Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy iszlam vallasu lany lehet...

Egy iszlam vallasu lany lehet boldog idegen kulturaban, az alabbi korulmenyek kozott?

Figyelt kérdés
Az igazsag az, hogy en mar teljesen elvesztettem a remenyt, hogy valaha boldog leszek. Nagyon szigoru szabalyok szerint kell elnem. Minden masodpercemrol be kell szamolnom otthon, pedig mar nem vagyok ovodas. Nem lehetek szerelmes es sehova nem mehetek el. Bar minden lepesemet figyelik, megis elkepeszto mertekben szeretethianyom van. Egyedul erzem magam. Nem tudom meddig birjak az idegeim, de nem sokaig, arra merget veszek.
2014. márc. 2. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A Korán abszolút nem tilt meg minden lehetőséget a boldogságra. Az alkoholizálást, az összevissza kefélést és az efféléket pedig teljesen jogosan tiltja. Ezek nélkül is lehet maximálisan boldog az ember.
2014. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" Bar minden lepesemet figyelik, megis elkepeszto mertekben szeretethianyom van " - Attól még nem is érezheted szeretve magad, hogy folyton a sarkadban vannak. Ettől nem csak te, de senki sem lenne boldog.


Iszlámok között is különbözőek vannak és a kérdésed általánosítva van, pedig semmi okod rá: ha te boldogtalan vagy, akkor nincs miért érdekeljen, hogy más iszlám a te helyedben hogyan érezné magát. Az ember lehet boldog vagy boldogtalan akkor is, ha iszlám és akkor is, ha nem az.

Én biztos, hogy ha nem lennék boldog adott kultúrában/vallásban/közösségben, akkor azon lennék, hogy minél hamarabb otthagyjam azt, főleg hogy nem vagyok az a bedogmatizálásra hajlamos, befolyásolható típus.

2014. márc. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sosem értettem az olyan embereket akik ennyire fanatikusan vallásosak és így akarják nevelni a gyereküket is. Ez végtelenül buta egy világnézet, nem vagyunk a középkorban, ráadásul itt aztán nem kényszeríti senki az embert hogy ilyen dogmák szerint éljen.
2014. márc. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"nem vagyunk a középkorban"


A világ egyes részei még igen. Sőt, Afrika néhány területe megakadt a bronzkorban.

2014. márc. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben a bigottabb keresztények sem nagyon különböznek.

A megoldás csak az, hogy 18 évesen már saját lábadra is állhatsz, addig meg tűrni kényszerülsz.

2014. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!