Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Punkok, rockerek, anarchista...

Punkok, rockerek, anarchista palánták - mi lett veletek?

Figyelt kérdés

Mint azt már ti is észrevehettétek, a minket körülvevő világnak, társadalomnak van egy olyan (rossz?) szokása, hogy változik. A 70es, 80as évek Angliájában ha ormótlan bakancsban róttad az utcákat egy szerszámos láda teljes tartalmát magadra aggatva és még a frizurád is az égnek állt, az emberek hüledezve bambulásztak utánad a polgárpukkasztóan abszurd megjelenésed miatt - manapság azonban, ha férfiasan rózsaszín ingben vagy térdig letolt naciban flangálsz sem néznek ki. A zseléfaló, színpompás tarajzat (ami időközben átment "focista egyenséróba")-dzseki kombó pedig majdnemhogy átcsapott mindennapi viseletbe, természetesen mindkét nem részéről, ki-ki beleadva a saját stílusát a telitalpú magassarkú cipőkkel, lezseren oldalra döntött baseballcappel vagy netán egy szarukeretes szemüveggel. Költői kifejezéssel élve, a divat ráfröccsentette az orra vérét erre a szubkultúrára is, ennek hála felkapottabb lett a fiatalabbak között. Most már simán leszűrhető mekkora lázadó személyiség vagy, ha feldobod a ruhatárad egy, a szegecses csuklószorító ihlette, aranyozott műanyagtüskével, egy-egy stílusosabb láncos bokacsizmával, halálfejes retiküllel, férfirészről pedig akár Union Jackes pulcsiban illetve színes csőnaciban feszítve... csak mert még nem elég liberalista a társadalmunk, hogy a hímneműeket is elfogadja kiszaggatott necc-harisnyába burkolva. Hjaj, pedig az eredményez ám igazán vadócos és laza megjelenést!


No de visszakanyarodva az eredeti témához, mi lett a daliás rebellistákkal? Nem ringatom magam abba a tévhitbe, miszerint szőrén-szálán kikoptak a köztudatból, hiszen még így is felbukkan pár elvétve - az ellenben már kérdéses, hány százalékban lehetne beszámítani vérbeli "pánknak"/"rockernek" a perszónákat. De azért kapargassuk meg a felszínt! Nektek, kedves GyK-n kolbászoló, elveszett lelkeim, mit jelent egész pontosan a punk? Hogy definiálnátok a dolgot, ha valaki odacammogna hozzátok és ilyen mélyenszántó, magasröptű kérdést szegezne nektek? Mik a "punk íratlan szabályai" szerény véleményetek szerint?


Hanyagoljuk, hogy mindenki nagy felvilágosultan a különlegesen utánozhatatlan életérzésről papoljon, és tényleg, ugyanazt sulykolja egymás után. Zenei stílust se lenne jó belekeverni, hiszen az ízlések és pofonok elv alapján elindulva mindenkinek hagyjuk meg azt, amitől még nem vérzik a füle. Ezzel egyidejűleg nem áll szándékomban másokat ócsároló véleményeket olvasni, ha valaki képtelen értelmes kommentet idefirkantani, inkább röppenjen arrébb, elég sokféle kérdés van erre, amire válaszolgathat. Nem szeretnék hosszú, exhibicionista véleményeket böngészni, nárcisztikus tünetegyüttessel fűszerezve; olyanokat pedig pláne nem, amiben csak és kizárólag arról van szó, milyen irritáló már, hogy ennyi a divatpávián és plázazsiráf veszi az embert körül, és azt is szívesebben fogadnám, ha a clichék helyett saját véleményt részesítenénk előnyben.



Én ugyan nem vagyok senki ellen, pocskondiázni valakit pláne nem akarok, ahogy a veszekedést is messze elkerülném, viszont érdekelne, tényleg veszettül kíváncsi vagyok, hogy az úgymond modernkori punkok, rockerek hogy vélekednek erről az egészről, úgy zack und pack.



2013. jún. 29. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Össze tudnád foglalni egy mondatban, hogy mi a kérdés?

Mert ezt az ömlengést, és önnön szellemi nagyságod mutogatását nem kívánom végigolvasni:)

Hogy lehet ennyit rizsázni az öltözködésről?:D

2013. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egen, hát itt mutatkozik meg, hogy mikre képes az unalom. Szent igaz, hogy marha sokat rizsáztam, jó nagy elnézést is kérek miatta, és a kérdésre válaszolva arra vagyok kíváncsi, hogy kinek mit jelent rockernek, illetve punknak lenni. De ha lehet, hanyagoljuk a "bevett szokásokat" a témát illetően, azokat ismerem. :)
2013. jún. 30. 13:10
 3/21 Nayal ***** válasza:
98%

