Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz lehet az, hogy a tegeződé...

Igaz lehet az, hogy a tegeződés/magázódás kérdése nem elsősorban életkorfüggő?

Figyelt kérdés
Tehát, attól, hogy valaki fiatalabb, huszonéves, lehet, hogy egyáltalán nem preferálja a tegeződést, és lehet olyan hatvanas aki meg pertus. Vagy ez inkább nem így van?
máj. 12. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem inkább gondolkozásmód.


Ha valaki úgy érzi magázódással tud kizsarolni magának tiszteletet, annak fiatalon is imponál, ha magázzak. Vannak ilyen egrecíróstatós típusok.



Én mindig is utáltan, mert nyakatekert meg modoros.

máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

25 vagyok, és nem szeretem, ha kéretlenül letegeznek. Főleg hivatalosabb helyzetekben.

És nem, ennek semmi köze a “tisztelet kizsarolásához”, pusztán vadidegenekkel nem vagyunk haverok.

máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Én 40 éves vagyok. Nem vagyok ilyen fiataloskodó valaki, de utálom, ha magáznak. Bp-en éltem sokáig, ott a 60 évesek is tegeződnek, akit magáznak, az már legalább 100 éves, és annyinak azért még nem érzem magam.
máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

2-es!

Bratyesz téged többezres tömegben kiszúrna bárki olyan karót nyelt lehetsz😂🤣.

máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
4es téged meg kitiltanának a temetőkből mert még temetés közben is röhögnél mint egy idióta
máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem tökmindegy, hogy tegeznek, vagy magáznak, viszont én nem tudok mindenkit tegezni. Nagyjából a szüleim korosztályánál van az, akit már muszáj magáznom, mert rosszul esne tegeződve beszélni vele (ha felajánlja, akkor más). Pedig a szüleim se idősek, 54-56 évesek.

Annyira nem ezen múlik egyébként. Magázódva is küldtem már el embert a jó édes anyjába, múltkor meg egy 60 éves úrral egy helyen álltunk meg enni túra közben, együtt folytattuk, iszonyú jót beszéltünk, világi forma volt, de magázódtunk.

Egy idősebb hölgytől bérlem a lakást, amiben élek, ő is magáz, pedig az unokájával vagyok egyidős.

máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szikszai.B ***** válasza:
55%
Pont azért vannak az illemszabályok, hogy ne kelljen ezen gondolkodni. Ott elég egyértelműen meg van határozva, hogy ki kivel milyen stílusban beszél.
máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ma már többnyire így van, ahogyan kérdezed.
máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!