Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen az ha egy nőnek nincs...

Milyen az ha egy nőnek nincs önbecsülése?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezen javítani?
2013. jún. 28. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
kevés ilyen nő van. aki mégis ilyen, pszichológus segítségével.
2013. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
olvasd el a feletted lévő kérdést... na annak a nőnek sincs...
2013. jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
bocs, nem a feletted lévőt, hanem ami kettővel alattad van
2013. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tömegével fellelhetőek itt is a gyakorin.. Belemennek ,olyan kapcsolatokba aminek semmi jövője, szülnek csak azért ,hogy történjen valami , és a gyerektől várják a társadalmi megbecsülésüket, életük értelmét csak a gyerekben látják és ezt hangoztatják is,együtt maradnak egy önző ,tutyimutyi alakkal ,vagy egy hazug , őket fűvel -fával csaló részeges férjjel aki néha jól meg is pofozza, alázza őket .Persze hangoztatják ,hogy a gyerekért teszik meg a "családért" meg mert nem tudnak hová menni , no meg nem is értenek semmihez, nincs hová menni. Szóval soha nem is próbálnak fiatalkorukban "B" tervet készíteni arra az eshetőségre ha lépni kell egy házasságból, kapcsolatból inkább mártírként végigszenvedik az életet, és Pistuka majd biztos megváltozik...

Mivel nincs önbecsülésük ezért mástól várják a boldogságot: párjuktól , gyereküktől ,szeretőtől ,ahelyett ,hogy önálló egyéniségként akár egyedül is képesek lennének boldog kiegyensúlyozott életre.Ezzel nem azt mondom ,hogy egyedül is kellene maradniuk, de a társfüggőség biztos jele ha valakinek alacsony az önbecsülése.

Tanulásban nem törekszenek jobbra -többre , munkahelyet nem váltanak, nem keresnek mást ,akkor sem ha minden nap szenvedés is bemenni és gombokkal fizetnek.

Mindenre azt mondják : én ezt nem tudom ,nem értem ,nekem ez kínai, én csak egy nő vagyok nem tudhatom (tehát buta ,értelmileg fogyatékos díszlénynek tartják magukat akik képtelenek tanulni és utánanézni dolgoknak..)

Nekik nincs önbecsülésük, de mivel igény mindig van az ilyen nőkre is a férfiak körében ,ezért megtalálják partnerüket és remélhetőleg (vagy nem) ,erre tanítják utódaikat is .

Javítani ezen külső segítség nélkül nehéz, nagy akaraterő kell hozzá vagy valami trauma ,hogy összeszedje magát az illető.

Akinek nem inge , gatyája!

2013. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő remekül összefoglalta. Persze ez, ahogyan a te kérdésedben is szerepel, a „ női „ önbecsülési hiányra jellemző, az általános önbecsülési hiánynak vannak egyéb jellemzői is.


Valamint nagyon sok mindentől függ, hogy miként lehet az ilyesmin javítani. Különböző esetek és különböző személyiségi típusok vannak, tehát egyértelműen nem lehet egy kalap alá venni a megoldásokat sem.

2013. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!