Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Megint kezdődik...

Mit tehetnék? Megint kezdődik hogy öngyilkos akarok lenni és félek hogy megteszem.

Figyelt kérdés

Már 4 éve tart az hogy pár hónapig tök jól vagyok aztán mint a villámcsapás kezdődik minden elölről,rosszúl vagyok mármint lelkileg,egyre erösödő halálvágyam van aztán meg addig fajul a dolog hogy megis próbálom magam ölni(nem figyelemfelkeltés céljából) és már voltam ez miatt másfél hónapot korházban és nagyon rossz volt :( kiakarok ebből az ördögi körből kerülni de nem tudom,az orvos szerint bordenline-ban szenvedek,gyógyszert nem szedek és orvoshoz se járok,se pénzem se időm nincsen!a legkisebb kudarcon is olykor kiborulok és mégjobban feléled bennem a halálvágy :( pedig van egy szerető párom akivel eggyütt élek,mondjuk most munkám nincsen de csak találok valamit.

De nem szeretnék kérni azokból a válaszokból hogy hülye vagyok és stb mert segitséget szeretnék kérni nem pedig kritikát....

20/L



2013. okt. 3. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik kevésbé tudnak küzdeni célokért, és kiborulnak ha nem érzik magukat kellően sikeresnek. Szerintem ilyen lehetsz te is.


Van olyan 40 körüli nőrokonom, aki tökéletesen normális amikor jól megy az élete (ha van normális pasi mellette, van jó munkája, akkor nincsenek egzisztenciális gondjai, ilyenkor rendben az önértékelése is, ad a külsejére nagyon), ha viszont magánéleti vagy munkahelyi veszteség éri akkor teljesen kiborul, összeomlik.

2013. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a szeretteid megadnak minden segítséget és nem megy egyedül, tényleg vissza kéne menni orvoshoz, itt mi aligha tudnánk segíteni. Ha veszélyes vagy önmagadra, nem kéne kockáztatni, gondolj bele párod, családod mekkora fájdalmat élne át, ha elveszítenének, pláne ilyen fiatalon!

Van TB-s pszichiáter ingyen, a pszichiátriai gyógyszerekre, ha szakorvos írja fel is nagyon nagy TB kedvezmény jár (én másban szenvedek, de több, mint 1 havi gyógyszerem - 3 féle - 700 ft-ból kijön, a mai gyógyszerárak mellett azért ez nem vág földhöz, doki meg ingyen van ugye, korrekt amúgy, ha rossz szakemberbe futottál bel, keress másikat). Így a pénz se kifogás, olyan nagyon sok időbe se kerül, a pszichoterápia nyilván időigényesebb, de pszichológus is van kórházi, ingyen.

2013. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Amit irtál részben igaz rám csak,ha nekem minden jól megy,rendben van körülöttem minden akkor is elöjön ez az egész és semmi sem jó :( ez a legrosszabb az egészben hogy én tudom magamról bár mások is észrevették hogy nem vagyok beszámitható :SS


Kedves Második válaszoló!

Szedtem már gyógyszert vagyis szednem kellenne (rivotril,seroquel xr 300mg) Hát én hogy őszinte legyek csak fizetős pszichologusról tudtam,mert általában mikor voltak a kisérleteim akkor alapból kaptam de igy ha utcáról bemegyek..azt sem tudom mit kéne mondanom :(( Szörnyű lehet a páromnak látnia hogy semmi kedvem nincsen semmihez,egésznap szinta csak alszom :((( és nem akarok ilyen lenni :((( megkérdezhetem milyen bajod van? és mennyire segitenek a gyógyszerek?mert én 1hónapnál tovább nem szedtem őket...szerencse a családom mindenben támogat :)


Köszönöm a válaszaitokat :)

2013. okt. 3. 21:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Minden pszichiátrián (és neurológián is, csak az itt mellékes) dolgozik pszichológus is, igazából ha bemész, meg lehet érdeklődni, mikor van benn, milyen lehetőségek vannak, akárkitől, akit elkapsz a folyosón.


Nekem anyukám volt ilyen súlyos depressziós, tényleg borzalom volt, hogy nem tudtam segíteni neki, azért javaslom a kezelést, hogy ne járj úgy, mint ő, rengeteg nagyon durva fizikai betegséget összeszedett, több osztályon is feküdt a kórházban, nem derült ki mi a baja - a végén igen, hogy a depressziótól. Sajnos előbb-utóbb megtámadja a testet is, amióta szedi a gyógyszereit, teljesen helyrejött, a sok csúnya fizikai tünet is elmúlt kb heteken belül.

Lehet, hogy picit be kéne feküdnöd, hogy kitapasztalják melyik a jó gyógyszerelés nálad.


