Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért rettegek a tanulástól?

Miért rettegek a tanulástól?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, de bizonyos tárgyakkal kapcsolatban félelmeim vannak. A tárgyak többsége nagyon könnyen megy, 4-es 5-ös vagyok, pedig sohasem járok belőlük előadásra, gyakorlatról is kihasználom a hiányzásaimat... Ez alapján már gyűjtöttem is annyi szakmai tudást, hogy viszonylag jól fizető munkahelyem van. Viszont más tárgyak esetében képtelen vagyok leülni tanulni, a szorgalmi időszakban teljesen mellőzöm őket, mert rettegek tőle. A vizsgaidőszakban rákényszerítem magam, de képtelen vagyok bármilyen tudást szerezni, mert amikor tanulok, szabályosan fizikai fájdalmak gyötörnek. Fájnak a végtagjaim, a fejem, néhány óra alatt teljesen kifáradok, a fájdalom pedig egyre erősebb lesz. Az élettől is elmegy a kedvem ilyenkor, pedig egyébként nagyon céltudatos vagyok, ezt az 1-2 tárgyat leszámítva minden problémát úgy átgyalogoltam, mint kés a vajon. De ezeket képtelen vagyok teljesíteni, és sajnos kötelező tárgyak, így sohasem lesz diplomám. Ami azért fura, mert mások lazán kipuskázzák és sikerül. Én még kipuskázni sem tudom.
2013. jún. 3. 16:20
 1/7 A kérdező kommentje:
20/F
2013. jún. 3. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:

Válassz másik szakot, ami jobban érdekel! Át kell gondolni hogy mit szeretsz csinálni :) Nem szabad olyant tanulnod, amitől ilyen érzéseid vannak, akkor sosem lehetsz boldog! Válassz olyant, amiben örömödet leled! Ne mások véleményére/elvárásaira hallgass, hanem magadra!

Megtudhatom, mit szeretsz csinálni szabadidődben? Hátha segíthetek, hogy mit tanulj!? :) Most hol tanulsz, milyen szakon, és milyen tantárgyakat nem szeretsz?

Ha azt mondod, 4-es,5-ös tanuló vagy, ne lesz nehéz átmennni másik szakra, ami esetleg jobban érdekelhet! :)

18/L

2013. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Válassz másik szakot, ami jobban érdekel! Át kell gondolni hogy mit szeretsz csinálni :) Nem szabad olyant tanulnod, amitől ilyen érzéseid vannak, akkor sosem lehetsz boldog! Válassz olyant, amiben örömödet leled! Ne mások véleményére/elvárásaira hallgass, hanem magadra!

Megtudhatom, mit szeretsz csinálni szabadidődben? Hátha segíthetek, hogy mit tanulj!? :) Most hol tanulsz, milyen szakon, és milyen tantárgyakat nem szeretsz?

Ha azt mondod, 4-es,5-ös tanuló vagy, ne lesz nehéz átmennni másik szakra, ami esetleg jobban érdekelhet! :)

18/L"


Köszönöm, hogy válaszoltál. Egyet értek veled, ha valaki nem érzi jól magát egy bizonyos szakon, akkor menjen át máshova. Engem viszont kimondottan ez érdekel, a Bsc tananyag 60-70%-át már elsajátítottam, pedig elsőéves vagyok. Egyetem mellett dolgozom, viszonylag megfizetik, az órabérem megközelíti a pályakezdőt. Tehát nem mások véleménye miatt vagyok itt, engem ez érdekelt mindig is, és céltudatosan tanultam már az egyetem előtt is. Pedig sokan próbáltak lebeszélni, és sokan mondták, hogy ez unalmas szakma, de számomra izgalmas. A szabadidőmben sokmindent szeretek csinálni, sok mindenre kapható vagyok, kivéve az olyan bulikra, ahol nagy a zsúfoltság és hangos a zene. Inkább visszahúzódó személyiség vagyok, de szeretek a szabadban is lenni, mozogni, kint olvasni, beszélgetni. Szeretek randizgatni. Az informatikával a szabadidőmben is foglalkozom, nem véletlenül sikerült ennyi ismeretet elsajátítanom. Szeretek például írni és festeni is, bár azokhoz is kb. annyi önbizalmam van, mint a matekhoz.


