Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretném "kívülállóktól",...

Szeretném "kívülállóktól", tehát tőletek hallani, hogy mi lehet sikertelenségem oka?

Figyelt kérdés
Középkorú, diplomás, megnyerő modorú, igen vonzó magas férfi vagyok (barátaim-ismerőseim szerint), intelligensnek tartom magam, a magyar nyelven kívül egy egész nyelvcsaládot beszélek perfekt, valamint további két nyelvet jól, és már négy éve nem tudok elhelyezkedni sem Magyarországon, sem másik három országban! Nemcsak a szakmámban, de olyan munkát sem tudok elnyerni, amelyet alapból képes lennék végezni! Diplomás munkától a kubikusig, vagy a külföldi fizikai betanított munkásig senkinek sem kellek! Minden tartalékom elfogyott, feleségem elhagyott, a gyereket is vitte, lakást, autót. Semmim sem maradt, és négy éve nem tudtam elhelyezkedni három országban!
2014. júl. 1. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs,mi a szakmád?
2014. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban hasznos iránymutatásokat szeretnél, akkor tovább kéne pontosítanod. Pontosan milyen végzettségeid vannak, milyen gyakorlatod, milyen nyeleket beszélsz - milyen szinten, nyelvvizsgád van-e. Eddig hogyan kerestél állást. Behívtak-e egyáltalán interjúra. Ha igen, szerinted miért nem téged választottak.
2014. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az lehet a baj, hogy egyes pozíciókra túlképzett vagy, míg más pozíciókra pedig kevés a gyakorlatod. Szerintem próbálj meg úgy állást keresni, hogy az önéletrajzodból "kifelejtesz" pár dolgot, akkor úgy biztos felvesznek.


Ráadásul az, hogy 4 éve nem dolgozol, jelzésértékű a jövendőbeli munkáltatónak is...

2014. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fish1 ***** válasza:

Én nem a racionális oldalról közelíteném meg, hanem az érzelmi oldaláról. Az utolsó 2 mondatodban egy halom negatív dolgot írtál, ami gondolom kihatással van rád. Értem ezen azt, hogy ez egy elég nagymértékű negatív dolog, amin gondolom rágódsz. Ha ez érzelmileg nagyon lehúz téged, akkor lehet ez is a probléma forrása, olyan szempontból, hogy kihat a kisugárzásodra. Nagyon elkeseredett vagy? Esetleg pesszimistán állsz a dolgokhoz?

Ezekkel az a gond, hogy a munkáltatók sem szeretik a negatív kisugárzású, esetleg morózus embereket.

2014. júl. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Magas elvárás=csalódás
2014. júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy célt kéne kitűzni magadnak és kitartani mellette
2014. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Sokat segítettetek.

Ami a végzettségemet illeti, tanár vagyok, de dolgoztam már raktárosként, targoncásként, futószalag mellett is régen, mert tanárként - két országban is van tapasztalatom - sajnos nem volt nagy igény a szakomra.

Ami a kisugárzásomat illeti, lehet hogy látszik rajtam valami, bár nagyon sok "önsegélyező" könyvet olvastam (pl. Louise Hay vagy a buddhista Christopher Hansard, Osho stb.stb.), és igyekszem is útmutatásaik szerint élni és felfogni a világot. Én ennek tudom be azt, hogy azért könnyen szerzek haverokat azóta is, a világ minden nációjából! Még afgán haverjaim is vannak!

Legális Munkát azonban egyszerűen nem kaptam! Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy feketemunkát végeztem rövid ideig Németországban, de amikor kiderült, hogy nem vagyok bejelentve, elküldtek. És azóta sem találtam másikat. Ezért történhetett meg az a tragédia, hogy most hátizsákkal és sátorral, pénz nélkül nekivágok a világnak. Nem tudom mi a helyes cselekedet, várni még vagy maradni, de már nem szívesen várnék, hiszen az idő múlik, már negyvenen túl vagyok.

2014. júl. 2. 12:16
 8/11 A kérdező kommentje:
Ami pedig a nyelvtudásomat illeti, hát a délszláv nyelveket - a bolgáron kívül - anyanyelvi szinten beszélem, az angolt folyékonyan, de középfokon, a németet társalgási szinten.
2014. júl. 2. 15:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazság szerint a munkaadók egyszerre okos és hülye embert akarnak. Okosat a munkához (mindegy, ha szakbarbár), és hülyét a szó legnemtelenebb értelmében: befolyásolható, önállótlan birka kell nekik, kivéve, amikor önálló munkát várnak el, mert akkor nem.


Ne tűnj kimondottan okosnak az interjún! Ha lesznek jó referenciáid, és azért jársz állásinterjúra, mert egymásra licitálnak érted a jónevű cégek, ráérsz dörzsölt vén róka módjára kommunikálni. Addig a szervilis, kissé túl lelkes, a cég iránt kívülállóként is szokatlan lojalitást mutató, már-már puncsgép imidzs szokott működni, különösen ha remélhetnek még tőled ezt-azt, pl. tudsz olcsón jó pálinkát, meg ilyesmi. Viccesnek tűnik, mert az, de akkor is valami ilyenformán dolgoznak az okosok.

2014. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tanár vagy, és Magyarországon seretnél maradni, a magán suliknak is adj esélyt. Vagy magántanár 1-1 nyelvből, korepetítor. De. Dániában, Svédországban, Norvégiában a tanárok szakmájában nagy a kereslet, és nagyon megbecsülik őket. (Ezért a juttalék pénzben sokkal több mint itthon.)

Remélem segítettem, sok szerencsét!

2014. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!