Kérdésedre válaszolva én nagyon durva alvászavarra kapok gyógyszeres kezelést (nem tüneti kezelés, hanem oki, az ok hosszú lenne, de a lényeg, hogy nem altató vagy bekómáztató cucc), vannak mellékhatások, de használ, amióta tudok aludni, sokkal jobban vagyok, végre működőképes.


De tudom, sokaknak vannak rossz tapasztalatai, de nem szabad feladni, akár alternatív módszerekkel, akár orvossal, orvoscserével, de merni kell segítséget kérni. :)

2013. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

"kiakarok ebből az ördögi körből kerülni de nem tudom,az orvos szerint bordenline-ban szenvedek,gyógyszert nem szedek és orvoshoz se járok,se pénzem se időm nincsen!"


A mondat a végletek közt csapong, kioltják egymást a benne leírtak. Azt mondod, ki akarsz kerülni ebből. (Nem igaz, nem akarsz!!!) Majd jön a kifogás, hogy nincs időd. (ezzel árulod el, hogy nem akarsz). Kérj beutalót a pszichiátriára, ez nem kerül pénzbe. Ha pszichiáter írja fel a gyógyszereidet, az támogatott kategóriába esik, így a pénz sem jelenthet akadályt. Az idővel pedig te gazdálkodsz. Ha valóban ki akarsz kerülni ebből az ördögi körből, akkor legyen időd és felejtsd el a kifogásokat! Most még választhatsz. Ha megölöd magad, másra sem lesz többé időd.

2013. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Írj privátot segítek;)
2013. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Pont a napokban gondoltam arra hogy utcáról be e lehetne menni vagy ahhoz szükséges egy öngy-kisérlet hogy foglalkozzanak velem,rá kell vennem magam hogy bemenjek mert ez nem állapot :( mert csak rosszabodik az állapotom,már a szexuális életemet is megkeseriti :(


Sajnálom anyukádat,igen a lelki gondok ráhúzódhatnak az egézségre erről én is hallottam,rossz látvány volt akkor látni lecsúszni egyre méllyebbre az anyukádat,és milyen betegségeket szedett össze ez miatt ha szabad megtudnom? Befeküdni annyira nem szeretnék..megkérem hogy irják fel a régi gyógyszereimet,azt csak lehet ha viszek zárot.

Segitséget kérni nagyon merek hogy őszinte legyek,mi lessz ha kiderül ki vagyok az orvosnál és máshogy fog rám nézni :(

2013. okt. 6. 17:51
 8/11 A kérdező kommentje:

Második!


Bocsánat egy sorod kimaradt,és mióta küzdessz az alvászavarral? lehet ez lelki eredetű?

2013. okt. 6. 17:56
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Jószándék!


Őszinte leszek! Tudom furán fog hangzani de egy darabig jó hogy "szenvedek" és teszek is érte hogy lejjebb csússzak,az agyam egyik fele azt mondja ne a másik meg hogy igen! Sokszor megfogadtam hogy segitséget fogok kérni de mindig mondogattam hogy majd magamtól,persze a hülye is tudja hogy ezt a problémát nem lehet megoldani egyedül de én hitegettem magam evvel.Én kerűlni akarom a Pszichiátriát messziről mert én....félek ott :( Szeretnék változtatni csaak félek,és nem aza célom hogy megöljem magam de félek hogy egyszer újra megteszem :(

2013. okt. 6. 18:03
 10/11 anonim válasza:

Azt látom, most amolyan kényelmi álláspontra helyezkedtél. "Félek valamitől, ezért inkább elfutok előle". Menekülsz az öngyilkosságtól, mert állítólag félsz, hogy az lesz a vége. Így kerültél ide. Menekülsz a pszichiátriától, mert félsz tőle. Tehát ott vagy egy úton, melynek látod a két végét. Mindkét végétől félsz és ide-oda futkosol rajta. Rossz hírem van: így csak el fogsz fáradni és a végén le fogsz ülni az út kellős közepén kellően távol a két véglettől. Abba a pontba zárod be magad, az lesz a te börtönöd. Ott fogod leélni az életed. Nem fogsz tudni semerre sem elmozdulni, mert minden irányban félelmek vannak. Jó dolog börtönben élni? Attól nem félsz?

Menekülj még kicsit. Hátha rájössz, hogy a szembenézés nem igényel ennyi energiát! Jó egy kicsit szenvedni, mert addig sem kell az élet valós problémáival szembenézni. Így meg mindig akad valaki, aki velem foglalkozik, mert olyan k....jó, amikor sajnálnak...

Látogatható a szakrendelés is, nem kötelező befeküdnöd.

2013. okt. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!