Szia! Rocker vagyok, 19 éves, férfi O.o

Határozottan az. Nos számomra elég sok dolgot jelent. Miért vallom rockernek magam? Mert nem tetszenek a: Techno, disco, dubstep, pop, rap, hip-hop meg hasonló számok, ellenben kb fél éve betértem haverokkal egy kocsmába, és kicsit ódzkodtam mert alapból antiszociális vagyok (gondolom nem meglepő) és mondom jaj idegen emberek, felnőttek is lesznek, kinéznek, ki tudja mi lesz. Még a zenétől id féltem, de amint beléptem, és meghallottam valami noname banda számát mondom: Ez jó! Azóta sem hallgattam a bandát de akkor tetszett amit hallottam mert hozzá voltam szokva ahhoz, hogy minden kocsmában a kereskedelmi rádiók zenéig nyomatják. De ez nem az volt, ráadásul élőben szólt. Végignézve a társaságon mintha csupa ismerős arcot láttam volna. Rockerek, punkok, metálosok, fiatalok, öregek, lányok, fiúk. Leültünk a haveokkal, iszogattaunk, aztán odamentünk headbang-elni tök ismeretlen számokra. Mindenki rendes volt, idegen emberekbe kapaszkodva headbangeltem, a lábammal gitároztak, és a haverjaim sem maradtak ki a buliból. Este 9-től reggel 4-ig ott voltunk, és nagyon megérte. A második banda feltűnésekor már dobogott a szívem: Mondom igen ezt mégegyszer! Akkor tudtam, hogy rendes emberek vesznek körül, nem primitív majmok akikkel nem tudom megértetni magam, és őket sem értem. Nem féltem tőlük soha de sosem tudtam velük normálisan beszélni, mert mintha hülyékhez beszéltem volna. De akiket a koncerten megismertem hasonlítottak rám, voltak akik több dologban, és voltak akik csak egyben: Rockerek voltak. Aznap jópár új havert szereztem. Azóta is járok ilyen koncertekre. Másik: Megvetem sőt gyűlölöm azokat akik nem ilyenek, és mellé még értelmi fogyatékos birkák is (de azért Ők néznek le minket mert nehogy már különbözzünk tőlük). A zenéjüket a világnézetüket is elvetem, vakok mindannyian... Számomra rockernek lenni olyan mintha kiválasztott lennék. Egy értelmes, életrevaló csoport/réteg tagja akik egymásban a testvért, és nem az ellenséget/riválist látják (ránéztél a nőmre?? Beszótá? Mit néze? Asszed kemény vagy?). Örülök, hogy rocker lehetek, és nem egy discoban feszítek hétvégenként, vagy épp iszom magam a sárga földig, hanem koncerteken headbang-elek, és koccintok a haverokkal. Rám nem vonatkoznak az "Egy hetem" vagy az "Egy hétvégém tipusú postok a "vicces oldalakon", mert nekem nem úgy telnek a napjaim mint a többségnek. Ennek is örülök. Nekem ez az életem...

2013. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Nayal ***** válasza:
100%
Hibákra két mentségem is van: Negyed éjfél van, és telón vagyok!
2013. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nayal:

Remélem azért nem minden rocker olyan, mint te:)


Azok az emberek, akikkel azon a helyen jóban lettél nem azért voltak jó arcok, mert rockerek. Hanem azért, mert rendes emberek, ennyi:) Az általad megvetett "nem-rocker" többi ember között is vannak szép számmal rendes emberek. Akik bár igenis szeretnek alkalomadtán egy zenés-táncos szórakozóhelyen inni egy keveset (igen, részegek is, de azért nem a sárga földig részegednek le), sőt az ottani számokra táncolni, ha nem nagyon elektronikus.

Emellett házasok, normálisan dolgoznak, segítenek egymásnak ha kell.

Igen, rólam és a barátaimról beszélek:D

Eléggé egybites gondolkodás ez, hogy "aki nem rocker, azt megvetem"...

2013. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat; minél különbözőbbek a vélemények, annál jobb!
2013. júl. 3. 12:26
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Rocker/metalhead lány jelentkezik!

Nekem egy tényleg érzést (is) jelent az, hogy rocker vagyok. Külsőmön nem látszik (anyagi és alkati okok miatt is) hogy rocker lennék, de lélekben annál inkább. Én ezt abban élem meg, hogy SAJÁT elveim vannak, melyek különböznek a korosztályométól, "különc" vagyok, már maga a zene is egy választóvonal köztem és a korosztályom nagy része között. Úgy cselekszek, ahogy akarok, olyan gondolataim vannak, amiket mások nem fogadnak el (mondván hülyeség/maradi vagyok/fura). Ha rockerekkel találkozom, az egy "felemelő" érzés, mert hasonlítunk egymásra, mind lázadunk a hülyeség ellen, próbálunk ésszel és nyitott szívvel élni. Anno ránk mondták hogy sátánisták, barbárok, huligánok vagyunk, holott egy eléggé összetartó, segítőkész "társadalmi réteg" a rockereké (nyilván vannak kivételek, akik bunkó parasztok). Sőt, szinte mára már mi vagyunk a legsegítőkészebb "klikk", a sok divatmajom összeveszik valamin, "öri-hari-nem-bari" szöveg van, és többet egymás felé se néznek, miközben 2 napja még legjobb barátok voltak. Szerintem a rockereknél azért nincs így. Én ha összeveszek valakivel, akkor is beszélek vele, ott vagyok neki ha baj van, ugyanúgy "vigyázok rá", mert ha valaki tényleg a barátom és tényleg szeretem, akkor egy veszekedés nem állhat a kapcsolatunk útjába.

