Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ítélik el az ilyen...

Miért ítélik el az ilyen kamaszokat már látatlanba, vagy úgy, hogy nem tudnak róluk semmit?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőim 15 évesek. Mindketten festik a hajukat rózsaszínre és kékre, van műkörmük, egyikük csajosabb, ő tallys, bershkás cuccokba és magassarkúkba jár, de nem nagyon sminkeli magát, másikuk bakancsban, bőrkabátban és bőrnaciban jár, néhanapján erősebben is kisminkeli magát, de ért hozzá, ízlésesen csinálja, nem pandamaci sminkben jár. Ők ketten művészetisek, a suliban nem tiltják a megjelenésüket. Egy koliban vagyunk (a sulijukban nincs annyi kolis, hogy érdemes legyen nekik sajátot alapítani), nekem meg itt van a suli pár utcányira a kolitól.


Az a lényeg, hogy többször előfordult, hogy reggel valamelyik osztálytársam meglátott velük és később a teremben nekem szegezte a kérdést, hogy milyen p**csákkal járok én iskolába? Meg hasonló megvető megjegyzéseket tesznek rájuk még élőben is, a kinézetükért is és azért is, mert jajj biztos undorító, drogosak mert művészetisek. Ők persze csak kiröhögik az ilyeneket, de engem iszonyúan zavar. Mégis mi jogon sértegeti egy ember a másik embertársát, miközben nem is ismeri? Miért nyilvánítjàk ki őket buta libáknak, ha még egy szót sem beszéltek velük? Mert ezek a lányok igazi művészek. Nem az a rajzolgatok egy picit és szveg vagyok fajták. Járnak filmezni statisztaként, nagyon jól rajzolnak, énekelnek, egyikük verseket is ír és tetovál hobbiból, másikuk inkább történeteket ír, ruhákat csinál. Miért kell az ilyen kreatív embereket lenézni? Nem r**bancként néznek ki. Nem teszik ki a kitennivalókat, a magassarkú se 10 cm. Egyszerűen picit másak a többieknél, de ez miért vált ki automatikusan ellenszenvet?


2014. márc. 17. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Mert jó háborogni.

Nekem nem egy olyan osztálytársam volt, akiről mindig azzal voltak, h sose lesz belőle semmi, mert bla bla bla.

Aztán most meg mindenki csak nosztalgiázik, h "Fuu pedig milyen hülyegyerek volt most meg..."

Totál nincs összefüggés.

2014. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

AZ átlag magyar emberbe már gyerekkorába belenevelnek a szülők előítéleteket,például:

1.Aki igénytelenül öltözködik,az buta,mocskos,és ne barátkozz vele!

2.Te gazdag vagy,mindent megkapsz,hordd fent az orrod!

3.Te legyél az atyaúristen az osztályban,az iskolában,úgyhogy tanulj,mi segítünk,mert mi gazdagok vagyunk!Nekünk muszáj kimutatnunk a fogunk fehérjét!

4.Ne barátkozz olyanokkal se,akinek nincs márkás ruhája!Ne úgy barátkozz,ahogy szíved szerint tennéd,hanem hallgass az eszedre!Gondolkodj el azon,hogy hogyan lehetsz menő!

5.Tiporj a porba másokat,sz.. le a gyengébbek érzéseit,hisz kik ők neked?


Ez a magyar generációkba van mostanában belenevelve.Ez azt takarja,hogy körülbelül a jelenleg 40-45 év körüli szülők a gyerekeikbe(akik most kb 13-16 évesek) azt nevelik bele,amit fentebb leírtam.

És akkor most jövünk mi,'95-ösök és azt döbbenve állunk a probléma előtt:mit nevelnek ezek a szülők az utánunk lévő generációba?Ez nem is értékrendszer!Amennyi minden meg van nekik már engedve,az annak idején "kiváltságnak" számított.2009-2010-es tanévben voltam 8.osztályos és akkor aki cigizett,az még TITOKBA csinálta!Nem volt ám divat senkinél,hogy cigizzen!Meg a legnagyobb r*b* is attól volt a legnagyobb r..,hogy festeni merte a körmét az iskolába,meg talán sminket rakott magára(amit természetesen LEMOSATTAK! vele)!


Aztán középiskolába kerültünk 2010 szeptemberében.Ekkor sem volt még nagy divat a cigizés,nem volt általános az sem,hogy a 13 éves r..-nak barátjaik voltak.Sőt az sem volt divat,hogy mi,középiskolások váltogassuk 2 hetente a pasijainkat.


A színes hajú barátnőid szerintem tőlem fiatalabbak.Szerintem ahhoz,hogy valaki igazán "művésszé" váljon,ahhoz maradandót kell alkotnia.Nem művész az,aki másképp viselkedik,színesre festeti a haját,és "nevetőscigit" kér a buszmegállóban,és mondjuk azzal nagyzol,hogy minden héten más barátja van,és még őket is minden nap megcsalja sorban.

Nem állítom továbbá azt sem,hogy rossz társaságba keveredtél,de hidd el,aki ennyire marhára egyedi,az már inkább papagáj,mintsem művész!

Ha annyira akarja festetni valaki a haját rikító színűre,az vonuljon be a pszichiátriára,vagy pedig menjen a cirkuszba.A bohócnak van olyan hajaXDD


És mielőtt megsértődnél:háth,a normális értékrendszerrel rendelkező emberek átlátják a helyzetet.


SZERINTED EGY RIKÍTÓ KÉK HAJÚ NŐ KAP ELŐSZÖR MUNKÁT,VAGY EGY SZÉP,ÍZLÉSESEN,SZOLÍDAN FESTETT VÖRÖS HAJÚ?

