Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is sokkal jobb...

Szerintetek is sokkal jobb manapság nőnek lenni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy sokkal könnyebb dolga van egy nőnek minden téren. Annyit várnak el tőle, hogy valamennyire figyeljen oda a külsejére, azon kívül nem számít hogy milyen munkakörben dolgozik, mennyit keres, van-e saját lakása, van-e jogsija/kocsija, majd a férfi eltartja, biztosít neki lakhatást, fuvarozza. Ahhoz képest pedig arányaiban sokkal kevesebb, könnyebb házimunka hárul rájuk, mint régebben amikor nem voltak gépesítve a háztartások, és kézzel kellett mosni, kézzel súrolni a padlót, kenyeret kellett sütni, tésztát dagasztani, csirkét levágni, megpucolni. Most elég ha elindítja a mosógépet, kiteregeti a ruhákat, néha felporszívóz, megveszi a tésztát meg filézett a húst a boltban, gyorsan összedob valamit, de lehet annyit se csinál mert rendelik a kaját. A férfiaktól meg elvárják hogy értsenek mindenhez amihez mondjuk 60-70 éve értenie kellett egy férfinak, tudjanak megjavítani, megszerelni mindent, végezzék el a lakásfelújítási munkálatokat, dolgozzanak valami jól fizető, férfias munkakörben, 25 éves korukra legyen saját lakásuk, mert anyjával élő felnőtt férfi senkinek nem kell, legyen kocsijuk mert ha nincs az nem férfias, legyenek izmosak, erősek, jóképűek, mert a nőknek fontos a külső is.
máj. 21. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

“ majd a férfi eltartja, biztosít neki lakhatást, fuvarozza”

Ja, mert tipikusan olyan magasan a fizetések idehaza, hogy a pasik többsége kisujjból kirázza az egykeresős családmodellt. Hol élsz? :D

máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Én sosem lennék nő. És mivel férfi vagyok, mindegy nekem másnak mi mennyire könnyű, a saját utamat nézem és fejlesztem. Szerintem feminin dolog panaszkodni, a nők szoktak csak beszélni és nem csinálni semmit.

Én örülök hogy férfiként önálló vagyok, és hogy az élet ad kihívásokat amikben edződik a szemelyisegem. A nők akiknek kinyalják a seggüket azok gyerek szinten megmaradnak, és nem is tudnak többet felmutatni.

máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
én leszarom ezeket a társadalmi elvárásokat/normákat a részükről legyen az nő vagy férfi.
máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
A nőknek, ha van gyomruk hozzá, akkor anyagilag manapság a világon mindenhol könnyebb, hála az onlyfans és társai oldalaknak.
máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
Attól függ hogy az anyja jó fej e és hogy jól főz e, mert akkor lakhat ott, csak néha hívják meg a csajt is ebédre, vagy egyáltalán, egy jó fej fitt sportos anya aki meg is nevelte a fiát, az nem ugyanaz mint a mindenbe beleszólós szimbiózisos helikopteranya.
máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Teregetni? Hol élsz te, barlangban? Manapság már minden nőnek van szárítógépe...( irónia)
máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
"feminin dolog panaszkodni, a nők szoktak csak beszélni és nem csinálni semmit." Baromság, több okból is de nincs kedvem egy hülyének magyarázni.
máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
jolvan menjél inkább, segíts anyunak a házi munkában.
máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Egy dolog biztosan jobb a nőknek: ők bármikor hozzáférhetnek egy külső női nemi szervhez, míg a férfiaknak ehhez meg kell dolgozni.
máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%

#7:

Egy hülye (mint te) inkább ne is magyarázzon semmit. ^_^

máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!