Örülök hogy rocker vagyok, mert így egy önálló gondolkodású, sajátos közösség tagja lehetek!

18/L

2013. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Nayal ***** válasza:
63%
Valamokka: És Te azt honnan a jó francból tudod? 1. 2. Nem a 30-as korosztályról beszéltem bocs... Mert az idősebb korosztállyal jól kijövök, el tudok beszélgetni a tanárokkal akiket nem rühellek, a portással, a rendőrökkel, a vadászokkal meg úgy általában a felnőttekkel. Nem, én tizenévesekre gondoltam (nálam a 23-24 éves ember már bőven felnőtt, nemigen láttam ilyen idős emberek szórakozóhelyeken. Emm oda verekedni mentem am. Megerőszakolták egy ismerősömet.) És igenis a többségüket elítélem. Olyanok mint a cigányok a nagy részük rossz, kis részük jó, ettől függetlenül nem püfölöm a jó részüket. Bár Te egy eléggé más társaságot írtál le igazából. Szerintem mi teljesen másról beszélünk...
2013. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

Látom a kérdezőben is rendesen felment a pumpa, csinosan szétszapul mindenkit.

Aha, szóval punk! Őszintén szólva... tényleg minek is hazudni? Nekem teljesen úgy tűnik hogy a mai punkok többsége nem más mint 35-40 éves kliséket ismételgető „előre gyártott lázadó”. Moderkori pánkszterek, a nagy anarchisták...; olcsó cigit szívni, kannás bort inni és a frászt hozni a túlcivilizált embertársainkra, nihilista és legalább annyira anarchista szemlélettel köpni bármiféle rendszerre ami hatalmat képvisel, nekik még mindig menő. Osztják az észt a true punk érzésről, mindig a szabadságról beszélnek. Hogy szabadon élhess, hogy ne piszkálják az embert persze minél inkább élünk azon a fokon annál inkább érezzük hogy az nem az! Durván egyetértek a kérdezővel, a szórakoztatóipar ártalmatlan divattá, bohókás látványossággá és jövedelmező üzletté varázsolta ezt a szubkultúrát is - divathullám lett, amit jó sokan bekajálnak. Ma nincs értelme punk nak lenni, ezt követni már csak gyenge utánérzés.

Persze én is úgy gondolom hogy mindig van miért lázadni csak a kiváltóok változik - de ragaszkodni egy letűnt kor ideológiájához ami már nem illik a mai társadalomra értelmetlen. Akik ezt olvassák! Ti is azok táborát gazdagítjátok akik foggal-körömmel kiállnak az anarchia mellett minden más opciót kizárva, mintha ezt az irányt követni kőbe vésett szabály lenne? Azon kívül hogy egy punk természetesen nem politizál és csinosan kikerülve a dolgot magasról nagyívben letojja de megöl a kíváncsiság, miért verik egyesek a palávert, randalíroznak, lázadnak a rendszer ellen demokráciában? A 70es évek Angliájában még megértem hogy az unalomtól, dühtől és elégedetlenségtől motiválva vadul lázongtaka fiatalok a sz@r rendszer és munkanélküliség ellen, sőt még a rendszerváltás előtti Magyarországon is volt egy konkrét ok ami vérlázító volt. Lehet hogy cseszett szkeptikus a hozzáállásom a dolgokhoz, de én kerek-perec úgy gondolom hogy már nem létezik punk, legalábbis abban a formában ahogy megszületett. Szép volt, jó volt, de megszűnt.

Amúgy ez csak az én véleményem, nem szeretzném ha sértődés lenne ebből!!

2013. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja a másik meg... mi ez, kérem szépen valaki magyarázza el, mi ez, hogy magatokra aggatjátok, mekkora punkok, rockerek, metalheadek stb vagytok? Nem szemétkedésből, tényleg nem, de én sohasem értettem, hogy valaki miért határolja be magát ennyire és aggat magára ilyen fellengzős neveket? Én például rühellem, ha valaki azt mondja rám, mekkora punk vagyok vagy rocker. Berak egy "kasztba" a negatív előítéleteivel együtt utána pedig elvárja hogy a benne kialakult kép szerint viselkedjek és öltözködjek.
2013. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!