És ha azt mondod,hogy mondjuk addigra megjön az esze az ilyen lányoknak,akkor azt hiszem nevetek egyet,és odébb állok!Mert elárulom:az ilyenek nem gondolnak a jövőjükre.

2014. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyikük 14 éves korában vett a zsebpénzéből egy tetoválógépet, azzal gyakorol, tetoválóművész szeretne lenni. A másik barátnőm meg ruhákat tervez, varr, ő ezzel szeretne foglalkozni. Fentebb említettem is, hogy mindenben jeleskednek, az, hogy rikító színű a hajuk már magánügy és ízlés kérdése. Nekem is volt lila hajam még nyolcadikos koromban, szerettem is csak meguntam. Nem 2 hetente van náluk pasiváltás. A tetoválós lánynak van egy 19 éves barátja és két éves kapcsolat, a másiknak meg soha nem is volt, csak oviban xd Meg teljesen értelmesek, én idősebb vagyok náluk egy évvel de itt az osztálytársaim például sokkal közönségesebben viselkednek. Szóval szerintem nincs megvetnivaló rajtuk. Manapság minden második ember cigizik, én is (pedig én nagyon jókislánynak nézek ki) és az egyik barátnőm is közülük.
2014. márc. 17. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"Manapság minden második ember cigizik, én is (pedig én nagyon jókislánynak nézek ki) és az egyik barátnőm is közülük."


Nekem innentől fogva nincs több kérdésem. 16 éves vagy és dohányzol, gratulálok, jó értékrended lehet.

2014. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szörnyű... Egy jó nevű, erős gimibe járok, 4,7-es átlagom van, teljesen átlagember vagyok, hol lennék már szörnyű értékrendű ember? Ez is csak egy előítéletesség. Szerintem, amilyen életem volt ennyit megtehetek. Nem önsajnáltatásként írom, de megvan rá az okom, hogy miért kezdtem el 12 évesen (húha) dohányozni.
2014. márc. 17. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Erős gimibe lol... Ha erős gimibe járnál akkor pontosan tudnád, hogy mit csinál a dohányzás az emberi szervezettel. 12 évesen dohányozni... katasztrófa. Az ilyen ostoba tini libákat mint te berángatnám magammal a pulmóra meg a kardióra és bemutatnám pár betegnek. Valahogy van egy olyan érzésem, hogy ott nem lenne ilyen nagy a szád... Arról nem is beszélve, hogy a tüdőd kapásból hatalmas hátránnyal indul, ugyanis kb 20 éves korra éri el a maximális érettségét, a tiéd viszont már soha. Gratulálok.
2014. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom mit művel velem. Viszont az más kérdés, hogy engem érdekel-e az egészségi állapotom. Nem féltem. Ezzel a buta libázással meg csak a saját értelmi szegénységedet bizonyítod. Egyáltalán mi közöd van ahhoz, hogy dohányzom-e? Jobb lesz neked attól, ha most nekiállsz velem vitatkozni? Mert csak egymást idegeljük, viszont nem fogjuk meggyőzni egymást.

Elég sok ember dohányzik. Szóval valószínűleg Magyarország legjobb sulijában is akadni fog legalább 1 ember, aki dohányzik. Persze köztudott, hogy a szakiskolákban a legmagasabb a dohányzó emberek száma és az egyetemeken a legkevesebb, de még ott is nagyon sokan cigiznek. Sőt, orvosok is. Pedig ők aztán végképp tudják miről van szó.

2014. márc. 17. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ítélik el az ilyen kamaszokat már látatlanba, vagy úgy, hogy nem tudnak róluk semmit?


Itt nagyon gyakori masok leszolasa, a megbotrankozas, a nemtetszes rosszindulatu, kulturalatlan megnyilvanitasa.

Ugy ahogy leirtad.

Sokan besoroljak oket egy kategoriaba a kinezetuk alapjan, azt gondoljak ha igy meg ugy nez ki valaki akkor mar biztos hogy ilyen meg ezt es azt csinalja.. Kisse szuklatokoruek, tapasztalatlanok.

Meglatnak egy extremebben kinezo embert es bevillan a kep egy hasonlo kinezetu szemelyrol aki bizonyos dolgokat muvelt, ezert azt gondoljak hat biztos az is.

Elofordulhat az is hogy irigyek mert ok nem mernek hasonlokepp kifejezni az izlesuket a kinezetukkel, vagy nincs ra lehetoseguk.


A leggyakoribb viszont a kulsorol valo itelkezes.

Nem minden kulsorol itelo ember gonosz, lehet hogy csak ilyen kozegben nott fel, vagy tul sok ugyanolyan tulajdonsagokkal, hobbikkal rendelkezo embert latott, ismert felszinesen (netan jobban, de akkor nagy valoszinuseggel eszrevett volna minimum egy ket kulonbseget) ezert attol alakult ki benne egy kep ami miatt beskatulyaz masokat.

2014. márc. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, ment a zöld pacsi :)
2014. márc. 18. 06:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát most kövezzetek meg, de a leírás alapján nekem mindkettő szimpatikus. Ahhoz meg, hogy dohányoznak, senkinek semmi köze. Az meg, hogy látatlanban szidsz meg libázol le valakit..Na, hát ehhez csak gratulálni tudok. Egyébként meg aki írta, hogy egy szolid, vörös hajú nő hamarabb talál állást.. Pl egy tetoválószalonban nem hiszem, hogy így lenne. Kérdező, te pedig ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak az osztálytársaid. Ha te jól elvagy velük, nyugodtan barátkozz csak velük.
2014. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!