Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha az emberek...

Mit csináljak ha az emberek nem túlzottan kedvelnek?

Figyelt kérdés

Világéletemben introvertált voltam. Csendes voltam, így ki voltam közösítve anno az osztálytársaim által. Én voltam az, aki mellett soha senki nem akart ülni. Ha voltak is barátaim mindig átvágtak, kihasználtak. Most pedig félek attól, ha munkám lesz, akkor ott is ki fognak gúnyolni, ki fognak utálni.

Sose voltam egy népszerű ember, aki ha bármit megoszt is kap 100 lájkot, és sose voltam az, aki több százan is felköszöntenek facebookon.


máj. 14. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Ha új környezetbe kerülsz, lépj ki a komfortzónádból, és erőnek erejével próbálj beszédesebb lenni. Nagyon sokat számít, hidd el.

Plusz figyelj arra hogy legyen tartásod, ne hidd magad másoknál rosszabbnak, vagy olyan embernek, aki nem méltó máson szimpátiájára.


Szerintem lesz majd egy tucat komment ahol azt írják majd hogy tökéletes úgy az életed ahogy van, és soha, semmilyen körülmények között ne változz, de ne higgy nekik, mert csak lehúznak. Bárki képes fejlődni, és jobbá tenni az életét.

máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha személyesen itt ülnél velem szemben, akkor el tudnám mondani, hogy hogyan érzem magam a társaságodban és miért, de így, ennyi információ alapján képtelenség bármi konkrétat mondani.


Amúgy, ha általános társasági kiscserkész túlélőtippeket kellene adnom introvertáltaknak, akkor a következőket javasolnám:


1: ne akard produkálni magad, és szerepelni, inkább érdeklődj, kérdezz. Az emberek ezt nagyon szeretik, és mivel jó érzést okozol nekik, ezért téged is jó fejnek, érdekesnek látnak majd, pedig nem is ismernek. Cserébe neked is sokkal kevesebb energia, mert nem rajtad van a fókusz,


2: adj visszajelzést. Az introvertáltak csapdája a túlzott passzivitás. Ha a valaki némán ül és az arca is rezzenéstelen, az akkora stresszt okoz a beszélgetőpartnernek, hogy tuti, kerülni fog. Egy bólintás, egy visszakérdés, egy reflexió, egy bátorító szó csodákat tud tenni.


3: mondd el a viselkedésed okát, hogy lehessen hozzád alkalmazkodni, és értsék, te hogyan működsz. Volt egy kollégám, akitől mindig rossz néven vettem, hogy lepattintotta a közeledésemet amikor sörözéseket szervezetem, vagy hasonlók. Aztán egyszer elmondta, hogy neki az egész napos irodai munka után még társaságba menni nagyon megterhelő. Ez teljesen átformálta a nézőpontot.

máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Orulj neki
máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Semmit. Én se tudok mit tenni ellene.
máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én így bizonyos kor felett arra kezdek rájönnibkedves barátom, hogy nem is igazán számít, kell, hogy kedveljenek. Van akik nem érdemelnek ennyi energiát, mint amennyit te belefeccoltál, hogynkialakítsd és fenn tartsd azt a kapcsolatot. Persze ez csak a múló idő távlatából tisztul ki, nem akkor és ott. Kevés ember ér bármennyit is az időből, jobb a békességven eltöltott magány is, mint a folytonos idegben és csalódottság a eltöltött társas lét.
máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!