Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy 20 éves...

Mit lehet tenni egy 20 éves lánnyal aki teljessn illegális dolgokból él?

Figyelt kérdés
16 éves korától ebayen vett dolgokat, eladta más oldalakon, most psdig vállalkozó lett és 2 éve számlázik. Má van saját lakása meg kocsija, de 2 kezi munkát nem akar végezni, mondtam neki hagyja abba és kezdjen el dolgozni de csak nevet. Én napi 14 órát dolgozok, nem tudom honnan látta ezt, de én mindig is munkára neveltem, már 15 évesen is azt mondogatta hogy ö úgy sem lesz szegény, majd üzletel valamivel. Már nagyon elkeserît.
2014. márc. 15. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha az üzletelést vállalkozóként csinálja a törvények betartásával, nem pedig feketén az adó elcsalásával, és így is jól megy neki, akkor szerintem hülyeség lenne ezt abbahagynia, csakhogy kétkezi munkát végezzen ő is napi 14 órában, kevesebbért, mint amennyit ezzel keres...

Persze ha feketézik, akkor megértem, hogy aggaszt és idegesít.

2014. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem mondanam hogy tisztán csinalja. Igazából örökbe fogadtuk öt, nem éltünk mindig jól ès azt mondja azért csinálja, ha neki családja lesz ne kelljen nélkülözni.
2014. márc. 15. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy megáll a saját lábán. Nála sokkal idősebbek lejmolják a szüleiket, mert hidegvìzre sem telne önerőből. Csak börtönbe ne kerüljön...
2014. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozóként dolgozik ebben semmi illegális nincsen.

Örülj,hogy feltalálta magát,mert a mai világban alig van vmi amiből meglehet élni!!!


Én egy gyárban szendvedtem szaros 65 ezer ft-ért,olyan körülmények között,hogy azt ne képzeld el,túl órákat nem fizették, 6 órára jelentettek be minket, de nagyon sokszor hetente többször is 12-13 órázni kellett. 3 hónapot bírtam.Most nincs munkám eljöttem inkább.Pályakezdőként,érettségivel nulla szakmával,nulla tapasztalattal sehová nem tudok dolgozni menni!!!


Lehet előbb kezdenék vmi illegálisba,hogy legalább a tanfolyamra valót összekaparjam.

2014. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Engem igazábol az is zavar, hogy nem tudja mi az a MUNKA.

Mindig mikor mondtam neki tizenévea korába hogy makd meglátja milyen nehéz az élet amikor magát kell eltartania KINEVETETT és megvonta a vállát majd nyugodt hangon kijelentette hogy vállalkozó lesz ès soha nem fog dolgozni.

2014. márc. 15. 13:39
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Mięrt fáj az neked ha nem tudja h mi az a munka???

Talán átgondoltad, hogy neked milyen elcsexett egy életed van, és irigy vagy rá, hogy neki ez megedatott, ami neked nem?

2014. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előzőknek mondom, hogy ha netán nem tudnák, a számlázás illegális. hamis számlákat gyárt magyarul sikkaszt stb. úgyhogy van félnivalója
2014. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amíg kicsiben csinálja, nagy baja nem lehet. Mindenkinek van félnivalója, annak is, aki becsületesen gürizik egy gyárban, bármikor kirúghatják, félretenni nem tud, nyugdíja valószínűleg nem lesz... amíg nem betörni jár valaki, addig felőlem úgy ügyeskedik, ahogy tud. Húszévesen már késő elkezdeni a nevelését, már úgysem fog hallgatni senkire, majd tanul a saját kárából.
2014. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy van munkája, és nem prostituáltként keresi a pénzt Dubaiban.
2014. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A vállalkozás is munka, és ha számlázik, akkor nem is illegális (mit gondolsz, a ruhaboltok miből élnek). Most téged az zavar, hogy van elég esze ahhoz, hogy ne robotoljon 14 órát naponta? Mert ha még kurv.skodna vagy drogdílerkedne, azt mondanám, igazad van... de a vállalkozás is munka, még ha nem is olyan, mint a tied.
2014. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!