Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mossák az emberek agyát...

Miért mossák az emberek agyát a jósággal, erkölcsösséggel, hűséggel, ha ezekkel csak nagyokat lehet szívni? "A gonoszak megbűnhődnek, a jók elnyerik jutalmukat. " "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel! "

Figyelt kérdés
Csak az jut előrébb, aki átgázol másokon, nem?
2013. júl. 5. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
A patkányok között biztos.
2013. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem fekete fehér az élet! Van szürke is.


De abban egyetértünk hogy a rosszak nem minden esetben nyerik el méltó büntetésüket, sőt sokszor jutalmat kapnak.


Hogy miért "mossák" az emberek agyát ezzel a közoktatásban? (óvoda, általános iskola, gimnázium) Mert megpróbálnak a lehetőségekhez képest jó embereket nevelni. Képzeld el milyen anarchia lenne, ha már a gyerekeket is úgy nevelnék az iskolában, hogy át kell gázolni másokon.


A vallásban pedig arra vezethető vissza, pl. kereszténységben, hogy az uralkodó elit egy "rabszolga társadalmat" akart csinálni, és be kellett hinteni a szemüket ezekkel a bölcsességekkel, hogy "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" stb.

2013. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Az emberi élet fő célja nem az előrébb jutás, hanem a boldogság. Úgy mint: családban élni, hozzám illő párra lelni, barátok közt lenni. Legalábbis én ebben mérem az értékeket. Nem abban, hogy hány lakásom van vagy mennyi pénzem van a bankban.
2013. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Mindkét tanításban van igazság, abban is, hogy jónak kell lenni és abban is, hogy rossznak is. Csak jókor kell használni jó helyen. Nem lehet csak az egyik oldalon állni mindig.
2013. júl. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak olvasom itt a kérdéseket szorgalmasan és hihetetlen, hogy milyen emberek vannak!

Többnyire semmi sem szent, hiába törekszem a boldog, kiegyensúlyozott életre, ha úgyis alámrak a szomszéd, a gyerekemet terrorizálják, leánykám tizenpár évesen ribinek készül, a férjemet elcsábítja egy szebb, jobb, a feleségemnek nem vagyok elég, megcsalt. A saját vérem megtagad, a családom elítél.

Minden csak a felszínen működik és ez elkeserítő.

2013. júl. 5. 14:23
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom ki mossa ezzel az agyadat, a mediabol pont az ellenkezoje folyik, es a mai vilagban mar reg nem ertekek ezek sajnos. Nagyokat lehet szivni vele? Ezzel sem ertek egyet. Lehetsz ugy is erkolcsos, hogy nem vagy naiv.
2013. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

József Attila válasza:


KÉT HEXAMETER


Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.

2013. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
74%

A mai világban a gonoszak nem bűnhődnek meg, a jók meg kitörölhetik a se.güket a jutalommal. És ha megdobnak kővel nem dobok vissza semmit. Ellátom a sebeimet, és megyek tovább. Aki megdobott, az akkor sem kapna tőlem egy falat kenyeret, ha éhezne.


Amit én a magam 32 éve alatt megtanultam: Csak olyannak segíts, akitől nem vársz viszonzást, mert nem kapsz. Konkrétan volt olyan ember az életemben, akit - hallva a gyomra korgását - megetettem, mert a barátom volt (gondoltam én) és nem volt pénze. Aztán mikor én kerültem rosszabb helyzetbe, lenézett mint egy koldust. Volt akit kihoztam a depressziójából, aztán már nem kellettem.


Úgy törekszem előre, hogy mást szándékosan ne tapossak el. Nem csak másokon átgázolva lehet előrébb jutni, bár az lenne a könnyebb út. Lelki ismeret kérdése.

Bár kérdés mit értesz előbbe jutáson?

2013. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 intrepid ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2ZTyNFiXaKI

Na ez az én véleményem is.

2013. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az előbbre jutást nem kimondottan anyagilag értettem, hanem akár egy szituáción vagy, hogy bármi áron, de eléred a saját célodat, mindegy hányan nyomorulnak bele.

Tudom, hogy akadnak még jó emberek, de vajon meddig törekszünk arra, hogy mi ide tartozzunk, ha mindenki hülyének néz minket, mert ez már mint mondották fent nem dívik?!

Meddig tudok olyan életet élni amiben hiszek, ha körülöttem sokan (nem mindenki!) minden értéket semmibe véve boldogok és látom is, hogy mindent el lehet sumákolni, úgysem lesz baj belőle.

2013. júl. 5. 14:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!