Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pestiek, ti mikor szoktatok...

Pestiek, ti mikor szoktatok kelni?

Figyelt kérdés

Felénk az a közhiedelem, hogy "pesti ember 8 előtt nem kel fel", mert hogy ott általában kényelmesebbek ilyen téren az emberek, és a legtöbb munkahely is 9-10 körül nyit.

Valóban így van ez?

Köszönöm!


máj. 17. 11:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
A Pesti is ugyanakkor kell.
máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Már nem Magyarországon élek, de Budapesten születtem és nőttem fel. Az egyetem miatt általában 08:15-kor keltem (10:15-re kellett bent lennem), néha 06:30-kor (olyankor 08:30-ra), míg a munkahelyem miatt általában 08:00-kor keltem (10:30-ra kellett bent lennem).


Nagyon munkahelyfüggő, például a szemétszállítók, pékek vagy postások már elég korán fent vannak.

máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 5:40-kor kelek. 😅 A hivatalok és a boltok (mármint nem a plázák) ugyanúgy nem 9-10kor nyitnak, mint vidéken sem.
máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A kozelekedes egyes helyeken mar reggel 7kor is borzaszto a sok munkaba igyekvo miatt, szoval nem igaz a teoria...
máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
5.30 körül ébredek és 6 körül szoktam felkelni. Munkába mondjuk tényleg 9-re járok, de ez azért is jó, mert akkor már sokkal kellemesebb a városban közlekedni. 7-8 körül a legrosszabb a forgalom.
máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
6.40kor. 7-kor keltem a kölyköket, hogy beérjenek az iskolába. De tény, szombat vasárnap ha nincs semmi program, 10 óra előtt engem nem látsz :D
máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

""pesti ember 8 előtt nem kel fel", mert hogy ott általában kényelmesebbek ilyen téren az emberek, és a legtöbb munkahely is 9-10 körül nyit."


Fuh, hát ez a közhiedelem olyan szinten téves, hogy arra nincsenek szavak, "felétek" érdemes lenne valami olyan közhiedelmet keresni, aminek lehet is alapja. Például nézd meg, 6-8 között mennyire degeszre vannak tömve a tömegközlekedési eszközök, az autók állandó dugóban vannak, és legtöbben 9-10-nél jóval előbb kezdenek.

máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kik dolgoznak már reggel hétkor/nyolckor rengeteg irodában és kik dolgoznak már reggel hatkor a gyárakban?

Budapesten születtem, ott is nőttem fel, de soha nem értem rá ilyen későn kelni. Főleg, hogy aki pesti, nem feltétlen a munkahelye mellett lakik, én többet utaztam Pesten belül munkába, mint amikor vidéken éltem. Pest egyik végéből a másikba érni tömegközlekedéssel 1,5-2 óra, forgalomtól függően.

máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki cipő meg ruhaboltba dolgozik amik 10-20-ig vannak nyitva
máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberek és a vállalkozók már 5-6 kor kelnek és már 7.30-8 ra ott vannak az ügyfélnél és kezdik a melót.
máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!