Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az "elméletem...

Ti mit gondoltok az "elméletemről"?

Figyelt kérdés

Valamelyik este munka után megnéztem az egyik fiatalkori kedvencemet, a Jurassic Park-ot, és nagyon elgondolkoztatott. Mintha az emberiség sorsát vetítené elő.


Az ember megjelenése óta rohamos ütemben fejlődtünk: tűz, kerék, építészet, csatorna, automobil, repülőgép, elektronika, háztartási gépek stb. A 90-es években még úgy tűnt, hogy legyőzhetetlenek vagyunk, a fejlődés üteme még évszázadokig folytatódik. Azóta(vagy inkább a 2000-es évek közepe óta) a technika fejlődése megállt. Persze, évről évre jön ki jobb okostelefon vagy lcd-tv, de ha megnézzük hogy a 70-es vagy a 80-as években milyen ütemben fejlődtünk egyértelmű hogy megrekedtünk. Ráadásul az utóbbi másfél évtizedben rengeteg probléma merült fel(háborúk, túlnépesedés, éhezés, a technika sokszor már nem a kényelmünket szolgálja).


Az jutott eszembe, hogy az emberiség a 90-es évek végén/2000-es évek elején volt a csúcson, innentől már lefelé megy az utunk. Mostanra rá kellett jönnünk, hogy vannak korlátaink, nem tudunk minden problémát megoldani és a technikai fejlődés is megrekedt.


A 90-es években olyan izgalmasnak tűnt a jövő, azt gondoltam hogy hihetetlen magasságokba repülhet az ember. Fiatal és naiv voltam csak, vagy tényleg átlendültünk a csúcsponton?



2014. aug. 15. 23:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megrekedtünk? Végül is, csak kolóniát terveznek létrehozni a Marson:D
2014. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Terveznek, persze, de lesz belőle valami? A holdon is járt ember 50 éve, de túl nagy haszna nem volt így utólag nézve.
2014. aug. 15. 23:23
 3/16 anonim ***** válasza:

Amúgy te hány éves vagy? Már az se semmi, hogy a kedvenc filmed a Jurassic park. Bár nekem is tetszett 14 évesen. Na mindegy.

Maga az elmélet csak szimplán érthetetlen számomra, senki nem gondolta a 90-es években sem, hogy most minden oké, akkor is rengeteg probléma volt, ahogy most is. Viszont beözönlött az országba rengeteg drog, lehet, hogy te éppen azok hatása alatt voltál, amikor azt gondoltad, hogy legyőzhetetlenek vagyunk :) De valóban az is lehet, hogy csak naiv voltál és fiatal. A technika egyébként fejlődik, de ezt nem lehet csak az okostelefonok szintjén mérni és sok olyan fejlesztés van, amiről még csak hallani sem fogsz sehol, csak ha már valami konkrétum lesz belőle.

2014. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A Jurassic Park gyerekként volt az egyik kedvenc filmem, 6-7 éves lehettem amikor moziban láttam.


Amúgy rátapintottál a lényegre.. Én a 90-es évek elején voltam gyerek, akkor úgy tűnt, hogy a technika rohamos ütemben fejlődik és az emberiség csillaga felfelé tart. Manapság viszont úgy tűnik, hogy a technikai újítások már közel sem olyan fontosak. A szórakoztató elektronika fejlődik, persze, de nincsenek olyan mértékű találmányok, mint a mosógép, az automobil, az űrhajó vagy az internet. Manapság úgy tűnik hogy csak finomítunk a dolgokon.


Tehát a kérdés: a 90-es években azért láttam ilyen optimistán a dolgokat mert hülye kisgyerek voltam vagy az utóbbi 15 évben tényleg pangunk?

2014. aug. 15. 23:40
 5/16 Horus magnus est ***** válasza:

Az elméletednek semmi alapja.

Látszólag így állnak a dolgok, de ha jobban belegondolsz, rájössz miért nem.

2014. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Horus magnus est:


kifejtenéd kicsit bővebben?


Amúgy köszi szépen mindenkinek aki elolvasta kérdést és válaszolt :)

2014. aug. 15. 23:58
 7/16 anonim ***** válasza:

hülyeség.

olvasgatsz ilyen témákban egyáltalán?

5 éve pl hol volt az okostelefon, tablet, glass, hasonlók?

boston dynamics?

nemsokára kezdődik a robotizáció, önvezető autók

mesterséges tanuló intelligencia is fejlődik

google fiber :D

zöld energia egyre elterjedtebb, fejlettebb

aszteroida eltérítés, később bányászat

...


az egész amit írsz egy vicc..

pl

"az utóbbi másfél évtizedben rengeteg probléma merült fel(háborúk, túlnépesedés, éhezés, a technika sokszor már nem a kényelmünket szolgálja)."

háborúk mindig is voltak/vannak/(lesznek), tudod, ez van abban a vastag könyvben, amire történelem van írva (abba sem az összes)

szerintem már elég régi probléma a túlnépesedés is néhány helyen.

néhány évtizede nem volt éhezés?

technika - nem tudom mire gondolsz.

2014. aug. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: "5 éve pl hol volt az okostelefon, tablet, glass, hasonlók?

boston dynamics?

nemsokára kezdődik a robotizáció, önvezető autók

mesterséges tanuló intelligencia is fejlődik

google fiber"


Persze, igazad van, de ezek a dolgok közel sem akkora újítások mint az internet, a háztartási gépek vagy bármi más az elmúlt 15-20 évből.


Az önvezető autók és a fiber internet jól hangzik, de tényleg fontos dolgok ezek az emberiség fejlődése szempontjából? Szerintem ezek csak apró finomítások, ezekkel nem jutunk túlságosan előre, ahogy az okostelefonok és a tabletek sem szolgálják feltétlenül a fejlődésünket.

2014. aug. 16. 01:59
 9/16 anonim ***** válasza:

# 8

Dehogy is nem, csak ragaszkodsz a saját elképzelésedhez.

2014. aug. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért a mosógépet nem a kilencvenes években fedezték fel. Persze vannak korszakok amikor jobban beindul a fejlődés, pl. ipari forradalom, de az is már mennyire régen volt, mégcsak nem is a múlt században.
2014. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!