Tehát nagyon jól tudom, hogy mi érdekel, azok a tárgyak is érdekelnek, amelyektől félek, csak egyszerűen képtelen vagyok őket megtanulni, valamilyen kényszer visszahúz. Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. :)

2013. jún. 3. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem bírod megtanulni, mert bebeszéled magadnak, hogy nem fog menni. Én meló (3 műszak) mellett nyomom a BSc-t, meg a hobbit, meg a szórakozást - és mégis sikerül annyira felkészülni, hogy a kettes meglegyen legalább. Pedig legtöbbször se időm, se energiám, csak a vizsgaidőszakban tanulok... Persze lemaradásban vagyok, de relatíve biztosan haladok úgy 65-70%-os tempóban.


Mégis, milyen tárgyak?

2013. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, csak én most vagyok végzős. két olyan tárgyam van, amit képtelen vagyok megtanulni. rosszul leszek, ha csak rá gondolok, pedig itt vagyok a diploma kapujában, és emiatt a két sz@r miatt nem lesz meg soha..
2013. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is pont így vagyok a földrajzzal, de eddig senki nem hitte el, hogy nem azért állok belőle bukásra, mert lusta lennék, hanem mert tényleg kínzás, amikor föcit kell tanulnom..:(
2013. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mintha a saját páromat hallanám :)

Úgy tűnik tényleg nem a megfelelő szakot választottad, ha a kötelezők nem mennek. Az én párom, is szakot fog váltani, de már jobban megvizsgáltuk a szakot, hogy mi érdekli, neked is ezt kell tenned. Még fiatal vagy előtted a döntés és az élet, ne csinálj olyat, amihez nincs kedved! :)

Sajnos azonban előfordulhat, hogy szakváltás során is lesznek olyan tárgyak amik annyira nem lesznek a kedvenceid, de sajnos azokat sehol sem lehet igazán elkerülni, és a gonosz tanárokat sem, szinte minden szakon van olyan, aki nem nagyon akar átengedni, vagy valamilyen komplexussal küszködik (fiúgyűlölő-nőgyülölő), de ne add fel, tűzd ki magad elé a célt, hogy mi szeretnél lenni, ha van motiváció, akkor könnyebben rá tudod magad venni a tanulásra, mert nem érzed értelmetlennek.

Az is fontos, hogyha tanulsz, teremtsd meg magadnak a megfelelő környezetet, sokszor elvonja a figyelmet a rendetlenség, stb. a gép legyen kikapcsolva, mert tudom milyen mindig megkuksizni a facebookot, aztán ott ragadni :)

Készítsd fel magad a tanulásra lelkileg már előtte, nem muszáj 2 órákat letanulni egyhuzamban, hanem tart szüneteket pl. félóránként, de a tanuló időben csak a tárgyra koncentrálj. Ha megteheted inkább délelőtt tanulj vagy kora délután, mert akkor jobban fog az agy, én személyszerint nem tanulok este 9 után soha, inkább lazulok, mert úgysem fog az agyam és felesleges. Próbáld meg kipihenni magad, aludj 8 órát kb. :)

Ne így állj hozzá, hogy sosem lesz diplomád, meglesz az nyugodj meg, ha ezen stresszel, akkor főleg elmegy az energiád. :) Puskázásból, hát igen az néha nehéz, de ha vannak barátaid (ami bizti) állj össze valakivel és néha próbáljátok meg közös erővel megcsinálni a zh-kat, vizsgákat, fontos, hogy legyen vki akivel jóban vagy, mert a hovatartozás is erősíti a motivációt :)

2013. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!