Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Mindenben csak a feladatot látom. Hogy minél előbb minél többet megcsináljak. Mindennel így vagyok, munkával, hobbival, párkapcsolattal.

Egy példa. Mindig is szerettem volna festeni, de nem igazán voltam tehetséges. Így rendeltem egy számfestő képet. A múlt héten meg is jött. Azzal töltöttem a hétvégét. De este nem azt éreztem, hogy milyen jól telt a napom, hanem azt éreztem, hogy ezzel töltöttem az egész napot, és alig haladtam vele.

Ezen lehet, valahogy változtatni? Élvezni szeretném az életem, de emiatt nem tudom.


máj. 21. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fú ez mennyire ismerős, nekem egy egyszerű kirándulás is egy feladat, emiatt elvész az élvezet.
máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is próbáld meg megérteni magad. Miért csinálhatod ezt? Szülők így neveltek? Nagy volt az elvárásuk, vagy csak mindig megkaptad, hogy végezd el a feladatot, esetleg ők is ilyenek? Egy kicsit belemerülhetnél és megfejthetnéd honnan indul és körbejárod.


A másik, szerintem ne csinálj feladatokat! Kezd egyszerűbben az elején, ülj le és próbálj meg élvezni valamit. Egy videót, sorozatot, filmet. Egyél finomat, aztán emeld mindig a tétet. Pl a rajz: ülj le és ne adj magadnak feladatot, élvezd magát a festést, vagy olvass könyvet, bármi más hobbit próbáld meg élvezni kötetlenül, de ne egy egész hétvégét szánj rá, hanem mondjuk egy fél óra, egy órát. Menj el sétálni, vagy kirándulni, túrázni, állj meg és csak nézd a környezetet, gyönyörködj a kilátásban. Lehet valamiért gátolod magad abban, hogy élvezd a dolgokat, ráfeszülsz.

máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kerestem már az okokat. Arra jutottam, hogy otthon nem ez van, nem erre neveltek. De az összes munkahelyemen igen. Ott mindig többet és többet vártak el tőlem, és minél hamarabb. Még nem találtam olyan helyet, ahol ne ez lett volna.


Nem én csinálom a feladatokat, csak mindent annak élek meg. Hiába kezdek bele valamibe, és csinálom csak egy ideig, akkor is azt nézem utána, hogy csak ennyit tudtam megcsinálni. Szoktam túrázni, de utána ott is az van bennem, hogy ennyi idő alatt csak ennyit mentem? Pont az a problémám, hogy nem tudom élvezni a dolgokat, csak azt látom, mennyit haladtam.

máj. 21. 13:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Könyvolvasáshoz egy kis információ. Elkezdtem olvasni. Megnéztem hány oldalt olvastam egy nap alatt. Majd azon kaptam magam, hogy azt számolom, hogy akkor ezzel a könyvvel hány nap alatt fogok végezni és jöhet a következő.
máj. 21. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a festéshez simán működik, hogy célokat tűzöl ki, lebontod lépésekre és kipipálod őket. Festettél egész hétvégén és még haladás igényed is jóllakott. Ami még így is probléma, hogy ilyen hozzáállással arra fogsz törekedni, hogy minél előbb túllegyél rajta, nem arra, hogy élvezd, ami nem fasza.


Ez egy tipikus 21. századi agymenés: haladás, produktivitás, lifehack, multitasking, téboly. A lényeg, hogy minél rövidebb idő alatt minél többet, de egyszer csak már fogalmad sincs, mit csinálsz igazából, mert időd nincs reflektálni, gondolkodni, csak darálsz, mint egy robot. Cserébe durván rá lehet szokni, mint az adrenalinra, és egy idő után már nem tud az ember csak simán ellazulni és fókuszálni valamire.


Hogy hogy lehet erről lejönni? Franc se tudja, de az biztos, hogy egy hétvégére nem lehet csak úgy váltani, nekem legalábbis k.rvára nem megy. Nekem egy hét szabadság nem elég arra, hogy átálljak otthoni módba, pedig nem is vagyok ennyire darálós.

máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt kell kitalálni, hogy hogyan szabadulj fel. Ha nem gyerekkori dolog áll a háttérben, valami más biztosan. Magadnak akarsz ennyire megfelelni? Lépésenként haladj. Ne egyből, hogy “én jól akarom hétvégén érezni magam!”, hanem pár perc valamit találj amire nem figyelsz úgy oda, hogy mégis mennyit teljesítettél. Hallgass meg egy zenét, hunyd le a szemed, élvezd. Ne csinálj semmit, ne koncentrálj! Akár meditálhatnál is, hátha segít ellazulni. Utána próbálj meg olyan filmeket, könyveket keresni, amit élvezel és nem azt nézed mennyit haladtál vele. Gondolom itt az a problémád, hogy nem tudod önfeledten élvezni az apró dolgokat, nem? Nézz utána, ha kell pszichológust is keress, biztos jobban tudja nálunk :)

Kitartást, és ne feledd, az élet nem egy feladat, nézz körbe, csodáld a természetet a virágokat bármit! Remélem megtalálod az örömöd is a feladatokban.

máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lepontoztam a hetest, mert alapból nem jó stratégia rácsúszni bármilyen szerre, de amúgy utólag véiggondolva: praktikusan nézve működik a tanács. Az alkoholnak kb pont ez a lényege: azt a készséget tompítja, ami a jövőbeni következmények mérlegeléséhez szükséges, ezért csak élünk a pillanatban. Amikor ilyen túlpörgetett időszakom volt, egy kis szalonspicc mindig le tudott lassítani.


Ezzel együtt nem annyira biztatnék erre senkit.

máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a téma. Le kellene csendesedni, azaz pl.: figyelni a természetet, jógázni, értékelni az eddigi sikereidet. Megoldottad őket? Igen. Akkor no probléma.

Egy élet kb. 80 évig szól, ha nincs semmi gond. Ezt vetítsd ki egy évre/1 hónapra/1 napra/1 órára, és meglátod, hogy sok, rengeteg idő van még. Így ezt meg kell tölteni tartalommal: akkor meg minek sietni?

máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!