Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ugy megy fel egy ember...

Miért ugy megy fel egy ember a lépcsőn, hogy a lépcsőkorlátot megfogja?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogom meg.
2014. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert bizonytalan a járása és kapaszkodik.

Mert ösztönösen megfogja.

Mert nehéz felmenni az emeletre és a kezével segít.

2014. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

biztonságérzetet nyújt

szerintem ez általában a keskeny és/vagy meredek és/ vagy magas fokokkal rendelkező lépcsőkre igaz, vagy az idősekre

2014. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért van ennyi unatkozó kérdező?
2014. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A lépcsőkorlát szerinted miért van??

Neked nem kötelező megfogni, ha nem akarod.Én például van úgy, hogy fogom, pedig fiatal vagyok és nem vagyok részeges, csak bizonyos fajta lépcsőkön szédelgek és ezért kapaszkodom.

2014. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ne nevessetek, én simán elmászkálnék egy felhőkarcoló tetejének a szélén, nem félek magasságtól, mélységtől, de a lépcső nálam nagy para. Rettegek pl, ha épülő házban nincs még normális lépcső, és úgy kell felmennem, vagy ha a lépcsőfokok között át lehet látni. Egyszer ott halok meg, esküszöm.
2014. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóméknál csúszós fa csigalépcső van, korlát nélkül és keresztül is lehet látni a lépcsőfokok közt.Azt hittem besz- arok, mire fel meg le sétáltam róla.Legszívesebben négykézláb másztam volna meg.Mozgólépcsőn csak csukott szemmel közlekedek.És egyszer majdnem ott rekedtem egy kilátó torony magas csigalépcsőjén félúton.Az is ilyen "átlátszó" rozoga vaslépcső volt.Vígan elindultam felfelé, aztán középtájon rájöttem, hogy mégis csak magas ez.Jöttem volna lefelé,de olyan tériszony fogott el,hogy úgy kellett lerugdossanak a földszintig.szóval tényleg kell az a fránya korlát!
2014. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
rossz a térérzékelésem, plusz ha valamiért még külön dekoncentrált vagyok, simán megbotlok a legbiztonságosabb lépcsőn is (bár inkább lefele van szükségem kapaszkodásra, felfelé egy fokkal jobb)
2014. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fish1 ***** válasza:
100%
Én általában csak nagyobb lépcsőknél használom. És azért, ha megbotlanék, akkor tudjak mibe kapaszkodni, mert ezzel tompítom a becsapódást :)
2014. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az emberek általában alábecsülik a lépcső és a kád veszélyét, sok csúnya baleset történik nagy átlagban. Autóval se karamboloztam még, lépcsőről se estem le, kádból se csúsztam el, de sokan igen és jól megszívták. Szóval nem hülyeség a korlátot fogni, főleg ha idősebb az ember (én inkább csak meredek lépcsőkön szoktam).
2014. ápr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!