszik az életet.


máj. 12. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert mások talán tesznek is azért, hogy elérjék a céljaikat. Mások lehet nem csak sápitoznak, hogy jaj de rossz ez is az is. Jaj hát másoknak könnyű mert ők okosak. Jaj ők már elérték amit én akarok. Szedd már magad össze ember!
máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nehéz úgy bármi, ha valamit meg is próbálok, de az is rosszul sül el. Csak csalódások érnek.
máj. 12. 11:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyen gondolataim vannak, belegondolok, hogy még így is annyi mindenem van amiről mások csak álmodoznak…
máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
85%

Az életemben nekem nagy hajtást adott a tudat, hogy szerencsés vagyok, még akkor is, ha nem érzem annak magam . Van aki súlyos beteg, van aki elvesztette esetleg valamelyik végtagját, van, akinek a családját egy végzetes baleset érte, és így tovább, és így tovább, és mit meg nem adnának, ha "csak" annyi bajuk lenne, mint ami nekem van.

És ahhoz hogy nekem jó legyen, sajnos más maximum nagyon kevéssel tud hozzájárulni, de a saját boldogságomat nekem kell valahogy elérnem, és küzdenem érte.

Fel a fejjel, tégy meg minden tőled telhetőt, és remélem, hogy a kitűzött céljaid mind eléred! 😊

máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Akiknek pl. tehetősek a szülei, azok eleve jó nagy előnnyel indulnak minden téren. Volt egyetemi csoporttársaim többségének volt lekötve tőbb millió forint megtakarítás, suli alatt pénzelték a szülei, emiatt könnyebben ment nekik az ismerkedés, később kocsit kaptak, lakásvásárlásnál kisegítették őket legalább az önerővel. Nekem meg mindenért meg kellett dolgozni, több évembe telt annyi pénzt összeszedni amennyivel ők eleve indultak, de még így is óriási előnyben vannak, meg nagyjából 27 éves koromra szedtem össze magam külsőt tekintve is, edzés, megfelelő táplálkozás, minőségi ruhák, ügyes fodrász, stb mind rengeteg kiadás. Szóval aki nem tehetős családba születik az jó 5-10 év lemaradásban van.
máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
A jóért tenni kell sok kudarc ellenére is és nem csak nyavalyogni meg sajnálni magad.
máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Nehogy azt hidd, hogy a gyerekeseknek könnyebb, csak veszik fel sorra a hiteleket, babavárókat. Emellett feladták az életüket egy gyerekért és jellemzően szar házasságban élnek. Te csak azért hiszed jobbnak az életüket, mert “a szomszéd fűje mindig zöldebb” szindrómában szenvedsz.
máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van gyerekem...nem adtam fel semmit. De igen, rengeteg ilyen van amit a 7es ír...te nem látsz bele más életébe.
máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan voltam.

Jóformán 6 év munkája kellett, hogy olyan életem lehessen, amiről álmodni sem mertem.

Idén 32 éves leszek.

máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Hogy miért nem jutsz semerre, azt neked kellene tudnod.... Max nem mered bevallani, hogy lusta vagy, balhere vagy, szétszórt vagy, stb.
máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!