Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ennyire buták?...

Hogy lehetnek ennyire buták? Te jó Isten.

Figyelt kérdés

Ugye nem kell senkinek sem bemutatnom a sztorit: napok óta arról hangos a média, hogy a 17. kerületben egy 17 éves fiú (és barátai) szétverek egy 13 éves kisfiút. Gerincsérülése van, több csigolyája repedt stb..

A rendőrség MEGALAPOZOTT gyanúval már el is kapta az állatot, aki ezt tette.

Persze Facebookon rengetegen szidják és oltogatják a srácot, hozzátenném JOGOSAN. Konkrétan a közutálat egyik célpontja lett, hála a médiának.

Személyes véleményem szerint ha már a rendőrség tehetetlen (vagy épp leszarja az egyes eseteket) akkor legalább a médiának köszönhetően nem ússza meg az adott elkövető a tettének következményeit, hiszen így az emberek figyelme fel van keltve a média által..

De ma pár ismerősöm felháborodva írta ki Facebookra, hogy márpedig ezt a fiút nem kellene utálni, és milyen jogon jönnek az emberek ahhoz, hogy véleményt alkossanak erről a fiúról külső alapján stb.. Nomrálisak?? Megalapozott gyanú miatt kereste a rendőrség, még szemtanúk is voltak, erre még őt védik?? Ezt a szemétládát, aki szétvert egy 13 éves kisfiút?

Arról már nem is beszélve, hogy ha valakinek más (normális) véleménye van, akkor az az ember a sz.r és a szemét. OMG!

Csak szerintem nem normális ez a világnézet?


2013. okt. 2. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

egy fiú pont egy ilyesmit posztolt ki az üzenőfalára. Persze eleinte mindenki egyetértett, majd jöttek a "mi közöd hozzá?" "menjünk, verjük meg" típusú dolgok. a fiú, aki ezt kirakta, látásból ismeri őt. Aztán jött a gyanúsított fiú testvére, hogy ők hogyan éreznék magukat hasonló esetben, meg amúgy is, még semmi sem biztos.


Szóval a kérdés: olvastad a nyomozási anyagokat? Hivatalos, elsőkézből származó anyagaid vannak? Hogy az interneten/újságban/tévében hallottad/olvastad? Nem ez az első, és nem is az utolsó eset, hogy nem a teljes valóságot írják le.


Amíg nem mondják ki a jogerős ítéletet, addig a fiút ártatlannak kell tekinteni.

2013. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mirk ***** válasza:
83%

Ha nem vettél részt valamiben, vagy nem voltál szemtanú, akkor minden tudásod a médiából származik. Azt meg hadd ne mondjam meg, hogy mennyire megbízható. Vagy igaz, amit közölnek veled, vagy nem, de te semmiképp sem fogod tudni, hogy melyik a kettő közül.

Tájékozottság hiányában véleményt alkotni meg oktalanság. Szerintem nem egy de nem is ezer embert vádoltak már a történelem során alaptalanul valamivel.

Mielőtt valaki lepontozna, mert nyilvánvalóan a gyerekverő állatot védem, közölném, hogy nem is hallottam az esetről, csak megmutattam az érme másik oldalát.

2013. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

'Csak szerintem nem normális ez a világnézet?'

A kérdésed bántóan hülyeség. Azért, mert valaki ellentmond egy pletykának, annak semmi köze nincsen a világnézetéhez.


Ahogy az előző is írta, nem tudhatod az igazságot, de Te mégis úgy tekintesz rá, mintha ez az egész egy objektív tény lenne, aminek aki ellentmond, az csak simán ostoba. Tehát el kell, hogy keserítselek, de Te vagy buta.


Van egyáltalán fogalmad arról, hogy a médián keresztül akárkit tönkretehetnek? A magyar igazságszolgáltatásról meg ne is beszéljünk, mert nevetséges. Már nem emlékszem pontosan, talán a móri bankrablásnál is volt például, hogy csak azért elítéltek valakit, mert nem találtak mást, de valami eredményt fel kellett volna mutatni, mert annyira szánalmasak voltak, hogy ennyi idő alatt sem voltak képesek elkapni egy valódi elkövetőt. Aztán persze szabadon engedték később, mivel nem tett semmit...


Amúgy és akkor mi van, ha megver valaki egy nála pár évvel fiatalabb gyereket? Tudod Te az előzményeit pontosan? Miből vagy Te abban olyan biztos, hogy nem provokálta ki? Nekem is volt olyan ismerősöm fiatalkoromban, aki a nála idősebbeket provokálta, hogy megverjék, hogy utána saját magát sajnáltassa, őket meg büntessék meg.

2013. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért tűnt el a kommentem, de abban azt írtam le, hogy biztos forrásból tudom, az a fiú követte el.

És még ha kiprovokálta is, akkorsem verem meg úgy, hogy intenzívre kerüljön. Akkor ott már tényleg gondok vannak ;)

2013. okt. 3. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, honnan veszed azt a nagyon biztos forrást, de elengedték, nem ő tette. keress rá az interneten.
2013. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!